עושים דווקא לוייקוף 04-02-22

אמזון בסוף המסחר ולפני פרסום הדוח

https://il.tradingview.com/i/AuqyB1Z4/

אתה חולם חלומות, אתה רוצה לחיות טוב לעולם יש ככ הרבה להציע היום ונראה שלא משנה כמה אתה מרוויח זה לא מספיק.

המצב הנוכחי מאפשר לך ברמה היומיומית לאכול מה שבא לך, לנסוע לאן שבא לך ואפילו כל דבר כמעט שבא לך לקנות אם אתה מאוד רוצה אתה קונה מבלי יותר מדי לחשוב

אבל לעולם יש ככ הרבה להציע ולך נראה שרק התחלת לחיות, נכון נכס אחד כבר יש לך, אבל אתה רוצה ביטחון ויציבות לעזור לילדים מבעבע בך כי אתה מבין את הקושי שלהם כיום להגיע לאיזה תוצאה.

אתה מתחיל לעשות פעולות, זה מתחיל במחשבה, מה עוד אני יכול לעשות כדי שיבטא את מהווים שלי, את הרצונות שלי, את היכולות שלי את התשוקות שלי

ברור לך ששוק ההון יודע לענות לך על כל אלה ואתה פועל בתוכו כבר תקופה

חווה הצלחות חווה כישלונות, מתחיל לנבור הבעיה היא בשיטה? הבעיה היא בי?

בוקר טוב…

מדי פעם אני משתף במחשבות והרהורים של סוחרים , זה עוזר לרבים לאמוד היכן הם בתהליך ואף ללמוד דבר או שיניים כדי להתגבר על מכשולים וקשיים בדרך.

נכון אתה בשלב מתקדם, שאתה כבר יודע שמצאת את השיטה וכעת אתה בעיקר נובר בתוך עצמך, המסקנה שלך כדי להתקדם עליך לפצח את עצמך.

רוצה לומר לך…

אני רוצה בקצרה לכתוב לך משפט ואני מציע לך להרהר ולחשוב עליו, האמת שתוך כדי שאני כותב את הדברים אני בעצמי מהרהר במשפט ואם בכלל לכתוב ולחלוק אותו כי יש בו גם מן הסכנה, ככל שמבינים או מתרגמים או באופן שלא משרת את עולם  המסחר.

ובכל זאת העולם שייכים בסוף לה-אמיצים אומר לעצמי בראש, שוט זהר

אני רוצה לומר לך כדי שתהיה סוחר מצליח אתה חייב להבין ששום דבר חיצוני לא באמת שלך!

 

אין אדם…

יש סוגי פחד שונים המנהלים את הסוחר, הבסיסית או אם הפחדים הוא הפחד להפסיד (לפחד הזה יש ילדים כגון הפחד לטעות).

זה בבסיס גורם לתגובה ראשונית של חוסר עשייה.

אבל אני לא רוצה לדבר על חוסר עשייה, אלה על מדרגה אחת קדימה ממנה, שהרי אתה כבר נמצא בעשייה.

המדרגה הנוספת היא היכולת שלך לא להשאיר כסף על השולחן, במילים אחרות אחת ההשפעות הרעות של הפחד הזה הוא יציאה מוקדמת מעסקאות.

כמי שעשה בחייו דבר או שניים, אתה ודאי שותה במהירות את המיץ אומץ שלך ואומר לעצמך בעסקה הבאה אני נשאר עד הסוף.

הלך שכביכול הוא טוב, אבל האמת שהוא רע כי זאת אמירה שבבסיסה מכילה ״הכל או כלום״ שהתוצאה שלו היא תמיד כלום

אתה נזכר בשם המשפחה של משפחת זהר-טרייד ״כל עוד״, אתה אומר לעצמך אני נשאר בפנים ״כל עוד״ (או כעת אני מרגיש שאתה בוגר שלי).

מציאות העסקאות היא לא פשוטה וקרה כמו הדיון או הכתיבה כאן, כשזה מגיע לכסף אמיתי זה נהיה לך קשה.

אתה נמצא בעסקה, העסקה היא רווחית, אפילו רווח יפה – בא לך לממש לומר לעולם לומר לבת זוג – הנה הצלחתי, אבל אז הציפור המנקרת באה ועושה לך חור במוח עם השאלה “מה עם המיקסום?”

אתה נזכר שבחרת להתנהל כל עוד ואתה לא יודע מה להחליט – לממש או לצאת, הדיון הוא כמובן לא שכלי אלה רגשי מנטלי.

בקבוק של מיץ אומץ

אתה רוצה מצד אחד להישאר מצד שני אתה רוצה להמשיך ולמקסם, הפחד להפסיד מה שיש הוא מנוף לחץ חזק ולא פשוט, עובר לך בראש “עד שיש לי עסקה מרוויחה טובה”, מאיפה שואבים כגון כוח ואנרגיה להמשיך.

כאן נכנס המשפט וההבנה שפתחתי עמה ״שום דבר חיצוני לא באמת שייך לך״ במילים אחרות ברגע שנבין זאת נוכל להמשיך לצעוד הבאה בעשייה והוא להישאר בעסקה כל עוד.

נקודת המוצא שלך אומרת ” מתחילה זה לא היה שלי, אני כסוחר, כאדם, כמנהל פרויקטים מצליח בעבר עושה את המיטב ונבחן רק על זה – עושה את המיטב שאני יכול ומסוגל”, כמעט צועק לעולם תניח לי לרגע.

ככל שתפתח את היכולת והתודעה להקריב את מה שיש תמורת המשך מיקסום הרווח ויש סיכוי כי תחווה את ה-Game Changer שלך.

 

במילים פשוטת אם קשה לעיכול המשפט שום דבר חיצוני לא באמת שייך לך, אז זה בעצם לומר  לעצמך שהיכולת להרוויח הרבה (דגש על הרבה) נובעת מהיכולת להפסיד את מה שיש, קל וחומר קל מה שהוא לא שלך מלכתחילה (או לפני רגע לא היה שלך).

 

זכור אני אומר לך מפורשות, אם לא ְתיתן לדברים צ’אנס זה לא באמת יכול להתפתח לדבר גדול – אתה תמשיך להתקשקש סביב הזנב של עצמך.

 

הנה דוגמא אותנטית 

אתה זוכר ודאי כי בתחילת חודש ינואר נכנסתי לעסקת מכר (שורט) על מניית אמזון, בשיא הירידות כבר הייתי ברווח של כ-16% בכסף המשמעות הייתה מעל כ-2500$ רווח על עסקה קטנה.

בימים האחרונים השוק החל לתקן ולנגוס לי ברווחים כך יצא שיום לפני הדוח הרבעוני , מצב הרווח ירד ביותר מ-50%.

התבוננות שלי במפות הגדלות אמר לי שכלית שעלי להמשיך ולמקסם את התהליך, הכל לפי התוכנית המקורית, לא רואה שינוי במציאות שצריכה לגרום לי להחליט אחרת..

אתמול יום פרסום הדוח של החברה, ימים שע״פ חוקי שיטת הפיל אנחנו לא פותחים בהם עסקאות חדשות, או סוגרים אותם ככל שהעסקה בסכנה.

אבל מכיוון שאני חסר סיכון והמפות הגדולות מורות לי להמשיך אני ממשיך, המסחר נפתח בירידות המנייה ממשיכה לרדת ובשיא הירידות לקראת סיום המסחר היא מסיימת במינוס 8% דבר שמחזיר את הרווחיות על המנייה לשיא הקודם שלה.

ודאי חייכתי והייתי מרוצה מהחוסן שגיליתי להישאר.

אני מחבק את חוסר הוודאות ממשיך עמה לתוך הדו״ח…(לתוך הלילה)  לבטח כבר קראת המנייה אחרי הדוח טסה ועולה בהיסטריה.

מומנטום חזק נכנס לשוק ומביא לעלייה חזקה ומהירה במחיר המנייה. הרווחים שלי בעסקה הולכים ונמחקים לי מול העיניים.

זה לא מזיז ת’תחת ואני רק מתבונן ונשאר, הלכתי  לישון…

כמובן אחרי שנים רבות של ניסיון מסחר (אני יודע שזה נקרא מוזר) והמסחר מסתיים ונסגר עם רעש גדול ברשת (באתרי החדשות, בקבוצות הפייסבוק בבלוגים ולוקים ועוד) ולי זה לא מזיז אני נשאר יש לי כללים, יש תוכנית אני צמוד אליה.

אני מבין ששום דבר חיצוני לא באמת שייך לי ועלי להיות נאמן לתוכנית העבודה שלי וזה המדד היחיד שלי.

עדין על-פי התמונה והניתוח השיפוטי התמונה היא ׳המנייה צריכה לרדת וטרם הגיעה ליעד הסופי שלה (כמובן אי אפשר להתעלם מהאירוע החיצוני אבל עדין רוצה לכתוב לציין את הפער בין מה שרואים בהתנהגות המנייה לבין הנתון החיצוני שנכנס אתמול לאור הדוחות כי עוד נדבר עליו בהמשך הימים, זהו האקדח של המערכה הראשונה).

הפתרון שלי הוא כמובן להמשיך את התוכנית, סטופ בכניסה – אחד הכללים הבסיסיים בשיטת הפיל אומר ״לא הופכים עסקה מרוויחה לעסקה מפסידה״

אני נאמן לתוכנית העבודה שלי, אני נשען של שני יסודות שהפנמתי לאורך השנים – אני זה לא התוצאות שלי, אני זה ההשתדלות והמבחן האם עשיתי את המיטב הפעולות הנכונות.

והיסוד השני ״שום דבר חיצוני לא באמת שייך לך״ חיזוק המוח החיובי והשקול במקרה הזה חשוב וחזק מהחזר הרווח של ה-2500$ שהיה במנייה.

מרווח הביטחון עמו אני מתחיל את יום המסחר היום יום שישי לאחר העליות של אתמול עם פרסום הדוח הוא 6% רווח.

בוא נראה איך יפתח המסחר לאור העליות החדות ובוא נעקוב אחר הדברים בהמשך לאור הניתוח המוקדם שעשיתי (מפות זמן שבועיות/חודשיות)

 

אין ספק, יהיה מרתק!

 

 ואותך אני רוצה לשאול איך היית נוהג במצב הנוכחי? (קורא הכל)

 

להצלחתך,

זהר ליבוביץ 

🐘-או-סוף המסחר שלך

יוזם שיטת הפיל למסחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 comments on “עושים דווקא לוייקוף 04-02-22”

  1. היי זהר,
    תאור מדוייק של דחפים אמוציונלים המשבשים לנו את העקביות בשיטה ולא פחות חשוב הדרכים להתמודדות.
    חייב לציין שכבוגר שלך מצליח לשמור על עקרונות השיטה אך בסכומים קטנים כולי תקווה שיהיה לי החוסן להתנהל כך גם בסכומים גדולים יותר.
    נהנה לקרוא..

  2. זהר היקר, תענוג שוב לקבל ממך מיילים וסקירות יומיות , התשובה שלי היא אפילו יותר מה איך הייתי מתנהג אלה איך התנהגתי באמת הסטופ שלי זז לאזור ה2904 אחרי שהיה שם תקרה כפולה בשעתי

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross