תהום לפנינו? תמונת מצב סיכום חודש אוקטובר 2010

האם תהום לפנינו?

תהום?

הבוקר עת לשחזר מה היה לנו מתחילת השנה ועד עתה. התחלנו את השנה בחודש ינואר שהמשך את המומנטום של השנה הקודמת. שנה בא עלינו למגרש עם יעד מחושב 2600 שנראה עשוי עד כדי מדע בדיוני במיוחד עם בחירתו של טרמפ – אך נכבש ונחצה בסהרה.

כולם היו עסוקים בשאלה, האם הרצף ימשך או שמחכה לנו תיקון גדול? כמה השוק יכול לעלות בלי לקחת נשימה, בלי להיכנס לתיקון?

השיח היה כאמור כמה זה יכול לעלות?, זה לא הגיוני (טעות נפוצה להפעיל את הגיון על השוק) ואז הגיע פברואר, השורטיסטים יוצאים במחולות, התחיל התיקון של עשור, התחיל התיקון של המילניום.

התוצאה די ברורה רובם נחנקו ויצאו מהשורטים בדרכו של השוק לגבוהים החדשים, כעת הם חפצים לחזור, הם בתחושה כעץ “אנחנו חייבים לנצח או להחזיר לשוק!” (מצב תודעתי מסוכן מאוד).

עליך  לזכור השוק לא עולה נגדך או פועל לטובתך, השוק פועל מתוך אינרציה עצמית על-מנת להגיע למקום בו הוא חפץ תוך כדי ביצוע מניפולציות שיאפשרו לו להגיע לשם.

אנחנו כמובן ראינו סימנים אחרים, הסימנים שראינו סימני תיקון אך לא קבלנו סימני סיומת, הגדרת המצב שלנו הייתה עד שלא נקבל סימנים מצטברים זה לא נגמר, למעשה הגדרת המצב שלנו הייתה שאנחנו נכנסים לתנועה צדית

המסקנה שנכנסנו לתנועה צדית נבעה בעיקר מהסיומת של חודש פברואר בבר המכונה אצלנו CIM  תכונותיו מביאות לרוב תנועה צדית עם ברים פנימיים – כפי שאכן התקיים לאורך כל הרבעונים הראשונים של השנה.

אני מזמין אותך להיכנס לסקירות היומיות והשבועית של חודש  פברואר או את אחד הסקירות הראשונות של חודש מרץ המסכמות את המצב באותה עת (פיקחות. סקירה יומית 06.03.18 נקודת מצבט שיפוטית).

אז בוא ננסה להביט ולנתח מה קרה מאז היתד של חודש פברואר 18?

מפה עקבנו אחר התנועה העולה והאופי שלה, ראינו תנועה שעולה אך המבנה והאופי שלה העידו על חולשה הולכת וגדלה, המבחן הגדולה של היה אל מול הגדרת התנועה הצדית, שהייתה יסוד התפיסה האסטרטגית שלנו. השאלה המנחה שלנו הייתה האם ביציאה מהטווח המחיר יחזור פנימה או תתפתח מגמה חדשה עולה?.

חודש 10/18 ודאי נתן את התשובה. כך זה התפתח בחודש 09/18 בר היפוך או נר היפוך מסוג כוכב ערב שביטא חולשה בתנועה ובשוק בדיוק באזור המבחן.

אל מול הטווח של התנועה הצדית שהוגדרו בתחילת השנה. סימני התנהגות ביחידות הזמן הקטנות (פיזור), ושבירת הנמוך החודשי היה זרז בעבורנו להבין הנה אנו חוזרים לתוך הטווח.

הקולות הנשמעים כעת הם אותם קולות של השורטיסטים ששמענו בפעם הקודמת, התחיל תיקון העשור, החיל תיקון המילניום… שורט, שורט בכל הכח, מה ההבדל בין חודש 02/18 לבין חודש 10/18? (יש הבדל אנסה להסביר אותו בסקירה השבועית המצולמת בתחילת שבוע הבא)

נשאלתי שאלה

אחד ממכרי שלח לי הודעה/שאלה בנוסח הבא “סבורני שטכנית, על פי אינדיקטורים שמלווים אותי תקופה ארוכה, קרוב לוודאי שאנחנו על סף תהום עמוקה… 2001, 2008 לא פחות, בכל השווקים. לא היתה לי עוד מסקנה כזה ב-10 שנים האחרונות. חשוב לי לשמוע את דעתך המלומדה” ל.כ

אז דעתי נשארה כפי שהיית הסימנים הנוכחים עדין מראים כי אנחנו בתיקון בזמן דהיינו נמשיך בסחר תוך כדי שהשוק מגיב לטווח המסחר המוגדר בגרף המצורף למעלה בסקירה (מפה חודשית של השוק).

מיקום המחיר הנוכחי באזור מרכז הטווח, מעיד כי אנחנו במקום אקראי בו קשה לפתוח עמדות ארוכות טווח, אך שוב אני חוזר מדגיש בנתונים הנוכחיים קשה לומר או להיכנס לרוח הקרבית של תיקון אלימים דוגמת 2001 או 2008 כפי שרומז השאול לעמדתו מתוך דבריו.

הסימנים הנוכחיים מעידים על תנועה צדית שתמשך, תנועה שהיא למעשה לקיחת אויר להמשך עליות בסופה, היעד בשוק המחושב כרגע טרם הושג ועד שלא קבלנו סימני סיומת מבחינתנו השוק השורי עדין נמשך.

האם בתוך הזמנים של השוק השורי יכול להיות חודשי תיקון אותם ניתן לנצל לעמדות מכר קצרות כאלה או אחרות התשובה היא חיובית אך מכאן ועד למסקנה כי אנחנו לפני תהום עמוקה המרחק גדול מאוד וללא ביסוס בכלים ובתובנות בהם אני משתמש כסוחר מקצועי.

אני מציע לכל השורטיסטים שאוחזים בשפה קיצונית לנשום ולו לרגע. ולהביט על התמונה של חודש פברואר, גם הוא הגיע אחרי רצף עולה. ולא רק שהגיע אחרי רצף עולה, אלה רצף שנתי, רבעוני וחודשי ושימו לב למה קבלנו אחרים גבוה של כל הזמנים מחדש.

ודאי נכון לכם לשאול את עצמכם האם יש אפשרות שהמהלך הזה יתקיים שוב? לא נכון לכם לשאול, חובה עליכם לשאול, אם אתם מנהלים סיכונים כנדרש.

מזכיר לכם לשוק דרכים ואופנים משלו לנוע מנקודה לנקודה, אבל לא רק אופנים גם זמנים וקצביים משלו. האם יתכן תסריט שהשוק יתפתח לתיקון גדול יותר, התשובה היא כאפשרות ודאי שכן, האם אני זהר רואה סימנים לכך בעת הזאת – התשובה היא שלילית או ליתר דיוק מוקדם להצטרף לנחרצות הזאת.

נכון הברים החודשיים של 2/18 ו-10/18 הם ברי תיקון דוביים אלימים מצד אחד, אך מצד שני מיקום הסגירה שלהם והצורה הכוללת של הדברים מראה שעדין ישנם שוורים פעילים בשוק וכל עוד הם במשחק אז המאבק עדין נמשך ולא הוכרע – שוק מתרסק מטה שנגמרים הקונים.

אנחנו כסוחרים שיפוטים נבחן במבחנים מצטברים האם בתוך הטווח הזה מתפתח איסוף או פיזור ובהתאם למסקנה המצטברת נוכל לדבר על כניסה לשוק דובי ברוח השאלה של ל.כ, כעת מבחינתי זה עת מוקדמת לאמירה כה קיצונית.

עוד הוסיף ואומר ל.כ או לקוראים האוחזים בדעה ברוח האמירה/שאלה של ל.כ, זה גם אם אתם צודקים באמירה שלכם, טעות בתזמון עלולה להביא אתכם למצב שהשוק סוחט אתכם מעלה ורק כאשר רובכם נשברים ויוצאים יתחיל בתיקון.

רוצה לומר ולהציע שוב גם אם אתם צודקים, תנו לשוק לתת לכם את הזמנים והסימנים המצטברים. עד שאין סימן (בעולם השיפוטי ) כי הדברים נסתיימו הם לא נסתיימו, ככל שתוך כדי תנועה אזהה סימנים מצטברים של סיומת ודאי אשמח לרשום ולחלוק אותם.

אתה ודאי שואל אילו סימנים, אז סימנים כמו עליה נוספת בחולשה כמו שהתרחש בחודשים בין פברואר – לאוקטובר השנה, או שבירת של הנמוך של פברואר או השענות על החלק הנמוך של הטווח וכו’

ותמיד תמיד נביט לא רק על מה קורה אלה בעיקר על איך קורה שם הסוד האמתי.

הזדמנויות הבאות מבחינתי מונחים בגדות של הטווח ולאופן שבו המחיר ינוע אליהם, המיקום הנוכחי של המחיר בשוק נחשב בעולם שלי כמקום עם אקראיות גבוה ורמת ודאות נמוכה.

אסיים בכל מקרה כפי שאני  תמיד מסיים שמופנה אלי שאלה שיש בה גם דעה או אפילו מעידה על עמדה שהשאול יתכן ומצוי בה – מצב בו השואל כמהה לשבוע את אשר היה רוצה לשמוע ועלול להתאכזב כאשר אינו שומע זאת

התשובה שלי איננה בעד או נגד עמדת השואל, התשובה שלי היא האמת כפי שאני רואה אותה אל מול העיניים וחובתי המקצועית לומר אותה, גם אם אינה נוחה או שונה מעמדת הכלל.

אתמול הזכרתי ציטוט של אניס שאומר “אנחנו לא רואים דברים כפי שהם, אנחנו רואים דברים כפי שאנחנו” רצוי לזכור זאת תמיד בעיקר לסוחרים ולפלל שאנחנו נגיע לתבונה ונראה דברים כפי שהם. מי יודע אולי יש גם אפשרות שגם אני בכתיבה שלי רואה דברים כפי שאני (זכרו זאת כשאתם פועלים).

אז היום נסיים בברכת חודש מבורך ומוצלח לכולם – זהרזהר ליבוביץ. נשאלתי האם תהום לפנינו? סיכום חודש 10/18 by Zohar Leibovich on TradingView.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 comments on “תהום לפנינו? תמונת מצב סיכום חודש אוקטובר 2010”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross