סקירה יומית 03.12.2019 - כיצד הרגלי השוק פוגעים בסוחר

רצף שבועי של 9 שבועות

״אתה מבין מצב השוק השתנה״

זה לא חשוב לכמה זמן הוא השתנה, כרגע הוא השתנה, אם לא תבין זאת השוק יסביר לך זאת, במאמר הבוקר אני מסביר את תופעת השרשרת שהרגליים בשוק יוצרים.

אחת הדרכים של השוק לקחת לסוחר כסף היא להרגיל אותו בהרגל. ככל שהרגל מוטמע בך יותר כך בפעם הראשונה שמתרחש משהו אחר, קשה לסוחר ראשית לזהות זאת שנית להגיב בהתאם.

ככל שאתה אינך מיומן ואינך בעל גמישות שכלית או הבנתית כך גם יקשה עליך לקבל את הדברים, הקושי לקבל את הדברים יביא אותך להתעקשות בעת שינוי (הרסנית)  מול השוק.

הרגל שרוב הפעמים אני רואה שגורם לך לאחת משתי תגובות עיקריות:

  1. ראשית אתה לא עוצר הפסדים, אתה בטוח שזאת תופעה חולפת משהו רגעי, הרי בכל הפעמים האחרונים שהשוק ירד קצת הוא מיד חזר לעלות.

    ככל שאתה לא עוצר הפסד גדול. ככל שההפסד גדל הקושי שלך לסגור את הפוזיציה גדל.
    מהר מאוד זה הופך ״אני הולך איתה עד הסוף״ עברת למצב ההרסני של הכל או כלום.
  2. תופעה שנייה שראיתי שאתה נופל בה, אתה מתחיל בכל עצירה קטנה של הירידות לקנות. אבל מילא לקנות בכל עסקה חדשה שאתה קונה אתה פותח אחת גדולה יותר בעסקה הבאה וגדולה יותר… כמו לופ - למעשה באותה הרגע שכחת שאתה אחד מול השוק כולו - היקום מאותות לך דרך התוצאות - תעצור!

    בקיצור אתה שוכח את אפסותך ונכנס למערבולת רגשית וכלכלית.
    די מהר היא הופכת גם היא להכל או כלום - לסוג של מעבר לצדקנות ונקמנות - השוק הצליח להכעיס אותך - תזכור ברגע שאתה כועס השוק ניצח - תעצור כעת.

 

שתי התופעות כל אחד מהן או שתיהן גם יחד מביאות לכך שבעת שינוי בשוק סוחרים מחזירים את כל הרווחים הקודמים והרבה פעמים אף יותר מכך. לבטח נפגשת (ואם לא אז הנה אני מפגיש אותך) עם הגד ״בשוק ההון אוספים בכפיות מחזירים בדליים״

שים לב תופעה "מינורית" אחת מאפסת את כל ההצלחות שלא לומר אפילו מעבירה אותך להפסדים, בדבר יצא שכרו בהפסדו.

הכאב הוא גדול

הכאב הוא גדול, אתה נזכר בכל הזמן שהשקעת עד כה, אתה נזכר בכל הצלחות שכאילו ברגע הרסת אותם - כאב גדול המשמעות שלו בעיקר רגש גבוה, כשהרגש גבוה התודעה נמוכה.

מה הפתרון?

הפתרון הראשון הוא החלטה אובייקטיבית פשוטה שיש סיכוי שתציל אותך מלמחוק את כל ההצלחה האחרונה, והחלטה היא כזאת:

לא משנה מאיזה סיבה שכלית, טכנית, תקלה, אי הבנה, חם לי, קר לי - אתה לא מפסיד בפוזיציה בודדות יותר מסכום מוחל (נסלח) ומוכל שקבעת אותו מראש.

צעד שני לא משנה מה אחרי רצף של עסקאות מפסידות נגיד רצף של 5 עסקות (עדיף פחות) עצור לך, מחר יום חדש - פשוט עצור.

שילוב הפתרונות

השילוב של שני הפתרונות הראשונים הם פשוט החלטה אובייקטיבית שאתה מקיים אותה, היא עשויה להציל אותך ממדרון תלול של מחיקת כל ההצלחות או אחרות או חלילה התיק עצמו.

אחרי שקיבלת החלטות אובייקטיביות שמהותן עצירה וגדיעת תהליכים הרסניים - תזכור כל מה שאתה רוצה זה שתישמר לך ההזדמנות הבאה, אם לא תעצור היא לא תגיע.

 

ככל שקיים בך הקושי לקיים את שני הסעיפים הראשונים (סכום וכמות), אז אני יכול להמליץ לך על תהליך NLP המייצר עוגן, שתוכל להפעיל אותו בכל פעם שאתה נקלע למצב שכל חוסר השליטה (אתה מוזמן לפנות אלי ככל שתרצה עזרה בעניין הנחה אותך ליצירת עוגן).

כמובן שיש עוד פתרונות שאנחנו עובדים עליהם במהלך הלימוד והתפתחות שלנו כסוחרים כגון עבודה על צניעות, ענווה, שפלות ובעיקר גמישת שכלית.

ההבנה שבכל רגע משהו יכול להשתנות, ההבנה שאני סוחר רק בסביבה וזירה מוכרת, חשוב כי תשקיע בלימוד של price action שיעזור לך להבין את התנהגות הנוכחית ומדוע לא קונים שוק ברצף העליות השבועי ואיך כן לתזמן את תחילתו.

תזכור תמיד מסחר מוצלח הינה פעילות במקום של ודאות, תזהר ממצב בו אתה רוצה לראות משהו במקום לראות נכוחה את המציאות - אנחנו הבדואים קוראים לזה פאטה מורגנה (היו נסיכות בעת הקדומה שגרמו לראש השבט להתבלבל).

אז תזהר מפאטה מורגנה - הן מגיעות בעיקר כשאתה כועס

יום מסחר מוצלח - זהר


 

הכשרות בפתח:

12.12.2019 - כיצד ליצור תשואות גבוהות מהיועצים בחייך - כיצד לבנות תיק מניות מנצח

10.12.2019 - כיצד ליצור משכורת נוספת של 200$ ביום משעתיים עבודה ביום בעזרת מסחר בחוזים עתידיים

צור קשר כעת לרישום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “סקירה יומית 03.12.2019 - כיצד הרגלי השוק פוגעים בסוחר”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This