עושים דווקא לוייקוף 25-02-2022

חדשות הבוקר: סוחר ישראלי אורתודוקסי שאוטם את עיניו ואוזניו מלקרוא ידיעות כלכליות חדשותיות, ניצל (שלא בנס) מהצטרפות לחגיגת המכירות, הפרטים בפנים…

 

אני סוחר אורתודוקס 

אחד הדברים המאפיינים את שיטת הפיל למסחר בשוק ההון, היא אטימות והחומה סביב מידע חיצוני, החומה הזאת נועדה בעיקר לשמר את הסוחר כנגד הנדסת תודעה.

איך אפשר להתעלם ממידע חיצוני הרי יש בו כל כך הרבה אינפורמציה? 

נכון, יש בו המון אינפורמציה, אבל הדרך שבו היא כתובה, מה כתוב בה ובעיקר מה לא כתוב היא מניפולציה גדולה שגורמת לרוב הפעילים בשוק ההון לטעות, לבנות מגדלים במוח שאינם קיימים במציאות.

בניתוח השיפוטי אנחנו מסתכלים אך ורק על מה שהכסף עושה בפועל ולפי כך מקבלים את ההחלטה שלנו.

במובן הזה כפי שאמרתי לכם בסקירה השבועית וגם כפי שאמרתי בלייב הקצר שעליתי בוקר תחילת המתקפה באוקראינה, אנחנו נפעל אך ורק לפי העולה מתוך התנהגות הכסף החכם , בוא נקפוץ רגע ליום אתמול… מפחיד מאוד פס אדום בוהק על הגרף החוזים המשקפים את השוק יורדים ב-90 מעלות מטה - כאילו ניתקו מכשיר מדידה מהזרם.

ממש מפחיד המצב

אין מישהו שגדול התנועה היורד הזה לא מלחיץ אותו ולא משנה מה גודלו, אי הוודאות גדלה ועמה חוסר השליטה על התיק בעת השוק סגור ודאי מלחיץ - הסלידה מהפסדים טמונה בנו.

אף אחד לא יודע כמה דרומה השוק ילך ואיזה מכה נחטוף

הטבע האנושי מתחיל לבנות סיפורים ולנתח את המצב, זה מקל עליו להתמודד עם חוסר ודאות - ברגע שבנינו סיפור ולא חשוב כמה הוא דמיוני או הזוי המוח מרגיל הקלה ושליטה לנהל את עצמו לאור של הנרטיב שבנה.

מסתבר שאי רציונליות בסיפור טובה יותר מאי וודאות, לפחות אצל רוב האנשים וככה התחילו סיפורי אימה ברשת - הייתי חייב רגע לעלות ולומר לך להירגע או כיצד נכון לנהל את היאורע מכאן.

סוחר חייב ללמוד לחבק שני דברים - אי ודאות והפסדים, זהו חלק אינרטי מן היום יום של הסוחר 

כך שאירוע כמו אתמול בבוקר פחות מפחיד אותי, כולל הפסדים (בקריאה שנייה של הדברים נראה לי שהגזמתי קצת והאמת שכן חששתי) 

עם כי ברגע שאני מבין שאני מוגן הכל נרגע, בכל זאת עת לא רגילה, שעת הפתיחה הקרבה בקצב כאילו מהיר מהרגיל (שהרגש מוגבר קצב השעון מרגיש שונה)

התוצאות בפרה מרקט כבר זמינות לצפייה, הנזק התחלתי מתגלה לעין - מסך האייפון הפך להיות מונוכרומטי נשלט על-ידי שני צבעים (אדום ושחור) - רואה ירידות ממוצעות של 5% ברוב המניות.

המוח מעבד תסריטים שונים, שעיקרו באיזה נקודה לא משנה כמה כאב הפסד גדול אני יוצא החוצה - לא עובר להכל או כלום.

אבל מי אמר שחייבים לבחור בתסריט הרע?

במקום שיש אפשרות לתסריט רע ותסריט טוב ובאותה הסבירות אזי רוב האנשים בוחרים בתסריט הרע (עוד הטייה ידוע בעולם הטיות של הסוחרים) - אני מאמן את השריר הנטפליקס שלי לבחור דווקא בתסריט הטוב.

התסריט הרע או התסריט הטוב?

האם אני יודע איזה תסריט יתממש בפועל, התסריט הרע או התסריט הטוב? 

התשובה היא חד משמעית לא! אינני יודע, אינני נביא וטרם קיבלתי רמז שאני קרוב למדרגת הנבואה.

הנקודה היא שאנחנו כסוחרים צריכים תמיד לבחור את הגישה המשרתת, זאת שתאפשר לנו התנהלות מיטבית במצב נתון

הנחיה שלי לאחר עשורי פעילות בשוק: תבחר תמיד במצב של אי ודאות בסרט הטוב.

איפה עצרנו את הסיפור… אה כן

השוק לקראת פתיחה רוב המניות במינוס 5% בממוצע - אני מחליט ספונטני לעלות לאימון מסחר בחוזים עתידיים (למרות שלא הרגשתי טוב), הרגשתי צורך עז להיות בעבור האנשים שלי בזמן אמת ולהראות להם את היתרונות הרבים במסחר בחוזים עתידיים.

עשר דקות לפתיחה… אני שולח הודעת בקבוצת הסוחרים שלי - אימון מסחר לייב בפתחה - אנחנו קוראים לאירוע אימון בהפתעה

הם מתים על האימונים הללו, מי לא אוהב לראות איך משהו פועל ומיישם את הכל בזמן אמת, החולשות, החוזקות שלנו משתקפים החוצה - זה שם למתבונן מראה אל מול עצמו איך הוא מרגיש באותה עת.

השוק בגאפ גדול למטה - הכלים המתקדמים מאפשרים התארגנות לפתיחה תוך דקות ספרות בניגוד לעולם המניות שם צריך לעשות עבודה רחבה יותר.

תוך דקות ספורות החדר מתמלא בעוד  30 סוחרי חוזים - כולם בהתרגשות ואוחזים בשאלה, איך אני אפעל? מתי אני אפעל? איך אתמודד עם הפאניקה בשוק ואז מגיע הצילצול

צלצל תחילת המסחר

הצלצול מגיע, אני דרוך

כבר רגיל לשים את יוקרתי על הגריל מול הסוחרים שלי - השוק פותח במטר של פקודות מכירה והמחיר לא יורד

תנודות גדולות ממש כאילו נוסעים ברכב במהירות על שביל כורכר הכל רועד (הגוף רועד עם השוק עצמו כאילו מנסה להתחבר להוויה שלו על מנת להצליח לסחור אותו).

זרם הפקודות המכירה לא מצליח להוריד את השוק

הדבר מושך פנימה קונים המקפיץ מעט את המחיר מעלה - שוב זרום מכירות המחיר לא יורד (או לא יורד ביחס לכמות המכירות)

לאחר שלושה נסיונות כושלות של השוק להוריד את המחיר, המוח מגיע למסקנה כי יש תמיכה פסיבית והכסף לא מצטרף לחגיגת המכירות - עולה לרכבת הקונים - קונה 2 חוזים.

המטוס רועד כאילו הוא עומד להתפרק

התחושה של מטוס רועד ממאמץ, התחושה של רכב שנוסע על הכורכר וכולו רועד מאפיין את התנהגות המחיר מרגע הכניסה - העסקה טסה למעלה וחוזרת למחיר הכניסה, שוב טסה למעלה וחוזרת למחיר הכניסה.

המוח מעבד במהירות את הנתונים, ישר מנתח היכן נקודות ההגנה (סטופים) שאני יכול להדק מבלי שאני חונק את העסקה

מהר מאוד אני מבין הכסף לא סופר את האירועים הגיאופוליטיים - העסקה פשוט טסה למעלה בעשרות נקודות - אל מור העיניים נפעמות ופעורות של מי שבחדר.

בא לממש יעד רווח ראשון אחרי תנועה (חלומית) חדה מעלה כדי לאפשר לעצמי לאפס סיכון למקסם את היום

מבין שיש סיכוי גבוה שזיהיתי את הנמוך של היום -  ואז טעות !!!

לא עדכנתי את כמות אחוזים ולחיצה על מכירה במרקט סוגרת לי את כל העסקה.

באסה… סוחרים אחרי שמאבדים אחיזה קשה להם לקפוץ פנימה שוב

אני  מבין שזה מסוכן עבורי לעבור למוד רודף, יש לי ניסיון מר בנושא - מעכל את התהליך הראשוני ובוחר באחת מכלי האיפוס המנטליים שלי והוא להיות שמח בחלקי - השוק הוא אינסופי… (הכלי הוא המנטרה)

התנהגות החוזה מרגע פתיחת המסחר

סקירת מערכות מחודשת

אחד מנוהלי המסחר שלנו בעת הזאת הוא איפוס מערכות - מבצעים סקירה מחודשת, ניתוח וסקירה מביאים למסקנה לשוק יש פוטנציאל תנועה עולה שמאפשר לי כניסה נוספת גם אם קנייה חוזרת וביוקר.

הזדמנות טקטית ראשונה נוספת ואני לוחץ על הכפתור בסטיק הניהוג שלי - בום קנייה חדשה של 2 חוזים ואני חזרה על המגרש העסקי. 

עסקה נוספת פתוחה, יעד רווח ראשון מגיע מהר, אין לי ספק שעלי לקחת אותו כדי לאפס סיכון ולאפשר לי את הכוח הנדרש לנהל את הפוזיציה במקום הנוכחי, בכל זאת הצטרפתי מקום שהמחיר נחשב יקר מאוד לעת הפעולה..

חצי עסקה עדיין פתוחה מנטר את הפעילות מה הסיכוי שהיא תגיע ליעד - לא מספיק לומר זאת והיא מגיע ליעדה סוגר את כל העסקה - בוחר לעצור - המערכת מראות כי העסקה הפוטנציאלית הבאה תגיע במקרה הטוב בעוד שעה שעתיים

התשישות מכך שלא הרגשתי טוב בימים האחרונים תפסה אותי שוב לאחר המאמץ והמתח של המסחר - מודיע לסוחרים שהאימון נגמר אני סוגר את החדר, לא לפני שאני עונה להם על שאלות שעלו בעקבות יום המסחר.

אני כל כך אוהב את עולם החוזים ואת מה שהוא מאפשר - היכולת להרוויח מכל במצב בשוק, היכולת לפעול שלא ברוח הקשקשת מחוץ לזירת המסחר.

סיכום

למי שעדיין לא סוחר תוך יומי או סוחר חוזים, אסכם ואומר לפחות לעת אתמול הכסף אמר, האירוע הגיאופוליטי לא מרשים אותנו.

תמיד יכולה להגיע הקצנה, אבל! לאור הנתונים הנוכחיים לא ראינו אתמול וממש מתחיל המסחר כי הכסף החכם מוכר את השוק, להיפך לאורך כל היום הוא אסף וקנה סחורה.

המצב הוא רגיש ונזיל, נמשך לעקוב מה קורה בתוך השוק ולא מחוץ לשוק כך נוכל להמשיך להגן על עצמנו ממניפולציות והנדסות תודעה חיצוניות.

(רוצה לדעת עוד על מסחר בחוזים עתידיים - כתוב לי כעת!)

תמשיך לצעוד, כל עוד…

שבת שלום,

זהר ליבוביץ
🐘-או-סוף המסחר שלך

נ.ב

לפני שנה בדיוק כתבתי פוסט בפייסבוק, בפוסט אני מספר כי אחד הבוגרים ביקש שאשלח לו את הסיכום הכתוב של השיעור הראשון בהכשרת שיטת הפיל למסחר בשוק ההון וכך שלחתי לו

״אוקטובר הוא אחד החודשים המסוכנים למסחר במניות, מלבדו הם יולי, ינואר, ספטמבר, אפריל, נובמבר, מאי, מרץ, יוני, דצמבר, אוגוסט ופברואר״ מרק טווין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “עושים דווקא לוייקוף 25-02-2022”

 1. אכן. כל מילה בסלע! כמובן שהדברים הללו נאמרים כחלק מהקורס כל הזמן אבל כזה מתחבר למצב הנוכחי זה פשוט מדהים. אשתי קיבלה סכום לא צפוי לפני שבועיים בערך והחלטנו להקצות את הכסף הזה למסחר. היא החליטה להתייעץ עם איזה מכר שמתעסק בשוק ההון. העלנו אותו לשיחה כשגם אני וגם אשתי בשיחה וזה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש כשאני פוגש כסף טיפש (סוחרים מפסידים עם דעות מקובעות…)
  זה מסוכן לסחור עכשיו…
  אולי תהיה מלחמה…
  עדיף לקנות מגזר שלם כדי לפזר סיכון…
  השקעה היא לטווח ארוך…
  ועוד כל מיני אמונות טפלות.
  זוהר, תודה!

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross