סקירה יומית 24.4.19 הבוקר היו לי מחשבות על אריות וחמורים

אמת מורכבת - העתיד כבר כאן

חמורים או אריות

מה התועלת שתצמח לחמור אם יקרא אריה? כתב תומס פולר הבוקר בעוברי על עיתונות הבוקר חשבתי שברבות הימים עוד נבין את המשפט, כיום אנחנו מרגישים בשימוש בטכנולוגיה שאנו אריות יגיע יום והכל עשוי להתברר ונגלה שאנו חמורים.

אתה בטח שואל מה מביא אותי לכתוב את הדברים הללו הבוקר, התשובה היא הכותרת שקראתי - בן 18 תובע את אפל במיליארד דולר נעצרתי בלי סיבה בגלל תכנת זיהוי הפנים שלה.

מה מצב השוק לאור העלייה של אפל אתמול

הרבה פעמים שואלים אותי ״מה תהיה התרומה של לימוד מסחר בחוזים עתידיים על שאר המסחר שלי?״ שאלה נפלאה לאור כך (שכביכול) שאין הבדל בין מוצר למוצר שיש עליו היצע וביקוש

אז זהו שיש בכל זאת הבדלים, אך הפעם אני בוחר להתמקד בנושא אחד והוא השליטה במעגל החיצוני של המניות והוא השוק כמפתח להצלחה במסחר.

כידוע החוזה על השוק הוא אחד המוצרים הסחירים ביותר הקיימים על מדף מוצרי הבורסות, מעבר להיותו סחיר יש לו יציבות ממוצעת ברמת הסחירות, דבר המאפשר ניתוחים מדוייקים מאוד הכוללים יכולות תזמון עם כוונת לייזר (שימוש בכוונת לייזר הוא אחד הנושאים בהכשרת המסחר בחוזים).

כך יום רביעי האחרון קיימתי אימון מסחר בחוזים שחיבור החלקים בו. הראה לנו שאנחנו בתמונת איסוף עם נטיה מעלה, המאפשרת המשך חיפוש לונגים, למחרת היום כתבתי תוכן שמתייחס לתמונה השבועית (חומר שלא הספקתי לפרסם אך אחזור בקצרה על הדברים כאן).

העיקרון שכתבתי עליו הקשיב לשוק תוך כדי התבוננות במפה השבועית. קבלנו בשבוע שעבר תבנית מסחר המכונה NR עיקרון התבנית הוא זיהוי התכווצות בשוק לאחר מהלך סימן שחוזר תדיר לפני צמתים בשוק המעיד על היפוך קרב. 

יש הרבה כלים להתבונן על התופעה החל מירידה בסטיות התקן, שינוי גודל הצוואר ברצועות בולינגר, גודל המרווח בנרות עצמם וכו, עוקב בדריכות אחר השוק השבוע , כשהוא נפתח בתוך הטווח הצר של הבר השבועי הקודם.

תבנית המסחר מייצרת טריגר בפריצת הגבוה או הנמוך של השבוע הקודם. כסימן המגדיר לנו חיפוש עמדת לונג או שורט (תלוי בכיוון פריצת תבנית ה-NR. 

הסברתי שהשיהוי בפריצה נובעת מהמיקום הקלנדרי בו אנו מצויים - ענת הדוחות וכסף חכם מחכה לראות את התוצאות על מנת להוון את המחיר מחדש - זה ההסבר לשיהוי אך גם לפריצת השוק צפונה.

עם לחבר את חלקי הדברים של ההתחלה עם דברי בסיומת, סקירה שבועית הסבירה את מיקומנו בתהליך יש, לזכור אותה (לצפות בה שוב היא תהיה האקדח המעשן שיחזור במערכה האחרונה...) המשך רמז בחוזים על איסוף ומצב מוטה עליות בתחילת השבוע יצר את ההזדמנות לחוות את דהירת השוק צפונה כפי שהתרחש אתמול.

זהו סוף הסיפור של אתמול אך לא סוף המערכה הכוללת.ו התבוננות בגרף השבועי מראה תמונה שבה תנועה מגמתית רציפה וחדה ומיקומה ברצף התהליך וברצף של עצמה מקרב אותה עד מאוד לתהליך של תיקון (אותו נתזמן אך ורק שייחל).

ההבנה שאני קרוב לתיקון במפה השבועית מביא אותי למסקנה כי זאת עת לעסקאות קצרות עם קווי הגנה נגררים ובעיקר מימוש יעד רווח ראשון לאיפוס הסיכון כאילו היינו באמצע מגמה צולעת, אחרת יצא שכרנו בהפסדנו.

פתיחת השווקים הבוקר והתוצאות המסחר השליליות מהלילה הם אולי הסמן הראשון לחמצן הדליל בפסגת ההר שעלול להתפתח לפחד גבהים אצל חלק מהסוחרים ומחזיקי התיקים, הבוקר אתן לך גם את המשמעות הטקטית של הדברים.

המשמעות הטקטית של הדברים המשמעות שלה היא פשוטה, כל חזרה של שער הסגירה השבועי לתוך טווח המסחר של השבוע הקודם יגדיר לנו הזדמנויות לשורט ואות לתחילת התיקון (גודלו לעת עתה הוא נעלם) כך שהיום בעיקר אעדכן את רשימת השורטים שלי למקרה של הפעלת הטריגר.

סיכומם של דברים: תתקשרו אלי עכשיו ותלמדו לסחור בחוזים העליות של אתמול מרגישות כמו אריה אבל תזכרו לא לצאת חמורים - רעננו את רשימת השורטים במקרה הגרוע תלך לפח במקרה הטוב תהיו הראשונים לתזמן 

מועדים לשמחה ולששון - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross