חולשה. סקירה יומית 18.07.18 אני רואה חולשה בשוק

אני רואה בצומת בתצורה הנוכחית חולשה הייתי אומר תנועה אחרונה לפני תיקון שבועי.

לבחור פועלה

אני מרבה לעלות את השווה של רבותי בתחום לעולמות שונים כגון משחקי הקלפים, כגון פוקר, ברידג׳ ועשרים אחת.

אמר גוש ביליניג ״החיים נחשבים לא בכך שיש לך קלפים טובים ביד, אלה בכך שתשחק טוב עם הקלפים שיש לך״.

קריאת משפט זה עלולה לגרום למשהו שחייבים לפעול תמיד, אבל הבנה עמוקה של משחק החיים מוכיח שלא לשחק בעת מסוימת הוא המשחק הנכון לאור קלפים שקבלנו.

נכון אנחנו לא בוחרים בחיים את הקלפים ואנחנו לא בוחרים את מצב השוק. בשניהם הוא מוכתב ועלינו לבחור כיצד לפעול ושוב לזכור שגם לא לפעול זה לפעול.

הקושי הוא אכן בבחירות הפעולה הנכונה, האמת שיותר משאני פוגש אנשים וסוחרים אני מגלה כי הקושי הוא ליישם פעולה.

אני רואה חולשה

בוקר טוב, בחרתי שלא לעלות סקירות בימים האחרונים, אבל חשוב לי לשמור לרוב על רצף סקירות בכדי לשמר על התמונה הכוללת.

לפעמים באין בהירות חשוב לרגע לעזוב את התמונה להתרחק לעת מסוימת לחזור. כך שהראש אינו מוטה לכאן או לכאן ולהתבונן שוב בדברים ביתר בהירות או זחיחות.

חשוב להתחבר לדברים במיוחד בעת או מקום שהנתונים סותרים לכאורה האחת את השני.

אז לאחר דין ודברים עם עצמי בהתייחס למצב השוק והתבוננות במפות השונות מעבר למפה היומית והקשבה לדעות לכאן ולכאן. ובניתוח שיפוטי המבוסס על עקרונות ולא חוקים.

הגעתי למסקנה שהתמונה הכללית מבטאת חולשה. וכמאן מיד מתבקש להבין שזה לא מקום איכותי לפתיחת עמדות חדשות.

התבוננות במפה השבועית שצרפתי בה סימנתי מגמה מקומית של השבועות האחרונים, מראה כי המחיר שבר את קו המגמה ובכך מבחינתי סיים מערכת ולו זמנית/מקומית.

מה שמבלבל את רוב המתבוננים זאת התנועה של 4 השבועות האחרונים בה רואים את המחיר עולה ואפילו שובר קו התנגדות שהיה לרבים לסימן שאלה (אני מתייחס אליו יותר כקו שרוב העולם מביט אליו מאשר קו עם משמעות).

תנועת השוק ב-4 השבועות האחרונים כביכול מעידה על עוצמה על חוזקו של השוק, אך תצורתו והאופן בו הוא מתפתח במרחב מעיד על חולשה של התנועה שממנה נובעת אי הנוחות לפתוח שם עמדות לונג.

תרחישים אפשריים בשבעות הקרובים:

  1. המשך תנועה עולה הולכת ונחלשת והיפוך מטה
  2. איסוף/פיזור על ציר קו התנגדות שנשבר
  3. תיקון בעוצמה/חולשה לכיוון אזור התמיכה השנתי
  4. תמיד ישנה אפשרות שלא חשבתי עליה

בכל תסריט שאני רואה בעת הזאת, לא נדרשת פעולה כעת. בעת הזאת נדרשת המתנה להתפתחות התסריטים השונים ואז לפעול בהתאם, הסבר עמוק ומפורט יותר נתתי באימון הסוינג השבועי שלנו.

מיומנות בזהרטרייד = ללמוד לחשוב ולהתנהג

(זאת ההגדרה שלנו בזהרטרייד למיומנות) אתמול זכינו להרצאת בוגר של בעניין של פיתוח והרחבה המחשבות בנושא ניהול סיכונים, זאת הזדמנות נוספות להודות לבוגרים השונים שפועלים לתרומה ופיתוח המחשבה בקהילה – לראות לשמוע בוגרים חושבים ופועלים בשוק מטעין אותי במטען חיובי לא פחות מטרייד אישי מצליח.

בעיקר ראינו כמה בסוף, מסחר הוא ביטוי אמתי של אומנות ומיומנות, דבר שני שאני רוצה להדגיש הוא שוב העניין המטרה המרזי אצלנו שבא לידי ביטוי בעולם שיווקי שלנו בסולקן ״תשקיע בעצמך!״, זה יפה לראות עד כמה שיש בסיס ועקרונות היכולת להתפתח לא מוגבלת.

המרכיב האישי לא יוצא בשוב שלב אצלנו מהמשווה, אפילו באלמנטים של ניהול סיכונים ישנה גישה שהיא מתמטית לחלוטין (מתאימה בעיקר למנתחים טכנים) וישנה גישה כפי שפיני חביב התחיל להזכיר (כהקדמה להמשך) הכוללת את הפרסונלי אפילו בגישת ניהול הסיכונים.

חשוב להבין שיטה טובה לוקחת בחשבון לא רק את מצב השוק אלה גם את מצבנו האישי בכל עת. יכולת התפתחותית בשוק מגיע לא מלהעתיק או לחקות את האחר. כי עם מלהבין את העקרונות המרכיבים את הדבר (הדבר=איחוד בין מצב השוק למצבנו)  ובכך להפוך לסוחר מתפתח ומצליח.

אני מזמין אותך להצטרף לחגיגות הקיץ השונות שלנו, עיקרם, שיעורים, אימונים, מפגשי חוף (אפרט עליהם בהמשך) ואפילו הכשרת מסחר נפתח בימי שישי בחודש אוגוסט.

יום מבורך ומזהיר

זהר ליבוביץ
The ARTistry of trading

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross