11-06-24

חג שבועות

חג השבועות לוקחים – ממוצע 50

חג שבועות, חג מתן תורה, מסמל את קבלת התורה על ידי עם ישראל בהר סיני. אירוע זה טומן בחובו משמעויות עמוקות הן מבחינה רוחנית והן מבחינה היסטורית.

עבור סוחרים בשוק ההון, חג שבועות יכול להוות הזדמנות מצוינת לעצור ולהתבונן, הן על המתרחש בשוק והן על התנהלותם האישית.

  1. ניתוק מהשוק: חג שבועות הוא חג שבו רוב המשק הישראלי סגור, כולל בורסת תל אביב. עבור סוחרים רבים, זהו זמן מצוין לקחת פסק זמן מהמסחר, להתנתק מהמסכים ולהתמקד בדברים אחרים. ניתוק זה יכול לסייע להם לחזור לשוק עם מרץ מחודש ועם ראייה צלולה יותר.
  2. התבוננות פנימית: חג שבועות מזמין התבוננות פנימית וחשבון נפש. סוחרים יכולים לנצל זמן זה כדי לבחון את אופן קבלת ההחלטות שלהם, את התנהלותם הרגשית ואת הגישות שלהם לשוק. זוהי הזדמנות מצוינת לזהות דפוסי התנהגות שעלולים לפגוע בהם ולפתח אסטרטגיות חדשות שיסייעו להם להצליח יותר.

בסופו של דבר אחת המסקנות הראשוניות שיש לכל סוחר מקצועי היא שכל תגובה לעניינים חיצונים לדברים היא למעשה חוסר קבלת אחריות.

לעומת זאת כל התבוננות פנימה (לקיחת אחריות) יחד עם השאלה “מה בי הביא לתוצאה הנוכחית?” היא שאלת המפתח המובילה לשיפור מתמיד בתוצאות.

תמונת מצב

למה בפתיח הסגרתי את הממוצע נע 50… תבין לאור פסקת הסיום, בכל מקרה…

אוויר פסגות בשווקים, אך כרגיל הכל נמצא בתוך הפרטים והאופן שבו הדברים מתרחשים.

שוק המניות פתח את השבוע החדש בירידות, אך סגר את המסחר בצורה אופטימית. התנועות לשני הכיוונים היו מוגבלות. מדד S&P 500 ירד ב-0.3% בשפל היומי שלו וסגר גבוה יותר ב-0.3%, מה שסימן שיא גבוה כל הזמנים חדש. מדד נסדק גם כן רשם שיא חדש, ונסגר עם עלייה של 0.4%.

פעולת היפוך במניות של Nvidia +0.8% סיפקה גם תמיכה לשוק הרחב יותר, עם כי חוותה ירידה משמעותית במהלך היום, אך האופטימיות גם כאן גרמה לירדות למשוך פנימה קונים.

הנקודה החשובה של היום: המשקיעים ממתינים בזהירות לנתונים כלכליים חשובים שיתפרסמו היום.

סיכום של יום: חג שבועות חל 50 יום לאחר חג הפסח. מספר 50 הוא מספר בעל משמעות סמלית רבה ביהדות, והוא מייצג בין היתר את השחרור מעבדות ואת תחילתה של תקופה חדשה.

סוחרים יכולים לראות במספר 50 סמל לתחילתה של הזדמנות חדשה, ולנצל את חג שבועות כדי לקבוע יעדים חדשים ולפתח אסטרטגיות חדשות עבור פעילותם בשוק.

חשוב לציין שמדובר בהקבלות היסטוריות כלליות, וכל סוחר צריך למצוא את הדרך שלו לחבר את ההיסטוריה האישית שלו עם עולם המסחר.

חג שמח

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross