סוף יום 30.09.2014 – מסכמים עוד רבעון ומתכוננים לזה שלפנינו

זהר ליבוביץ - אומנות ומיומנות המסחר בשוק ההון
זהר ליבוביץ – אומנות ומיומנות המסחר בשוק ההון

סוף חודש, סוף רבעון ושוב אנו עולים למפות הגדולות לראות ולהבין את פני הדברים במעגלים החיצוניים לפני שאני מתחיל לדבר, אני מזכיר לאנשים שאנחנו כבר בשנה השישית של עליות או ברים עולים או 12 ברים שמבצעים HL  ברבעוני, מקומנו על המפה חשוב ביותר אורינטציה מרחבית היא בסיס ההבנה האסאטרטגית.

כך שהאווירה הכללית היא אוירה של צמיחה של עליות, אנשים ברגע שמתרגלים למשהו קשה להם מאוד לשנות את ההרגלים, כל דבר שהוא נגד ההרגל הוא זמני בתפיסהוזאת הסכנה הגדולה לסוחרים – ההרגלים.

סוחר אמור תמיד לעלות “למגרש” כשהוא נטול הרגלים או דעות קדומות שאחרת ההבנה היחידה שמשהו הסתיים הוא ההרגל ההפוך שעלול לקחת זמן רב ומחיר כבד, על כן תמיד עלינו לנסות ולהבין מה קורה כעת ולא מה קרה בעבר.

ברמה השנתית טרם קבלנו סימני סיום הפוטנציאל הטמון ברצף העלייה הוא תיקון עד לאזור ה-1500 (יש להבדיל בין פוטנציאל לבין מימושו).

ברמה הרבעונית כפי שניתן לראות בגרף המצורף קבלנו בר “סביבון” המעיד על מאבק שלרוב בא לידי ביטוי לפחות בתנועה צדית, הבנה שהיא חשובה מאוד לרבעון שבפתחנו, הוסיפו על כך את הרצף או את הביטוי המקצועי קניות יתר והרי לכם הבנה שאנו לא נמצאים במקום איכותי לפתיחת עמדות קניה, אבל בהחלט נמשיך ונמקסם את הקיים (כהרגלנו).

התבוננות במפה החודשית הנחתי שני קוי מגמה הבאים להראות את קצב התפתחות המגמה הנוכחית ואת הקצב הלינארי המתמשך שלה (גם סוג של סטייה ככלל שזה נמשך)

חידוד נוסף שרציתי להדגיש במפה החודשית הוא נושא ה-KR לאורך המגמה, שימו לב שבכל פעם שנתקבל הנמוך שלאחריו נשבר, כך שיש סיכוי גבוה שסיום החודש אינו הנמוך האחרון לעת עתה והמבחן הראשון למגמה החודשית תהיה כיבוד קו המגמה או כפי שקרה עד היום לאורך קו המגמה תמיכה או פריצות דמה שהמשיכו את המגמה הקיימת, גם כאן לעת עתה אין תמיכה בקניות חדשות המתאימות למפות זו.

ככל שיותר אנשים יבינו שלא נכון לקנות כעת, יגיעו פחות קונים לשוק (אני מזכיר רק קונים חדשים יכולים לדחוף את המשך המחיר מעלה) ככל שיבואו פחות קונים המחיר יכנס לסטטוס של להישאר או לרדת, סטטוס זה יגרור אחריו מוכרים פנימה.

אנו נסרוק מניות שברמה חודשית אולי כבר נמצאים במגמה יורדת או בסיום של תהליכים ובחוזקה יחסית מטה אל מול השוק על מנת לחפש בהם תחנות כניסה לשורט.

התיק שלנו מגיע לשוק למקום זה בעמדה נהדרת 4 במניות בתיק, 3 חסרי סיכון ואחרונה סטופ קרוב לכניסה, הדבר מאפשר לנו גמישות ומחיר טעות נח בבנייה והתנהלות הנוכחית. (המניות הן mat uri stj stx) ומי שעוקב אחרי הסקירות השבועיות יש לו גם את מקום הכניסה ואת מחירי ההגנה הנוכחיים.

אנו נכנסים לרבעון האחרון בשנה, רבעון שנראה כי יהיה הגנתי אפילו בבחינת בתי השקעות והקרנות השונות, כל מי שהצליח ליצור תשואה יפה לעת עתה ינסה לשמור אותה כמקדם שיווקי לשנה הבאה ובהחלט יסכים לרדת מהרכבת ולשמר את ההישג הנוכחי.

אין ספק שהיה רבעון נפלא בעבורנו, הזיהוי של התפתחות הדולר החל מחודש אפריל בסקירה השבועית ובחירת מניות סלקטביות ודאי שירתה אותנו לאורך השנה, ובזמן עשרת ימי… נאחל לחיים טובים בריאות מאושרים – גמר חתימה טובה.

לפעמים לוקח לנו זמן להבין שמשהו נגמר כי קשה להפנים, לפעמים אין ברירה וצריך להיות קשוב ליקום ולמה שמתרחש מולך ולהתעלות מעל הכל ולחיות את המציאות כפי שהיא.

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross