מה דעתכם על האמירה שהשוק מתרסק ביתר קלות משהוא צומח? [סקירה יומית 02.03.17]

מי חזק ממני הפניקה או האופריה?

במאבק הכוח מי חזק ממני פאניקה או אופריה?

מדהים, מדהים איזה שוק שורי, מדהים אותי ללכת אחורה לסקירות החל מאמצע שנה שעברה ולעבור ולראות מה ראיתי בדרך ואיך זה מתממש, מדהים איך תודעת שוק נכונה שומרת עלינו.

מדהים איך תחשיב יעד שהיה דמיוני לפני מספר חודשים וחששתי באם לומר אותו בכלל?! את המאבק הפנימי לבין מה שאני רואה לבין מה שאני חושב ואת האומץ לומר את מה שאני רואה גם כשהיה בניגוד לחדשות ולאווירה הכללית באותה עת.

ודאי אנשי שבט הקופים (אנשי שבט הקופים הם בוגרי הכשרת וייקוף שאני מעביר) מבינים את המצב MU ואת התוצאה של מה קורה שנגמרים המוכרים בשוק וכמה קל לשוק לעלות במקומות מסוימים ואיזה נפלא שזכינו בכלים המאפשרים לנו זיהוי ותזמון של מקומות הצטרפות.

דווקא הבוקר אני רוצה להדגיש את עניין אחר וארצה להדגיש אותו מתוך המצב הנוכחי והיא הנטייה הקוגניטיבית של האנשים לחשוב שהשוק מתרסק הרבה יותר בקלות מאשר הוא עולה, אמירה שכיחה שהשוק מתרסק ונכנס לפניקה והירידות בעולם גדולות ועוצמתיות מהמצב ההפוך.

ההבנה השגויה מביאה הרבה אנשים שאני מכיר להכריז על עצמם "אנחנו שורטיסטים" הם מחפשים וסוחרים בעיקר שורטים מתוך תפיסה אי סימטרית של הדברים.

עובדתית המצב לא נכון במקרה הגרוע יש איזון בין המצבים (לרגע בא לי לומר שהאיזון הוא אפילו הפוך דהיינו שעוצמת האופוריה גדולה מעוצמת הפאניקה והפחד).

בוגרי שבט הקופים שלי מבינים ומתחברים לגמרי לאמירה הקיצונית שלי שבינתן מצב פיסיקלי מסוים המצב הוא בלתי נמנע ואפילו עוצמת האנרגיה הפוטנציאלית מדידה.

תזכרו שבעולם המסחר דעתי כי לא חשובה המציאות אלה תפיסת המציאות שלנו, המבחן היחידי המצטבר לשאלה האם תפיסת המציאות שלנו היא נכונה היא במבחן התוצאה המצטבר (ולא החד פעמי).

כסוחר אני אדיש לצמיחה או דעיכה וכך אני אף מנחיל לבוגרי, הגישה היחידה שתשרת אתכם היא השוויוניות התפיסתית הכיוונית בניגוד לנטייה כזאת או אחרת.

היכולת להיות שיווני יביא  אותו למצב שבו אנו עולים לזירת המסחר כמקשיבים ומתבוננים לבין מצב בו אנו מחפשים להחיל את דעתנו.

בכל מקרה אפילו אני זהר שהוא מזל שור, מתייחס לשוק כשורי כל עוד הוא שורי ולשוק דובי כל עוד הוא דובי ולא סתם שם משפחת זהרטרייד הוא כל עוד...

ממקסימים כל עוד...

היום יש לי כנס לקראת פתיחת ההכשרה החדשה אחדד שם את העניין לעומק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “מה דעתכם על האמירה שהשוק מתרסק ביתר קלות משהוא צומח? [סקירה יומית 02.03.17]”

 1. עד עכשיו אמירה זו שלטה בהבנתי ואחרי ההסבר הבנתי כמה טעיתי
  אין ספק שכל פעם אני מופתע מחדש .

  לצערי ראיתי את ההודעה היום והייתי מאוד מעוניין להשתתף בכנסים
  יש בהם למידה ותרומה גדולה להבנה והמודעות על השוק
  איך אני יכול לקבל את המועדים שבהם מתקיימים הכנסים ואשמח להשתתף בהם

  זהר תודה רבה

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross