עושים דווקא לוייקוף 10-02-22

zohartrade - TEVA

הצצה לתוכי

סחרתי חרה אתמול בתוך היום…

נתתי לתקווה בשלב מסוים של היום להשתלט על שרשרת התגובות שלי, האמת אם לדייק לא בשלב מסויים אלה ממש בתחילת היום.

לעיתים עסקה ראשונה ואופן הניהול שלה יש בו להפעיל תגובת דומינו שמוליכה לטעות אחר טעות. סוף היום מגיע, אתה עושה חשבון נפש ועיקר התגובה שלך ״מה חשבתי לעצמי לעזאזל״.

מזכיר לעצמי לנתח באופן עובדתי ולא רגישי את הדברים, אחרת לא באמת מגיע שינוי ושיפור.

הטעות העיקרית שלי אתמול, הייתה לראות מידע עובדתי סותר עסקה ולא לסגור פוזיציה! אלה מעבר למוד צדקנות ותקווה בניסיון לדלג על השלב הראשון של רווח לפני מיקסום הרווח, הביאה לכך שגם שהגעתי ליעדי רווח בעסקאות (כאמור שלב הרווח) לא ממשתי.

לא יודע לומר אם מתוך זלזול והתנשאות או בהשפעת הצלחות קודמות המשכתי במקום לממש פזוציה ולנצל חולשה לרגע שעבדה לטובתי גילתי חמדנות להמשיך.

במקום לסחור כל עוד… סחרתי במוד הכל או כלום - יצא כלום, שוב ושוב הכל או כלום = כלום.

התנחמתי לפחות שתיק הסווינג שבר שיא שנתי אתמול, אבל לא רק התיק שבר שיא גם אחד המניות שלי שברה שיא נוסף באחוזי הרווח שלה (סוף יום עמדה על 1060% רווח).

מיד מזכיר לעצמי שהבעיה אינה היכן אנחנו פועלים נכון ומצליחים. אלה היכן אנחנו מתנהגים באופן שגוי ומה הגורם לכך, (ברור למה שאתן לעצמי רגעי חסד וחגיגה)

הצצה לשוק

השוק פתח בפער, זהו פער שכיח בתוך אזורי דשדוש ומעיד על כך כי הכוחות הגדולים אינם משתתפים במשחק מה שמאפשר לכוחות קטנים בפעילות להניע את השוק מעלה או מטה, אך גרוע מכך זה מאפשר לסוחרים מתחילים להיות מקובעים בשוריות השוק תוך התעלמות מסימנים אזהרה הפוכים שעדין נוכחים בשוק.

אכן כתבתי אתמול כי כל עוד ממשיכים להגיע קונים נתייחס בהתאם וככל שהם ימשיכו להגיע והשוק ינוע במהירות צפונה זה יחזי את הדובים לשנת חורף שלהם וניתן להספיד את התיקון ״הגדול״ שעליו מתלחשים קבוצות השורטיסטים מאידך נתונים לא מעודדים היום בשעה 1530 והתנועה דרומה מתחדשת.

קראתי כי כניסת קרנות חדשות לשוק בצורה שורית, גררה אחריה פחד של פעילים לא להפסיד את נתח הרווחים הבא, זה אות חלש אבל הוא סיבה למחפשי הסיבות לקנות.

סיבה נוספת שמעודדת אנשים הוא השינוי בעקומות המדדים של covid, ראינו לכך תגובה בענף התעופה למשל כך שהעסקה של dal כבר הגיעה ליעד רווח ראשון

(אזהרה רמזור צהוב: ראיתי שכבר מדברים על אומריקון סוג b הנמצא בפתח ומדבק פי 3 מהזן הראשון… השם ישמור)

בקיצור עדיף עדין להישאר במוד שהכל עוד פתוח והכל אפשרי ולא להיכנס לאופוריה - ולו לדעת בראש כי ישנם עוד אפשרויות מלבד הכל חלף לו, יש פער גדול בין השקט והתעלמות במדיה לבין עומסי שיא בבתי החולים השונים בעקבות הוירוס.

תקווה נוספת שמנחה את הסוחרים לקנות היא כי הפד לא ינהג בצורה אגרסיבית מדי לנוכח השינויים באינפלציה (שוב תקווה על תקווה) מפני שעברנו את השיא.

דעתי בעניין הוא שמחירי האנרגיה הם התחליף למדיניות הריבית, כך שמחיר הנפט ככל שיתחיל לרדת עשוי להיות גורם מקל בעניין אגרסיביות התנהגות הפד.

מחירי האנרגיה - מניית DAC

מחירי האנרגיה הקפיצו שווי חברות הובלהימית בלטה לי בעין חברת dac. התעוררות במחזורי המסחר של המנייה ברבעונים האחרונים, עשויים להיות סמן ימני ראשוני להצטרף אליה

הייתי קונה אותה אבל גודל הסיכון כרגע לא מאפשר לי תחנה טובה, אמשיך לעקוב או אתחיל שוב בפוזיציה קטנה והוסיף בהמשך לקנות בהתאם לאישורים שאקבל שאכן היא נכסף לשלב markup ויצאת למסע ״לקוטב הצפוני״.

יחד עם זאת ממליץ לך לפתוח את הגרף הרבעוני ולראות את כמות האנרגיה והאיסוף המדהים במנייה, מה שאומר שהיא רחוקה מלהגיע לשווי האמיתי שלה והמסע שלה רק החל.

סיכומו של עניין ככל שאנחנו בשיא שיעור האינפלציה בעת הזאת - אז זה יכול להיות נסיבה מקלה לתיקון בזמן המשך עליות, ככל שהשיא עדיין לפנינו התיקון בזמן ואפילו במחיר עדין לפנינו.

מניית TEVA 

ארצה לסיים במניית טבע. תהליך האיסוף בה נמשך לאורך זמן ואנחנו מקבלים עוד ועוד סימני חוזקה המאפשרים לנו להצטרף להליך עצמנו, דוחות החברה שפורסמו רק מחזקות את העניין.

התבוננות בתוך הגרף היומי מקפיץ מיד לעין תופעות חוזרות של איסופים, אך חסר לנו את נתון הבשלות לצאת לדרך כדי שנקבל מהלך טוב וארוך - אני תקווה שנקבל אותו בהקדם.

חשוב לזכור בניית פוזיציה בתהליכי איסוף נעשות באופן הדרגתי, ניהול הסיכונים הנלווה על מניות מן הסוג הזה ובמצבה של טבע לא יעלה על 5% מהתיק בשלב הזה, ייתכן והייתי מגדיל ברגע שאקבל סימן הבשלה כי יצאה לדרך.

סיכום

היום כשעה לפני פתיחת המסחר נתחיל לקבל בהירות לנוכח תגובת השוק ל-2 נתונים חשובים, מדד המחירים לצרכן ותביעות ראשונית לדמי אבטלה - נתונים גבוהים מדי או מפתיעים עלולים ליצור תנועה דובית - עמידה בצפי עשויה למשוך חזרה פנימה עוד ועוד קונים.

תהיה פעילות מעניינת בפרה מרקט היום…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 comments on “עושים דווקא לוייקוף 10-02-22”

 1. אין לי שום שמחה חלילה לכך שאתה מפסיד גם לפעמים או עושה טעויות, אבל בהחלט "מרגיע" או בוודאי מעודד שגם לך זה יכול לקרות וכמה חשוב לשמור על יציבות רגשית בזמן מסחר.
  אחלה כתיבה מאסטרו

 2. השיתוף הכנה מצדך מרגש ולא מפסיק להפתיע.
  איך האדם הריגשי מבפנים מעפיל לפעמים על המקצוען.
  אני מאוד מתחבר למה שקרה לך היום.
  עברתי שנה לא פשוטה של רצף טעויות כאלה ובסכומים לא קטנים, שמחקו רווחים קלים ויותר משנת 2020.
  האופוריה של הצלחות 2020 על סוחר לא מנוסה מספיק. בספק אם מגיע לי לקרוא לזה סוחר, כי לא היתה התנהגות של סוחר.

  אין מקום ללקח, כי עשיתי טעויות גסות כנגד מה שלמדתי. אז זה לא לקח.
  אבל לקח לחיים בא כנראה בתצורת תשלום המחיר של הטעויות. כשמבינים שאם לא משנים את ההתנהלות, לא יהיה יותר עם מה לעבוד.

  למדתי וממשיך ללמוד ממך המון.
  אני די בטוח שהשינוי בהתנהלות יביא את התיק חזרה לרווח.
  עכשיו אני מאמין שזה עניין של ״מתי״ ולא ״אם״.

 3. שלום זוהר
  אני מאוד מתקשר לסקירות היומיות,
  יש לי קושייה חזקה, כבר שבועיים או יותר שאנחנו שומעים ממך שהשוק עדיין לא מתרומם כמו שחשבנו, אנחנו רצינו כבר להכנס ללונגים מיד כשהשוק נעצר בתמיכה, ועצרת אותנו, וכמובן היית צודק, לפעמים אני בטוח שיש לך איזה קשרים בוול סטריט....,
  אבל כאן מגיע הקושיה, א"כ למה נכנסנו לעסקת DAL ו GPS ללונג, אם הנטייה היא לשורית' אשמח ללמוד מן התשובה שלך שוודאי תהיה מחכימה

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross