עושים דווקא לוייקוף 11-02-22

zohartrade – Spy

אשתי היקרה

מספרים על איש אחד בארץ לא נודעת שנהג תדיר להתלונן בפני אשתו כי אינו מרגיש טוב, זאת תמיד ביטלה בבוז את הרגשתו.

לא מזמן משהו ביקר בבית העלמין של אותה ארץ לא נודעת ושם גילה כי האיש נפטר, התקרב למקום קבורתו כלא מאמין וכך מצא כתוב על המצווה – “אשתי היקרה, עכשיו את מאמינה לי שאני לא מרגיש טוב”.

קצת הייתה משונה הנטייה שלי בעיני רבים מן הקוראים או צופי סרטון הסקירה השבועית הנטייה לצד הדובי השבוע.

רבים נופלים בתוך עולם המסחר לכל מיני הטיות או נטיות טבעיות הגלמות בנו, אחת מהן היא “האירוע האחרון”

זוהי תופעה בה הסוחר נותן משקל יתר להאירוע האחרון תוך שהוא מאבד אוריינטציה למכלול הדברים המתפתח.

כך רבים מן הסוחרים נופלים מלכודת אירועי הימים האחרונים (כמושג) ולא נתנו משקל להתפתחות במפה השבועית.

צרפתי לך (גרף) על-מנת להקל ולהמחיש גרף בורואים כיצד המחיר ירד מתחת למים או בשפה הוייקויסטית “בוחן את שכבת הקרח” (מלמטה) שהיא תמונה דובית במהותה לעומת (תמונה בתוך הגרף) את התנהגות הימים האחרונים.

עליך לשאול את עצמך מי משתי התמונות שלטו בתודעה שלך?! כך שתהיה במודעות הנכונה של משקלי הדברים לעת הבאה שתנתח את השוק.

בסיכום שבועי טרם יום המסחר האחרון של השבוע. השבועי מצוי בנר מאבק עם פוטנציאל היפוך הנקרא “כוכב ערב” והנה הנטייה שלי להיות קצת יותר דובי מאשר שורי מקבלת אישור ותוקף מהשוק עצמו.

השפעה חיצונית

לכל המתבוננים על הדברים, דרך המשקפיים החיצוניות של השוק, כפי הכוונתי אתכם אתמול להביט על פרסום מדד המחירים לצרכן שפורסם שעה לפני פתיחת המסחר

אתמול פורסם נתון הגבוה מהצפוי, דבר שמיד הפעיל את מנגנוני החרדה של משקיעים רבים – השוק הגיב בירידות חדות ואף סיים כך את יום המסחר עם פוטנציאל לסיים כך את השבוע כולו.

נכון נתון שלילי חיצוני ודאי משפיע על השוק, יטענו כל מי שיצא להגנת השוק השורי.

אך יש לזכור כי ההשפעה של נתון חיצוני על השוק בעוצמה ניכרת היא תוצאה של מצב ההבשלה הנוכחי של השוק כדובי ולא שורי, אסביר…

ככל שהשוק נמצא במצב דובי אז כל פספוס צפי גם קטן (כפי שהיה אתמול) עדיין מביא לתגובה חדה ומבוהלת, ככל שהשוק הוא במצב שורי אזי פספוס קטן כמעט ולא מורגש או מוגב בשוק.

יש לשים לב כל כל המגזרים ירדו ירידות חדות של מעל אחוז ואילו מגזר האנרגיה שקשרתי אותו קשר ישיר למצב האינפלציה נשאר יציב לאור מחיר הנפט.

עם כי להיות מדויקים המשמעות של הנתונים שפורסמו אתמול: נתוני האינפלציה השנתיים הם הגבוהים ביותר משנת 1982 כפי שקראתי ברשת, דבר שגרר עלייה בתשואות האג”ח הממשלתי שודאי יש לו השפעה שלילית על השוק.

סוחרי היום

סוחרי היום ראו את השוק מגיב חזרה מעלה לירידות החדות, עד שמיסטר לואיס נשיא הפד התקשקש לו בבלומברג על כך שהוא תומך בהעלאת הריבית , דברים שהעלו מאוד את הסיכוי כי בחודש מרץ תהיה העלאת ריבית ואולי אף גדולה מהצפי.

השאלה המתבקשת

אתה ודאי עשוי לשאול, אבל כולם יודעים כבר שהם עומדים לעשות זאת זה לא מהוון במחירי השוק כבר? שאלה טובה

המענה הוא המחיר מהוון עד לפני אתמול, אולם האופן בו התבטא נשיא הפד אתמול, מעלה את האפשרות לתגובה בעניין האינפלציה עשויה להיות יותר קיצונית מאשר הסתמן עד כה דבר שבא לידי ביטוי בחזרת המחיר דרומה אתמול.

(במאמר סגור אוכל לגלות לך כי סוחרי קורס החוזים הנוכחי ראו את “נאום” דברי נשיא הפד עוד טרם דיבר במדיה באמצעות כלי סודי שאותו המלמד בקורס מסחר בחוזים עתידיים).

סיכום

בשיטת הפיל למסחר בשוק ההון, השמה דגש על התמונה הכוללת ולא רק על האירוע האחרון, או כפי שאני חוזר ואמר לתלמידי “על תאבדו את התמונה הכוללת כשאתם מביטים על הפרטים האחרונים, זוהי הטייה או נטייה שמשרת את המוח השורד אך לא המוח הגמיש והשקול עמו אתה צריך לעבוד כסוחר”.

בעניין אחר רציתי לספר לך משהו אישי, יש לי חבר ילדות שפיטרו אותו מהעבודה בדואר, לא כל כך ידעתי כיצד לנחם אותו, אבל בסוף יצא לי המשפט “טוב אז אני מבין שהמשרה לא יושב עליך בול”

 

להצלחתך,
זהר ליבוביץ
🐘-או-סוף המסחר שלך

 

משלימים את החסר – סקירות יומיות מהשבוע

07-02-22 סקירה שבועית מצולמת

08-02-22 סקירה יומית

09-02-22 סקירה יומית

10-02-22 סיקרה יומית

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “עושים דווקא לוייקוף 11-02-22”

  1. זוהר היקר\לדעתי גם ה”קשקשת ברשת” על מלחמה צפויה ברוסיה וודאי השפיעה ביום שישי ותשפיע בהמשך כל עוד אין וודאות לאן זה הולך וזה וודאי גורם ל”ידים קלות” לסגור פוזיציות . אני מאמין שאנחנו נמצא את הדרך לנצל את המצב…

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross