מציאות מדומה – סקירה יומית (סוף יום 01.06.16)

יש להיזהר שמה שאתם רואים לא נובע מהמשקפים, אלה מהמציאות
יש להיזהר שמה שאתם רואים לא נובע מהמשקפים, אלה מהמציאות

העולם והמציאות שלנו מלאה באשליות, הקלה שבהם היא האשליה האופטית, הקשה שבהם היא האשליה השכלית, השכלית היא הקשה מצד המתמודד או המודעות של המתמודד. עלינו להקפיד שהמציאות שאנו רואים אל מול עיננו אינה מציאות הנובעות מהמשקפים שענדנו אלה מתוך המציאות האובקטיבית עצמה, הסוחרים קוראים לה ״סוחרים את מה שרואים ולא את מה שחושבים״.

הנחת יסוד שהשוק יודע מה אנחנו חושבים, מה אנחנו מרגישים ומה אנחנו רואים או מתרגמים כרוב ולא כאינדיבידואל , ההבנה הזאת של השוק אות ההמון היא שגורמת לו לפועל בנקודות זמן כאלה ואחרות וכל מטרתנו היא לחבור בצורת החשיבה אליו, לשם כך עלינו להכיר אנשים, לאהוב אנשים, להכיר את דרכי חשביתם והתנהלותם, להבין כאב, שמחה, כשלון, הצלחה ועוד את יתרת מציות החיים, מי שאינו אוהב אנשים לא יכול להיות סוחר זאת אוכל לומר לכם בהחלטיות במרומי הזמן שאני בתחום.

אבל אהבת אנשים אינה מספיקה, אהבה לחיים, הבנת הנאה וההנעה, הבנת הכאב והשמחה, מקורו ומשכו, מה מנפח את מה ומה מזין את מה. רק הבנת תהליכי החיים יהפכו אותנו לסוחרים טובים וממילא לאנשים טובים. כתבתי כל זאת כי נשאלתי אתמול על-ידי אחת המצטרפות להכשרה הבאה, האם זה שאין לה ידע במקצועות מסוימים יהיה לה למכשול, כשמעתי איזה רקע וידע יש לה בחיים חייכתי הבנתי, כמה המודעות וההבנה שלה את עצמה, את הסביבה עשויים לגרום לה להפוך להיות סוחרת שעולה על רבים וטובים המגיעים אלי שהם אוחזים בתואר כזה או אחר.

כמה פער יש אצל אנשים בין תפיסת עולמות על העולם של מסחר בשוק ההון ובין היותוו בפועל, אנחנו נמשכים נלמד את עצמנו ואת האחרים בכדי לעלות עוד ועוד במדרגות גודל הויתנו בכדי שנהיה אנשים וסוחרים טובים יותר.

אנחנו ביום גדוש הודעות, ועידות, התכנסויות, כך שזה יום שעשוי להיות תנודתי בחלקי זמן הסמוכים לפרסומים, תעקבו אחרי ההודעות והשוק יחד, זה יקל עליכם את ההבנה הכוללת שתתפתח.

זכרו שהבנת השוק בנויה על הבנת עקרונות השוק ולא חוקי השוק – די בהבחנה זו בכדי להבין שעולם המסחר הוא עולם של אומנות ומיומנות – לא סתם בחרנו ואנו חוזרים על השם והמצפן  שלנו ״אומנות ומיומנות המסחר בשוק ההון״.

לגבי השוק אין לי מה לחדש אתמול kr בחלקו העליון ממשיך להעיד על שוריות לעת עתה – אני שומע את כאבי השורטיסטים שפתחו עמדות טרם זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross