להפוך שטח לנפח – סקירה יומית 16.12.16

מה תרצה לראות בכדי להתחיל למכור, התשובה היא נסיון שני כושל
מה תרצה לראות בכדי להתחיל למכור, התשובה היא נסיון שני כושל

כדי להיות סוחר עליך להפוך שטח לנפח או להבין את הקשר בין מחיר לנפח המסחר

התגובות שלאחר היום היורד שלשום. היו (לפחות בפניות אלי) שהשוק ימשיך לרדת כצפייה או כורח, מזכיר לכם שלשוק דרך וקצב משלו לעשות דברים.

ועדין לא נכון לפעול בטרם עת, רוב האנשים שואלים את השאלה מתוך כך כי יש להם חשש שמה המגמה תתחדש והם יפספסו אותה. החשש מובן ושאלת רמת הוודאות ומחיר הטעות בשלב הזה הוא ודאי שאלה חשובה מאוד, בהתנהלות שלנו כסוחרים.

לשאלת מה הוא משך או גודל התיקון המינימלי שאני מצפה לו התשובה, הענה לפחות שלושה-ארבעה יחידות זמן. להיות יותר מדויקים אני לא רק מצפה לסיום תיקון קטן בכדי להצטרף, ללונג, אני אף לוקח בחשבון כי תיקון קטן וניסיון כושל להמשיך את המגמה בעת הזאת יביא לתיקון גדול יותר מהתיקון הקטן הראשוני, או אז אוכל לשקול לעשות שורט קצר או המתנה לסיום התיקון הגדול יותר בכדי להצטרף חזרה למגמה העולה.

מכיוון שאיננו יודעים לצפות את העתיד, אך בהחלט יש לנו אפשרות לעקוב ולהצטרף להתפתחות  הווה, נעקוב ואיש איש יחליט ע”פ מדיניות ניהול הסיכונים שלו מתי ואיך להצטרף למגמה והאם לנצל את התיקון בצורה אקטיבית או בהתבוננות.

קשה מאוד מנטלית להצטרף בשלב הזה, אם כי לפי התחשיב שלי יעד השוק צפונה לא הושלם ונסתיים.  מצד שני ההבנה כי לא ילך ליעד בצורה ישירה לרוב היא חשובה לא פחות בהתנהלות בעיקר בתזמון הפעילות שלנו.

הוסיף עוד כמה מילים לעניין הריבית בארה”ב הברית לתפיסת עולמי (הלא חשובה), מצד אחד העלה הזאת טובה לנו ישראל ליצוא בגלל פערי המטבע, מצד שני לא תתכן הפרש גדול לאורך זמן כי הדבר יקשה על המדינה גיוס חזרה של כסף בגלל ריבית נמוכה מול אלטרנטיבה, עלית הריבית בארץ תשפיע מיד על משקי הבית ועל הידיים החלשות במסחר או במשקי הבית המתוחים בהוצאות, מכאן שהחלטת הממשלה לעלות קצת את הגרעון המסחרי היה נכון, הניתוח שלי הוא דעתי הפרטית ואיננה דוקטרינה כזו או אחרת, אלה על ההיגיון שלי בחיבור הנקודות.

חשוב מאוד להבין משהו תלת ממדי מתוך משהו דו ממדי, כפי שאני דורש ממכם להבין בעולם הניתוח השיפוטי שאנחנו עוסקים בו, שואלים אותי , כיצד ניתן לעשות זאת, חבר מוכשר בתחום האדריכלות אנטוני גאודי שהעיד על עצמו כך, הסביר דרך דבריו מה נדרש מסוחר טוב בצד הבנת הדברים:

יש לי חוש מסוים המאפשר לי לראות את מרחב העבודה כיאה לבן של חרש-נחושת. חרש הנחושת הוא אדם ההופך את השטח לנפח; הוא רואה את הנפח עוד לפני שהעבודה מתחילה.

שבת שלום מבורך מתוק ומזהיר – זהר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross