חוכמת הדיעבד. סקירה יומית [11.05.18] האם יש חוכמה בדיעבד?

מפה חודשית, בדיעבד צדקנו

דיעבד וחוכמת הדיעבד

רבות ניתן לכתוב על דיעבד או חוכמת הדיעבד, בעולם המסחר אנחנו מבדילים בשני סוגי דיעבד, דיעבד מסוג סובקטיבי (רגשי) ודיעבד אובקטיבי.

בדיעבד הסובקטיבי מרכיב הזמן לההבנה הוא המרכיב העיקרי, ככל שחולף הזמן והסימנים מצטברים, אתה מבין בדיעבד שהתווה מקרה כזה או כזה.

לעומת זאת הדיעבד האובקטיבי הוא סימן שניתן לזהות אותו יחסית לאירוע ואינו נדש לסימנים על ציר הזמן הוא עצמו מכיל הגדרה שלמה או כמעט שלמה להבנה.

היכולת לזהות דיעבד אובקטיבי בסמיכות לאירוע הינה בגלל שהגדרת האירוע אינה תלויה במרכיב רגשי או לזמן התהוות - זיהוי דיעבד אובקטיבי הוא בסיס הגדרת האינטליגנציה שלי את העולם המסחר והחיים בכלל.

חשוב לומר ולהבין נקודה נוספת כל דיעבד סובקטיבי ייתכן והיה מורכב מדיעבד אובקטיבי שכעת בדיעבד אנו מזהים אותו. אינה נחשבת כבר בגדר חוכמה לעומת כאמור זיהוי אובקטיבי בסמיכות לאירוע שהינה ״כל החוכמה״.

הזיהוי האובקטיבי שלנו בחודש פברואר שאנחנו נכנסים לתיקון בזמן שעשוי להביא מספר ברים פנימיים, היה מפתח להגדרות הזדמניות שלנו בחודש שלאחר מכן. שהכותרת שנתתי לרובם הייתה ״כל ירידה הזדמנות קניה״ - בדיעבד אובקטיבי דצקנו.

על לנו לקונן ולהאשמים את עצמנו על דיעבד סובקטיבי ככל שלא הייתה לנו אפשרות אובקטיבית לזהות אול להבין משהו זוהי חוכמת הדיעבד שכאמור אינה חוכמה.

השיעור היחידי אותו ניתן לקחת בזיהוי סובקטיבי הוא בחיפוש סימנים אובקטיבים שהיו בתוך התהליך הסובקטיבי שאולי מנועו מאיתנו את ההבנה והראיה האובקטיבית.

אני יודע שהכתיבה הבוקר קצת מבלבלת, אולם קריאה חוזרת שלה מהתחלה תוך כדי הגדרה בראש והבנה ראשונית של מה זה דעיעבד סובקטיבי לועמת דיעבד אובקטיבי יעזור להבין את התמונה.

לעת עתה בסיכומו של דבר: הוא שראינו בתחילת הדברים בתחילת השנה, כי אנחנו לפני חודשים של תנועה צידית הוא שמסתכם כרגע.

גם בהתייחס לבר של חודש מאי, מתוך היותנו ממש במרכזו של חודש פברואר (ממש סביב הסגירה של חודש פברואר כפי שעולה מהגרף המצורף).

שבת שלום מבורכת ומתוקה

זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross