סקירה יומית 17.10.19 - טוב ורע בו זמנית

תנועה דלה במחזורים נמוכים במיוחד

טוב ורע בו זמנית

לפעמים קריאה מוטת דעה עלולה לראות צד אחד של הדברים, קריאה אובייקטיבית מאפשרת לראות את כלל האפשריות (אין חיה כזאת קריאה אובייקטיבית יש שאיפה לזיקוק עובדות) – יש להיזהר מהסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו.

סוחר למעשה מבין את כלל האפשרויות ואוסף סימנים תומכים להתפתחות תסריט כזה או אחר ובהתאם לכך מגיב

היכולת לראות או לומר דבר דואלי בו זמנית נראית לפעמים רדודה, אך היא היכולת הנדרשת מאיתנו הסוחרים – לראות בו זמנית את כלל המצבים האפשריים.

זה תמיד מזכיר לי מכרה שלי ששתפה אותי ב...(הייתי כותב זה מזכיר לי חברה שסיפרה, אבל זה עלול להפליל את הגודל היחסי שלי... כפי שתבין בהמשך).

אז מכרה שלי סיפרה: שאמרה לבעלה לא מזמן, יש לי לומר לך משהו טוב ורע בו זמנית, ענה לה בסקרנות רבה שהוא מקשיב. מיד אמרה לו "יש לך את הכלי הכי גדול מכל החברים שלך".

תמונת מצב

אנחנו נמצאים בחלק השני של השבוע לאחר שלושה ימים מסחר, הירידה בתנודתיות ממש מורגשת אך עמה גם מחזורי המסחר. המשך אנמיות של המחיר במקומות הללו יפיל מטה את המחיר.

מצד שני כל גדילה בסטיית התקן של המחיר יביא למהלך אגרסיבי בתנועה (פוטנציאל דו כיווני), יחידות הזמן הגדולות הנוכחיות פחות תומכות בתסריט זה אך לזכור זאת.

התסריט הכי קל לניצול הוא מסחר הוא נפילת מחיר שיתחיל בהגדלה קטנה של התנודיות מה שיחולל מהלך יורד גדל והולך, דהיינו ליום מגמתי מטה.

סטיות נמוכות תנועות קטנות. התוצר של כך הואכיסי אויר (גאפים) אשר מזיקות לפוזיציות חדשות שנפתחות, מצב רוחבי קיים לאורך השבוע בשוק. אני די מסופק מהחלטה שלי לא לפתוח השבוע עמדות.

כפי שכתבתי הסוד הוא לא במחיר הטוב, הסוד הוא ברמת הודאות הגבוה. על כן אני מעדיף כניסה מאוחרת עם ודאות גבוה מאשר כניסה מוקדמת עם ודאות נמוכה.

ואם אני רוצים לסיים בהבנה טוב ורע בו זמנית בתוספת עניין התזמון. אז זה מזכיר לי את הסיפור הבא:

משהו מגיע לרופא והרופא אומר לו שיש לו משהו טוב לספר לו ומשהו רע לספר לו ובמה היה רוצה שיתחיל.

ענה לו תתחיל בטוב, עונה לו הרופא "אתה חולה במחלת האיידס ונשאר לך שבוע לחיות" נבוך האיש ואומר לו "זאת הבשורה הטובה, מה יכול להיות גרוע מכך" מוסיף הרופא אני מחפש אותך כבר 6 ימים.

איזה כיף, שמחת בחגך, אני צופה יום מסחר מעניין היום – זהר

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This