הכל התחיל בתהייה שלי זהר לשאלה של רועי (ג׳ינגי) סדן ״היכן מתחיל העולם?״

רועי סדן ואנוכי אחוות הרוכבים

״היכן מתחיל העולם?״

אני לרוב מסביר לכל הבוגרים שלי שלהיות סוחר טוב (ולחיות חיי אושר) זהו המצב שבו השאלות הנכונות ניצבות מולנו בכל עת, אני ודאי מזמין אותך להצטרף אלי במסע להיות סוחר, במובן מסוים (אולי אף ממש) זה יהיה ללמוד להקיף את העולם ובעיקר להתפתח.

ללמוד להיות סוחר זה להבין כי השאלה אם תיפול בכלל אינה קיימת, השאלה היחידה היא  מתי וכיצד תנהג כשזה יקרה לך. להיות סוחר זה פשוט ללמוד ליפול נכון בכדי לטפס על ההר הבא גבוה יותר, המצפן הוא הגישה והמחט במצפן הן השאלות הנכונות.

רק הצבת ושאלת השאלות תגרום לאדם לנוע לכיוון מוגדר בניגוד לכיון אקראי. נכון החיים נמדדים במבחן התוצאה, אך לא רק!

החיים הם לא רק מבחן התוצאה כי עם מבחן הדרך (הייתי מדגיש בעיקר הדרך),  במבחן הדרך יש רק מבחן אחד כפי שלמתי בשבוע שעבר מהרב נמדר והוא מבחן ״האם עשית מאמץ כפי יכולתך?״ (ואני הוספתי ועוד קצת).

במפגש עם רועי (ג׳ינג׳י) סדן למדתי לשאול את השאלות הנכונות ,ראיתי בפליאה כיצד הוא ענה עליהם לעצמו, כיצד הוא ממש את הדברים בדרכו, ראיתי בו את התשוקה לתת, מה קורה לו כשהוא מול אנשים שצמאים להתחיל לחיות, מה קורה לעיניים שלו בזמן שהוא מסכם אורז נותן וממלא את אחרים ובכך גם את עצמו למסע הבא.

בעיקר הבנתי כמה הדרך היא אין סופית, אבל עד כמה ניתן לנצח את הדרך שוב ושוב. חובה לראות ולשמוע אותו זהו שיעור לחיים. הכל התחיל במסע אופניים סביב העולם שרק הוא יכל להיות עלילה עם התחלה אמצע וסוף לסיפור טוב, כך כמו שאמרתי החיים מלאים בהפתעות ואתגרים ועלילה יש המשך (לא אספר…)

בעקבות אירוע שקרה לו שהביא אותו להתעוררות מחודשת (במהון מובנים) סיכם וארז רועי מחדש את ארגז הכלים שלו ״ארגז כלים למתעורר״

אז מהו אגרז הכלים למתעורר?

  • קומה בבנין היא גם הר לפעמים
  • הכל בראש
  • להשתפר מדי יום
  • להתרגש מהדברים הקטנים
  • בלי אהבה אתה לא קם

ומהן השאלות בסופו של דבר?

הוא הניח לפני שאלות נראות פשוטות אך הן קשות, קשות מנשוא היו לי מיד שהניח אותם לפני , על חלקן יהיה נדמה לי מיד שיש לי את התשובות, אני לא בטח בכך.

הן ודאי מטלטלות אותי, הן מולידות שאלות משנה בעיקר גורם לי לנוע. בהתחלה לנוע בכסא בחוסר נוחות, אך כפי שאני מכיר את עצמי זה לא יעצר בכסא ואמשיך לנוע להר שלי.

הר שלי הוא מכשיר הסוחרים הטוב ביותר בעולם. (התוצאה לא מדידה בצורה מוחלטת אבל היא ודאי מאפשרת לי דרך התמדה ונחישות).

נכון יש עיכובים בדרך וגם התשובה לשלאה עם מי קצת משתנה תוך כדי הליכה, אבל ההר שלי נשאר גבוה איתן ובעיקר ראוי ואני בתנועה אליו מזמין אותך להצטרף אלי, לפעמים שאתה מצטרף אלי אני ודאי קורא לך לשאול את עצמך את השאלות שרועי שאל את עצמו, שאל אתכם.

  • מהו ההר שלי?
  • מתי?
  • עם מי?

חובת צפייה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross