09.07.24

מאבקי צמרת

תמונת מצב

מבחינה טכנית סיימנו בנר של מאבק בקצה של תנועה עולה, לשוורים פחות נוח עם התוצאה הזאת ועדיין לא כל סימן חולשה הוא אות לחגיגת שורטים כפי שרבים מחפשים לאור השיאים החדשים, לרוב הוא רק איתות שלא נכון היה לקנות ולהיכנס לעסקאות ביום המסחר האחרון.

אז מה היה לנו

מה קורה פה? מצד אחד, ענקיות הטכנולוגיה קצת משכו אחורה, עם ירידות ב-META, גוגל, מיקרוסופט ואמזון. מצד שני, מניות השבבים חגגו עם עליות יפות, בראשן NVIDIA וברודקום. אז איך אומרים? צעד אחד קדימה, שני צעדים הצידה?

אבל רגע, יש סיבה טובה לאווירה הזהירה הזאת. השבוע הזה עמוס באירועים שיכולים לנער את השווקים: מדד המחירים לצרכן (CPI) ומדד המחירים ליצרן (PPI) ישוחררו נתונים חשובים, וכמו כן, עונת הדוחות מתחילה לבעוט עם דוחות של הבנקים הגדולים כמו ג’יי פי מורגן, וולס פארגו וסיטיגרופ.

בקיצור, כולם מחזיקים את הנשימה וחושבים איך להגיב לנתונים שיגיעו. אבל היי, לפחות הצריכה הפרטית ממשיכה לזרום – הנתונים שפורסמו היום מראים עלייה יפה באשראי הצרכני. השאלה המעניינת היא האם מדובר בצרכנות בריאה או שאנשים פשוט מרגישים שהם צריכים לחגור חזק יותר את החגורה.

ראלף וולדו אמרסון (נולד באותו תאריך לידה כמוני רק כמה עשורים קודם) אומר ובצדק “אנשים רואים רק את מה שהם מוכנים לראות” ואני מוסיף לאור הדברים וזאת הסיבה לתוצאות שאתם רואים בשווקים ולא הנתונים הכלכליים או המתמטיים כפי שאנאליסטים רבים נוטים לחשוב.

יום מבורך

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross