04.07.24

יום העצמאות האמריקאי

יום העצמאות האמריקאי: חגיגה של חופש ושגשוג בשוק ההון

כמו שארצות הברית חוגגת היום את יום העצמאות שלה, כך גם שוק ההון חוגג את החופש והשגשוג. העליות האחרונות בשוק הן עדות לעוצמה ודינמיות של הכלכלה האמריקאית. יחד עם זאת, חשוב לזכור ששוק ההון אינו נטול סיכונים.

כמו בכל חגיגה, חשוב לנהוג באחריות ולקחת בחשבון את כל הגורמים לפני קבלת החלטות מסחר.

תמונת מצב

דמיינו את שוק ההון כזירה תוססת, שם סוחרים מנוסים ומתחילים כאחד מתמודדים על נתח מהעושר. ביום רביעי, ראינו עליות ושפלים שוק מעורב, כמו רכבת הרים המטלטלת את הנוסעים.

מדדי המניות המובילים, S&P 500 ונסדק טיפסו לגבהים חדשים, כמו מטפסים אמיצים המגיעים לפסגה. מנגד, מדד הדאו ג’ונס סגר בירידה קלה, כאילו נתקל במכשול לא צפוי.

סיבות אפשריות לירידה? ירידה במניית United Healthcare, שחקן מרכזי במגזר הבריאות.אך אל דאגה, מגזרים אחרים זינקו קדימה כמו סוסים דוהרים.

מגזר הטכנולוגיה הוביל את העליות, עם מניות ענק כמו טסלה, אפל ומיקרוסופט בראש. גם מגזרי החומרים והתשתיות הציגו ביצועים מרשימים.

ירידות בתשואות אגרות החוב האמריקאיות תמכו בשוק המניות, כמו רוח גבית הדוחפת את הספינות (עם כי מביני עניין בשיט יספרו לכם כי רוח קדמית צידית עדיפה).

נתונים כלכליים מאכזבים, כמו דו”ח התעסוקה של ADP ומדד ה-ISM לשירותים, גרמו לתנודות בשוק. לסיכום, יום רביעי בשוק ההון היה כמו תסריט מרתק, מלא עליות, ירידות וציפיות להמשך.

יום מבורך

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross