סקירה יומית (07.04.16 eod) - כיצד לקבל מידע פנים חוקי ולעשות ממנו כסף?

המחיר מהוון את כל הידוע

השוק שקוף

סקירה יומית בעניין מידע פנים: נושאים רבים יכולתי לבחור בעקבות העסקה שעשיתי אתמול במסחר התוך יומי, עסקה של פחות מעשר דקות, הדורשת בפועל סך כספי של 700$, סיכון של 50$, גדול עסקה בפועל כ-2800$, רווח של מעל 200$ או בשפתנו רווח של 4 יחידות סיכון - הנה הסרטון של העסקה בזמן אמת למי שלא ראה.

אין ספק שהעסקה מדהימה אך לא מצד הזה של הדברים שפתחתי בהם אני חוזר ומעלה אותה, נכון העליתי אותה יום לפני פתיחת המחזור הנוכחי של ההכשרה התוך יומית שנפתחת היום. זאת בכדי להראות  (את שאני טוען וחוזר וטוען) את הפוטנציאל האפשרי וכי הזמן וכמות הכסף הוא רק תירוץ. רכישת מיומנת היא הסוד להצלחה ולא כמות הכסף שיש ולא כמות הזמן (עם כי שניהם ודאי עוזרים למי שיש אך לא מונעים למי שיש פחות), אבל אני רוצה להציף נקודה נוספת שחוזרים מטיחיים בי סוחרים שנסו ופרשו מעולם המסחר, אחת הטענות החוזרות ונשנות, בסוף מצליח רק מי שיש לו מידע פנים, באותה נשימה אני מנסה לענות שכיום אין משמעות למידע בפנים במובן שהטיעון מועלה.

הסביר שתי נקודות חשובות בטרם התייחס לעניין בהקשר לעסקה במניה המצורפת, הנקודה הראשונה היא צריך להבין: מידע בפנים למישהו שכמות הכסף שעומד לרשותו בעקבות המידע פנים הוא קטן, לא תשפיע על התוצאה בשינוי המחיר ואפילו יכולה להזיק לו לפועל בעקבות המידע, כל עוד השוק לא מודע למידע ואולי מחשבותו המסחרית הפוכה לעולה מהמידע.

הנקודה השניה יודעי המידע פנים האוחזים בכמות כסף גדולה או חריגה ומתחילם לפעול ודאי שפעולתם תגרום למחיר לעלות/לרדת אולם פעילותם מיד תשתקף בתוך הגרף המצטט בזמן אמת. הדבר הראשון שיעלה מהמחזורים החריגים היא שמשהו קורה בתוך החברה. מי שיודע לקרוא את המידע ודאי ידע כיצד לנצל את המידע באופן המנצל את תרגום הכסף את המידע (דהינו האם המדיע הפנים מוביל לקניות או למכירות) - וזה מה שקרה לי אתמול במניה המצורפת פשוט ראיתי פעילות חריגה, התחלתי לתרגם את המידע העולה מתוך הדברים והצטרפתי למתרחש בזמן אמת.

ואז השאלה העולה היא אבל כיצד אתה מגיע למניות הללו בזמן אמת?, התשובה כאן ודאי צריכה לגרום לרבים לחייך ולשמוח, אני נמצאים בעידן טכנולוגי ומדעי המאפשר דברים שלא היו בהישג יד מעולם לבטח לא לאנשים פשוטים ורגילים כמונו. אנו בעידן בו יש לנו סורקים בזמן אמת שיודעים לסרוק דבר פשוט ובסיסי כמו פעילות חריקה במוצר כלשהו, היכולת הזאת לקבל מידע בזמן אמת היא מופלאה, היא מאפשרת לכל אחת ואחד הזדמניות מסחריות שלא היו קיימות בעבר (או רק לאוחזים במידע פנים). כיום הסוד הוא לא במידע בפנים, אלה במידע חוץ, ביכולת להבין ולתרגם את המידע ולכמתו לסיכוי מול סיכון ואז את יכולת ללחוץ על כפתור הפעולה ולפעול (דהינו את היכולת להפסיד ולשלם את מחיר הטעות במקרה של כשלון).

כך אתמול היה לי מידע פנים סליחה מידע חוץ שעלה מאחד הסורקים שלנו בזמן אמת, התבוננתי על כלל מפות הזמן. לבוגרים ומבני עניין רואים כמה המפות הגדולות תמכו אסטרטגית במפות הקטנות והתוך יומיות והתבוננות בסרט מראה שאפילו ירדתי לגרף של דקה בכוונה של לדייק ולתזמן את הכניסה הראשונה והשניה לעסקה (הנסיון הראשון יצאתי ממני סביב מחיר הכניסה עקב אי התפתחות התהליך) הכניסה השניה באה בעקבות התחדשות התהליך ושימוש בכלי ותוכנת מסחר מקדמים המאפשרים לי לראות היכן השוק חסום ומהו כיוון כרסום המחיר.

יכולתי לדבר על פרופורציות ומה קורה אפילו אילו עסקה כזאת תגיע לאדם מתחיל אחת בחודש. ומה הייתה התוצאה אם הייתי ממקסם עוד את העסקה ללא היה לנו אירוע משפחתי (תרתי משמע - מזל טוב דולב עוד חתונה מבין הבוגרים וכמה יפה היה לראות בוגרים אחרים שבאו לשמח ולברך) לצאת אליו, אבל הנקודה שבחרתי לדבר עליה בעידן של היום בניגשות ושקיפות המידע היא המהות הבאה: ההזדמניות קיימת לכל אחת ואחד שיבחר להרים אותה ולייצור לעצמו על ציר הזמן את המיומנות הנדרשת בכדי ליצור עוד מקור הכנסה.

כל אחת ואחד ממכם יכול לפתוח בכל מקום בעולם, עמדה הסורקת ובודקת בזמן אמת את המתרחש ברחבי השווקים ולנצל די בסמיכות לאירוע, אירועים שאותם הוא יודע לתרגם לעשייה מסחרית - ממש מופלא, ממש קסם בעיני העידן הנוכחי.

זיג זיקלר אומר ״אין מעלית להצלחה תצטרכו לקחת את המדרגות״ אני דווקא חושב שאנחנו בעידן שיש לנו מעלית להצלחה, רוב האנשים אפילו לא לוחצים על הכפתור שמזמין את המעלית, נכון זהו כפתור שצריך ללחוץ עליו פעמים רבות בכל פעם שרוצים לעלות לקומה הבאה, אבל בעידן של השפע של היום בנגישות של המידע, הידע של היכולות ללמוד, אתם חייבים לבחור כל אחד מהמקום שהוא נמצא לפחות לעשות את הפעולה הבסיסית של ללחוץ על הכפתור ולהמזין את המעלית ולהיכנס פנימה.

אין הדברים פשוטים וקלים כפי הנטיה שהעברתי את הדברים מהעליה במדרגות לעליה במעלית, אך כל אחת ואחד שקורא ודאי יודע שהזדמנות מצד הדברים ודאי קיימת ובמובן הזה, ההזדמנות היא אחת מעלית הנגישה לכולנו - לחצו עכשיו על  הכפתור.

אני פה בשבילכם - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “סקירה יומית (07.04.16 eod) - כיצד לקבל מידע פנים חוקי ולעשות ממנו כסף?”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross