חקר המוח והתנהגות [סקירה יומית 23.6.17]

חקר המוח והתנהגות

חקר המוח והתנהגות

הבוקר צרפתי לכם מפה שבועי בפורמט קווי על מנת שתוכלו לראות כמה לא קרה כלום בשבועות האחרונים, והסימנים המזהים לקראת התנועה הצדית הזאת ודאי שירתו אותנו בהגדרות הזדמנות, הם שירותו אותנו בניהול הטקטי בעת הזאת.

אני חוזר על הדברים השוק יצא לדרך באחת בשני דרכים השענות על צד אחד של הדשדוש או בעיטת התעוררת שממנה תוגדר מגמה מחדש, הפוטנציאל הכללי של השוק עדין צפונה וטרם נתקבל סימן סיום וזאת למרות התנועה הצדית.

לא רק שהתנועה הצדית אינה סימן לסיום לרוב היא זאת אשר מאפשרת את מרווח הנשימה למהלך הבא של העליות.

לא נכון אף פעם בעולם המסחר לנקוט עמדה, אז אין לראות את הסקירה כנקיטת עמדה, אלה כתיאור מצב אובייקטיבי כפי שהכותב רואה למול עיניו שעיקרה כל עוד לא קבלנו סימן סיומם זה לא נגמר.

הסקירות היומיות האחרונות גררו תגובות יותר משאני רגיל ביום ביום לקבל על הכתיבה שלי, זה משמח אותי, כי נכון שאני כותב קודם לעצמי (הכוונה לעצמי בנאמנות לאמת שאני רואה ולא למה הקהל מצפה לשמוע ולקרוא) ועדין תמיד שמח שאני מקבל סימני חיות מצד השני.

השף תמיד מספר לי שהוא לא מכין דברים על מנת לזרוק לפח לרוב הוא שמח שמשהו אוכל ומגיב, אז אתם שואלים מה הקשר בין הדברים לכותרת, סתם נזכרתי ששאלתי את השף מהו מוח חריף לקחת אותי למסעדה מרוקאית, ככה דאג לא רק שהבין מהו מוח חריף אף הרגיש זאת בכל חושי, אבל הנה אני מביא לכם את ההקשר פה בהמשך.

חקר המוח והתנהגות - הזכרון

הבוקר שמעתי הרצאה על מחקר של המוח וקצת על איך שהזיכרון שלנו כדי בני אדם עובד, זה גרם לי לחייך כי עלה בי רעיון משעשע (המוח והדמיון לפעמים הם לונה פארק מדהים).

מתברר כי כפתוחים זיכרון אפילו דרך שיחה על נושא מסוים ומוסיף לזיכרון מחשבה או תחושה מהזמן של פתיחת הזיכרון המוח מאחסון מחדש את הזיכרון יחד עם ההקשר החדש. הפרופ' אפילו מסביר באנלוגיה זאת עבודות הפסיכולוג כך או אחרת הוא לקוח במפגש מסוים נגיד טראומה מדבר עליה ומוסיף עליה איזה משהו מקל המוח של השומע מאחסן מחדש את המחשבה והפסיכולוג חוזר על העניין במשך נאמר כעשרה מפגשים עד אשר ההקשר המכאיב המקורי נעלם.

אחד הבעיות שיש לסוחרים מתחילים הוא הכאב ואיך הם מתמודדים עמו ומה הוא גורם להם באותו הרגע, אבל אם עזרת טכניקה שאפתח על בסיס מה ששמעתי אוכל לבנות זיכרון והקשר שאינו מזיק הסיכוי שאצליח להביא משהו ליעד הנכסף של להיות סוחר גדל עד מאוד.

תוכלו למצוא הקלטת של שני ההרצאות מתוך המדען העירום של פרופ' מורן סרף בכל מקרה אצרף לכם קישורים על מנת להקל עליכם.

פרופ מורן סרף על חקר המוח והתנהגות – חלק א'
פרופ מרן סרף על חקר המוח והתנהגות – חלק ב'

כל פעם שאני חושב על חומרים בעולם שלנו אני עוסק בהם מתוך החידה והמחשבה איך אני מצליח ליצור עוד ועוד סוחרים מצליחים, עוד אשתף אתכם משהו שאהבתי בסוף הדברים בחלק ב' כשהוא נשאל על כל מיני בחירות שהוא היה עושה מחדש בחיים (בהקשר של ההרצאה כמובן)

חקר המוח והתנהגות - אומנות שאלת השאלות

הבחירה שלנו הייתה להתחיל ללמוד את הפילוסופיה של המדע לפני הכל הוא מציג את החשיבות של היכולת לשאול את השאלות הנכונות – וזה תאום לגמרי את ההגדרה של את המאפיין של סוחר מצליח ביכולת להבין איזה שאלה ניצבת לפניו כרגע, היכולת לשאול את השאלות הנכונות היא המפתח הבסיסי של להפוך להיות סוחר מצליח.

זהו ודאי בקשב תמצאו עוד דברים חשובים ומרתקים – אבל אלו מחשבות וחוויות הבוקר שלי שרציתי לחלוק עמכם, עם נחבר את כלל החלקים של מה שרציתי לומר היום אסכם בשאלה ששאלנו לפני "מדוע לא היה לי בימי נעוריי את המוח שיש לי עכשיו?" ~ הורטיוס

שבת לפנינו נברך בשבת שלום מבורכת מתוקה ומזהירה

אני זהר מחכה לכם באומנות המסחר בכדי לעזור לכם להתקדם עוד ועוד בעולם הנפלא הזה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross