סקירה 26-03-24

מגמת השוק בימים האחרונים

סקירה יומית 26.03.24 

אם היו שואלים אמא פולניה את דעתה על יום המסחר האחרון היא הייתה עונה: ״אני לא כועסת, אני מאוכזבת״ 🙂 

שבוע המסחר נפתח בירידות קלות לאחר העליות של השבוע שעבר. צניחה חדה בשעות המסחר המאוחרות ללא סיבה ספציפית הותירה את מדד ה-S&P 500 קרוב לשפל היומי שלו, בירידה של 0.3%. מדד נסדק ירד ב-0.3% ומדד דאו ג’ונס ירד ב-0.4%.

מניות אלפבית (GOOG), מטא (META) ואפל (AAPL) היו בין המפסידות המשמעותיות לאחר שפורסם כי האיחוד האירופי פתח בחקירות נגדן על אי עמידה בתקנות. חולשה במגזר השבבים נבעה מהידיעה שסין לא תאפשר שימוש בשבבים של AMD ו-Intel במחשבי הממשלה שלה.

שוק הדיור

שוק הדיור בארה”ב מראה סימני התמתנות, עם ירידה במכירות בתים חדשים ובירידת מחירים. נתונים אלו עשויים להקל על קונים פוטנציאליים שמתמודדים עם עליות מחירים בשנים האחרונות.

להבנתי תנועת החציון מטה בשוק מחירי הדיור משדרת כי השוק מפנים כי לא תרד הריבית בקצב המתוכנן. זה ודאי עוצר את עליית המחירים ואפילו גורם להם לירידה, נתון אשר עלול להקרין על שוק המניות בכל המגזרים שעלו בקשר ישיר לצפייה להתחלת הורדת הריביות.

I.M.H.O

יום המסחר התאפיין בדשדוש לאורך היום, הנסיונות לאורך היום לרדת נספגו כולם והשוק חזר לעלות כמעט עד סופו, זה די מאפיין ימי מסחר לפני הודעות חשובות. יחד עם המימושים בסוף יום המסחר וסגירה על הנמוך היומי, זו עשויה להיות רמז להמשך להגיע.

אני מזכיר לכם שאנו כוויקופיסטים (מנתחים שיפוטים) לא מעיינת אותנו הסיבה, הכסף החכם שמימש יודע את הסיבה, סגירה על הנמוך היא לרוב סימן התחלה ולא סיום.

היום יום שלישי יפורסמו נתונים כלכליים חשובים נוספים, ביניהם הזמנות מוצרים בני קיימא, מדדי מחירי הדיור ואשראי צרכני. נתונים אלו יהיו בעלי השפעה על שוק המניות ועל שוק הדיור.

יום מבורך

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross