עושים דווקא לוייקוף 17-02-2022

האם כעת נכון לתזמן קנייה? FB

״חברה טובה בהזדמנות״

 

אחות ראשית העוסקת כל חייה במחקר, למדה להתעלם מכותרות מניפולטיביות של אנליסטים  וכך חסכה לעצמה שבועיים של חוסר שינה וזאת לאחר שקראה באתר החדשות את הכותרת ״חברה טובה בהזדמנות״

יש הרבה רעל בשימוש של האנליסטים המשפטים כגון ״שיש דם ברחובות… זה הזמן לקנות״ וכל בני הדודים של האמירה הזאת.

״חברה טובה במחיר מציאה״ - איזה כותרת מניעה לפעולה ומפעילת רגש אצל כל כך הרבה אנשים, התוצאה, אנשים מטביעים את עצמם לדעת בעסקאות גרועות וממתינים אולי תבוא ישועה אי שם במנהרת הזמן העתידית של החיים.

שהרי מי לא רוצה חברה טובה במחיר מציאה - ככל שהיא כזאת ״כנראה״ גם חלון ההזדמנויות הוא קטן וכדי מהר לפעול ולקנות - זהו שלא!!!

האינדיקטור הסודי שלי - זה אתה!

כל אחד יש לו סיסמוגרף, אצלי זה בוגרי הסוחרים והתלמידים החדשים, דרך השאלות או ההקשבה לצורת המחשבה שלהם אני לומד הרבה על הלך בשווקים.

פניות רבות קיבלתי עם השאלה החוזרת בעניין קניית פייסבוק (יש מבצע כמעט חצי מחיר לא תקנה?), כנ״ל לגבי מניית ויקס הישראלית ועוד… מניות בתחום הטכנולוגיה, מכוניות חשמליות ועוד ביצות הפתעה מסין (הקינדר היה ריק בפנים איזה באסה לכל אנאליסטים שהטביעו סוחרים בהשקעות קרועות וכאן יוצאים מדעתם להסביר להם שהשקעה זה לטווח רחוק).

סוחרים חדשים ומתעניינים ממש שגורה בפיהם המשפט ״נו כמה זה כבר יכול לרדת בטווח הרחוק זה בטוח עסקה טובה״ (אפילו אתה כקורא מופעל כעת במידה כזאת או אחרת ריגשית לנוכח הקריאה של הדברים ואולי רץ לגרף לבדוק מה קורה).

שני החברות (פייסבוק וויקס כדוגמא) חסרות תחזית עתידית ברורה - חוסר בהירות הוא מרחיק מספר אחד של משקיעים (שכל צורת ההשקעה שלהם מבוססת תחזית), במניית ויקס לדעתי ממש בחרו שלא לפרסם תחזית ובחרו להאשים את התנודיות בשווקים.

איך אנחנו נפעל אל מול הזדמנות כזאת?

אפילו אנחנו סוחרים שיפוטים לא קונים משהו כי הוא ירד הרבה

כל מה שיורד יכול להמשיך לרדת

עד אשר לא נקבל סימני סיומת ובניית בסיס איתן מחודש לא נצטרף - כשזה יקרה נכתב על זה, כשהפיל יתחיל לאסוף סחורה נצטרף אליו.

חלון ההזדמנויות הוא לא קטן וקצר ברגע שאתם מבינים איך הפיל חושב ומתהליך - ואם אתה לא יודע?! הגיע הזמן שתפנה אלי ומהר!

הפחד העיקרי המניע כעת את שוקלי הרכישה - הוא לפספס הזדמנות של פעם בחיים לקנות משהו בחצי מחיר

אנשי השיווק כבר מנצלים זאת היטב ולוחצים על כפתורי דחיפות - זה מוליד אצלי בווצאפ הודעות בנוסח ״זהר מה דעתך על פייסבוק לקנות (לטוח ארוך)?״

כאילו המילה לטווח ארוך היא שם קוד להגנה מפני טעויות כאשר פועל אחזור ואומר זאת - זאת אם כל הטעויות.

סיכום: בעיני טרם הגיע הזמן לעלות חזרה לעגלת הקניות במניות שהזכרתי.

קר שם בחוץ?

העניין הרוסי ממשיך להיות סיפור הכיסוי למחפשי הסיפורים והתירוצים, הרוסים כן מדללים כוחות או לא, המטוסים של אלה מצד אחד והמטוסים אלה מצד שני טסו קרוב מדי או רחוק מדי

השוק עצמו מתבונן בדברים ומחריש. 

נכון הידיעה על קצב ודרך הטיפול של הפד די מהוון כעת, אך תגובת ההמון טרם באה לידי ביטוי והפיל (הכסף החכם) עומד ומתבונן מכלכל את צעדיו הבאים.

השוק עובדתית הגיב לשורות השונות באתרי החדשות, אך האופן בו הסתיים היום רק מוכיח כי זאת הייתה פעילות סוחרים ומקומיים (סוחרי יום) וטרם התחיל קמפיין חדש של תנועת המחיר.

הדעות הרווחות בקרב הפילים (כסף חכם) הוא כי טיפול עדין במתווה של העלאת ריביות בלבד לא יספיק כדי לטפל בעניין קצב הצמיחה, בעיות האינפלציה ונושא התעסוקה ויש לפעול באופן ניצי יותר. 

אני לגמרי מסכים שרק צעדים נוספים יעלו את השוק חזרה לנתיב הצפוני, אנחנו כבר רואים שחברות צמיחה ירדו בעשרות אחוזים… ראה דוגמת פייסבוק, או ספוטי…

מחיר האנרגיה לא נעצרו, השוק יודע משהו שאנחנו כנראה די מתעלמים ממנו והוא העניין של משהוש מחירי האנרגיה ישאר גבוהים. (מי זוכר את שחוזים על הנפט נמכרו במחיר שלילי 🙂 ) 

ברצות הפריץ המחירים ירדו - מזכיר לך כי מחירי אנרגיה גבוהים מגבילים מבחינתי לתדלוק אינפלציה שלא דרך הורדת ריביות, שהן עצמן כרגע במצב אפסי וזאת דרך נוספת לתדלק צמיחה מהירה, אך גם מסוכנת בדיוק כמו השימוש בסטרואידים .

בכל מקרה הפחד כרגע גדול מהמציאות עצמה. לא ניכר כל עצירה או צמצום בפעילות הקמעונאית (אפילו הייתה עלייה).

הטוב הרע והמכוער (משפט לא קשור אבל סבבה לכותרת שרומז על הציטוט הבא)

השאלה מה עושים כעת

השאלה הזאת מזכירה לי דברים שאמר קלינט איסטווד ״יש דרך אחת לחוות נישואים מאושרים וברגע שאגלה אותה אתחתן שוב״

והאמת שבכל רגע בחיים עומדים לפנינו הרבה אפשרויות ואחת מהן היא רגע לא לעשות כלום ולהתבונן, נשבע לך שהשוק ראה את הסרט והשוק פועל בדרך הבאה כשהוא צריך לירות! הוא יורה (הנה צרפתי לך סרטון בעניין).

עוברים להתבוננות על הדברים, התבוננת פותחת רגשות נסתרים אפילו אצל כהי החושים שבנינו (כך למדתי בשיעור חסידות אתמול), אני אתבונן ואראה מה מתעורר בי אעדכן אותך בהתאם.

 

תמשיך לצעוד - כל עוד…

 

זהר ליבוביץ
🐘-או-סוף המסחר שלך 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 comments on “עושים דווקא לוייקוף 17-02-2022”

 1. היי זהר,
  אכן מכיר מקרוב את התרוצים של יועצי ההשקעות שכנראה הם המרוויחים ההעקריים מעמלות הפעולות, כנראה של קנייה בלבד כי מתי שמענו יועץ השקעות ממליץ למכור מניה..
  שיטת הפיל נתנה לי כלים להחלטה ותזמון הקניה ולא פחות חשוב, מתי למכור.
  תודה לך על ידע זה.
  רון

 2. תודה זהר.
  ממש ברור לי כתוצאה מהלימודים שעכשיו זה לא הזמן לקנות.
  לא ממש הבנתי איך אתה יודע שהכסף החכם עדיין לא נכנס?

  תודה
  הילה

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross