17.05.24

אצלנו ב-zohARTrade לומדים לספור קלפים

רצף של ברים עולים עלול להסתיים היום במסחר ולהתחיל תנועה יורדת, הסיבה שזאת דעתי תובן תוך כדי קריאה.

תמונת מצב

בעולם שבו אנחנו סופרים “קלפים” – המאזן כרגע במקום של קניות יתר עם כניסה כל מוכרים, דבר העשוי להביא להיפוך מתנועה עולה לתנועה יורדת.

הסיבה שאנו סופרים כמות ברים ורצפים היא על מנת לזהות את מצב המלאי ואת הסיכון או רמת הוודאות שמשהו ימשיך בכיוון כלשהו, בעקבות יום המסחר האחרון רמת הוודאות להיום היא נמוכה.

אין המשמעות כבר שהתחילה מגמה הופכית, אך המשמעות המיידית היא הפסקת קניות.

נכון המדדים במהלך היום רשמו שיאים חדשים, אך אמון הקונים התחלף ככל שיום המסחר נמשך והשוק סגר קרוב לשער הנמוך היומי (סוג הבר נקרא בשפה מקצועית Key Reversal)

כשזה מתרחש בקצה של תנועה עולה מתוחה אנו מפסיקים לקנות ומהדקים קווי הגנה, סוג של רמזור מהבהב צהוב.

מגזר הקמעונאות

אתמול רשמתי על החוזק היחסי שאני רואה במגזר הקמעונאות ואכן זהו המגזר שגילה את החוסן הגבוה לעומת יתר המגזרים ובעבורי זה עוד סימן בחזק בהתייחס לפוטנציאל שלו.

הסיבה הישירה או חשבונית שזה קרה היא התוצאה החיובית של מניית WMT שהשפיעה על המדד, נרצה לראות כמובן תגובת המשך במדד, כדי שאכן נבחר הזדמנויות מתוכו (ובכל מקרה נעשה זאת רק לאחר סיום התיקון הבא).

אחדות מול אחידות

לי איאקוקה היה מנכ”ל אגדי שבין יתר פועלו הגדול היה הצלת אחת מחברות הרכב האמריקאיות, זוכר איך קראתי בשקיקה את ספרו “הצלחה נוסח אמריקה”.

אני נזכר בו לא בזכות ההקשר לשוק ההון, אלה דווקא מתוך ההבנה בימים אלו עד כמה אחדות בעם היא חשובה, אחדות אין פירושה אחידות.

כש לי איאקוקה דיבר לעובדי המפעל במטרה להרים אותו מהמקום המורכב בו היה מצוי המפעל הוא אמר להם “צרות משותפות הן צרות חצויות”. לי איאקוקה 

יום מבורך

זהר ליבוביץ – 🐘-או-סוף המסחר שלך

אבי שיטת וויקוף בישראל
ותוכנית הליווי סוחרים ׳מרגל המסחר׳

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross