חסר גלגל? אני גלגל [סקירה יומית 03.05.17]

כל הארץ דגלים דגלים

חסר גלגל? אני גלגל

אנו צריכים להקים דור שלא יהיו לו לא אינטרסים ולא הרגלים. מטיל-ברזל סתם. גמיש-אבל ברזל. מתכת, שאפשר לחשל ממנה כל מה שיש צורך בו בשביל המכונה הלאומית. חסר גלגל?-אני הגלגל. חסרים מסמר, בורג, גלגל תנופה?-קחו אותי. צריך לחפור אדמה?-אני חופר. צריך לירות, להיות חייל? אני חייל. משטרה? רופא? עורכי דין? מורים? שואבי מים? בבקשה, אני עושה את הכל. אין לי פרצוף, אין פסיכולוגיה, אין רגשות, אין לי אפילו שם: אני האידיאה הטהורה של שירות, מוכן לכל, איני קשור בשום דבר; אני יודע רק ציווי אחד: לבנות. יוסף טרומפלדור

בשנה האחרונה נחשפתי לכותרת או למושג, משנה לשנה כשאני מתבונן ביום העצמאות לא רק על עצמי אלה על המדינה, אני מזהה חוסר איזון בכותרת (מה לעשות אני רגיל לחשוב במונחיי שוק). אם פעם בשנים הראשונות של המדינה רובנו קיימנו גם את השאלה וגם את התשובה, אז כיום בעיקר אני מרגיש שהשאלה קיימת וחסר אנשים שיקומו ויהיו גלגל – בוא ננסה להיות קצת יותר גלגל.

נשבע לכם זה פשוט לא חייבים להמציא גלגל חדש (כותב לכם אבל בעיקר מטיף לעצמי) לא צריך להיות גלגל מיוחד, למעשה כל שצריך לעשות הוא לקיים אותנו דרך שורש הדברים שכבר הוראו לנו "הוא היה אומר: אין בור ירא חטא, ולא עם הארץ חסיד, ולא הביישן למד, ולא הקפדן מלמד, ולא כל המרבה בסחורה מחכים. ובמקום שאין אנשים, השתדל להיות איש."

זהו הדגל שנבחר להוביל בזהרטרייד, חסר גלגל? אני גלגל.

רוב הסוחרים אינם יודעים לנתח את השוק אלה בצורה טכנית, אולם בהכשרת מסחר בסחורות וחוזים אנו לומדים צורות ניתוח נוספות של שוק, קצוות שלה אני מציג לפעמים בסקירות השבועיות שלי כאן.

אחת מהצורות הבסיסיות של מצב השוק שעולה מתוך צורת הניתוח שם הוא האם השוק במצב מאוזן או לא, ככל שהשוק מאוזן אין לו סיבה (המילה סיבה מגיע מדוקטרינה אחרת) ללכת לשום מקום, הידיעה הזאת יש לה חשיבות בסיסית ולו מתוך התודעה האסטרטגית של לדעת מה לא לעשות.

כפי שעולה מההתנהגות השוק בכללותו בימים האחרונים, השוק מאוזן. הסיבה להתנהגות מאוזנת יכולה להיות התפצלות בהתנהגות המגזרים, כך שמאזנם הכולל מונע תנועה כיוונית,  או אפשרות שנייה היא חוסר עניין של הולך ויורד בפעילות המסחרית היוצר חוסר תנועה. (אנו מצויים קורב למצב הראשון כעת)

ככל שהשוק נשאר בחלקו העליון של המחיר פוטנציאל השבירה הולך וגדל לקראת קביעת מחירי שיא חדשים, פריצה שכזאת יכולה להיות טריגר לביצוע פעולה – בכל מקרה כל עוד הפערים האחרונים פתוחים מוד העבודה ממשיך להיות שורי.

יום העצמאות מאחורינו התבוננות במפת הזמן היומית מקפיצה לי לעין דגלים, דגלים מזכירים לי תמיד את תחילתי בעולם הניתוח שבו הייתי נלהב מכל תצורה גיאומטרית שהשוק בכישרונו הרב מצייר לנו, ככל שמעמיקים בהבנת השוק לומדים מה עומד ומסתתר מאחורי התצורות, זה נקרא אצלנו הבנת פנימיות הדבר - כך שדגל לא נשאר סתם מקל ובד

יום מבורך ומזהיר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross