01.07.24

סטייה בשוק בין התנהגות האגחים למדד

תמונת מצב, חודש חדש בפתח

מעל הכל שוב מניות הענק מתעוררות וממשיכות את הסנטימנט החיובי, יחד עם זאת עליית הריבית של האג״חים היא כמו תמרור אזהרה שנדלק מתחת לפני השטח אשר יצרו סטייה בין התנהגות השוק להתנהגות האג״חים – סטייה שהדליקה את כפתור ״הזהירות״

מדד הדאו ג’ונס (Dow Jones) עלה ב-0.1%, מדד S&P 500 עלה ב-0.3%, ומדד נאסדק קומפוזיט (Nasdaq Composite) זינק ב-0.8% וסגר שיא חדש! נראה שהמניות הגדולות הן המנוע של השוק כרגע.

ענקיות הטכנולוגיה אפל (AAPL), אמזון (AMZN), מיקרוסופט (MSFT) וטסלה (TSLA) הובילו את העליות. נראה שטסלה אופטימית לגבי הדוחות שלה מחר מחר, בגלל נתוני מסירה טובים של יצרניות רכב חשמלי סיניות מחודש יוני.

אבל מתחת לפני השטח, הייתה זהירות. יותר מניות ירדו מאשר עלו, וזה בדרך כלל לא סימן טוב. גם מדדים אחרים פרט למדד S&P 500 הגדול סגרו בירידה.

הסיבה לזהירות? עלייה בתשואות האג”ח הממשלתיות בעקבות נתוני ייצור תעשייתי מאכזבים לחודש יוני. נראה שהמשקיעים קצת חוששים מהאטה כלכלית.

סיכומו של דבר: השוק היה מעורב היום. ענקיות הטכנולוגיה דחפו את המדדים למעלה. נתוני כלכלה מאכזבים גרמו למשקיעים להיות זהירים יותר, למרות זרימת הכספים החיובית ביום הראשון של חודש המסחר.ֿ

מארק טווין אמר: הדרך הטובה ביותר לעודד את עצמך היא לנסות לעודד מישהו אחר, אני מעודד אותכם שהשוק שורי.

יום מבורך

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “01.07.24”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross