05-06-24

יום ירושלים

תמונת מצב

רוצה שתתחבר רגע לעניין חשוב לאמירה שהיא תמיד נכונה, בהקשר למה שקורה בשוק ההון, זאת אמירה שכביכול לא אומרת כלום, אבל למעשה היא אומרת הכל על מהות השינוי.

כבר תקרא ותבין למה אני מתכוון, האמירה היא כזאת “מכיוון שהדברים הם כפי שהם, הדברים לא יישארו כפי שהם.” ברטולד ברכט

לחץ הקונים נמשך, אומנם קיבלנו יום פנימי ליום הקודם אך הסיומת שלו בחלק העליון של הנר ובאופן שחוזר לתעלת הדשדוש מהווים סימנים על המשך נוכחות קונים – על כל המשתמע מכך.

המדדים המרכזיים נסחרו בירידות במשך רוב יום המסחר, תחת לחץ של חששות גוברים לגבי צמיחה. 

יחד עם זאת, מניות ענק התאוששו במסחר אחר הצהריים והותירו את המדדים קרוב לשיאי היומי שלהם. מדד S&P 500 ומדד נסדק סגרו שניהם בעלייה של 0.2%, ומדד דאו ג’ונס עלה ב-0.4%.

Nvidia (NVDA) הייתה המנייה הבולטת בקרב מניות הענק, וסגרה בעלייה לאחר שאלון מאסק ציין כי הרכישות של טסלה (TSLA) מ-Nvidia צפויות להיות בין 3-4 מיליארד דולר השנה.

צריך לזכור ולהבין את כניסת היצע בעיקר לאור כך כי השוק גילה חוסן יפה בניסיונות מכירה לפני עליות המחיר במניות הגדולות, שהם אלו שהביאו לעלייה במחצית השנייה של יום המסחר. תראה מדד S&P 500 ירד ב-0.5% בשפל היומי שלו וסגר בחיוב בכל זאת.

לעומת זאת, מניות בחברות קטנות (Small Cap) נחלשו לאורך כל יום המסחר. מדד Russell 2000 ירד ב-1.3%, זאת לעומת הצפי כי הם ימשכו וישלמו את פערי העליות לעומת המניות הגדולות.

סיכמו של דבר, תמיד עדיף להחזיק במובילות בכל ענף ולרוב הם גם הגדולות בו.

יום ירושלים: מסע בין היסטוריה, מסחר ופסיכולוגיה

איחוד ירושלים מסמל ניצחון, התמדה וכוח רצון. ערכים אלו חיוניים גם בעולם המסחר, שם נדרשים יזמים ומשקיעים להתמודד עם אתגרים רבים, תוך שמירה על אמונה ביכולותיהם ועל החזון לטווח הארוך.

יום ירושלים מדגיש את חשיבות האחדות והגיבוש. עקרונות אלו חיוניים גם בצוותי מסחר, שם שיתוף פעולה, תקשורת פתוחה ואמון הדדי תורמים רבות להצלחה.

המנטליות של מנצח: הרוח הירושלמית, המושתתת על אומץ לב, נחישות ותקווה, משמשת השראה עבור סוחרים רבים. גישה מנטלית זו מאפשרת להם להתמודד עם סיכונים, לקבל החלטות קשות ולשמור על מוטיבציה גבוהה גם בתקופות מאתגרות.

סיכום: יום ירושלים מהווה הזדמנות ייחודית לראות את הקשר שעולה מן היסטוריה, מסחר ופסיכולוגיה. ערכים כמו אחדות, התמדה, אומץ לב ואמונה, המשתקפים ביום זה, יכולים לשמש כהשראה עבור כל מי שמעוניין להצליח בתחום המסחר.

חג שמח

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross