סוף יום 12.05.2014 - מפזרים (זורעים) לנו (חול) כסף בעיניים

האם פיזור נמשך?
האם פיזור נמשך?

אחד המצבים המסוכנים בעולם המסחר, כאשר במקום לקרוא את המצב אנו מתחילים לכפות את דעתנו על המצב, יש להיות זהיר בנקיטת עמדה תוך תיאור המצב, לבין שהמצב יתחיל לתאר את מה שאתם חושבים.

אחת ההדרכים  להציג את המצב הנוכחי היה דרך השאלה שהצגנו "מי יגבר על מי המגמה הנוכחית או הדשדוש הרחב?" שאלה שעולה מתוך מצב עובדתי, כך שאין פה שאלה עם ראינו את המגמה ושהמצב בממדי הזמן הגדולים יותר שוריים מאשר דוביים, אלה האם נכון לפעול בעת מסויימת?

אני תמיד אומר לתלמידי שמותר לומר את דעתך בעולם המסחר כאשר אינך מתחשב בדעתך אלה פועל על-פי מה שקורה, הלכי המחשבה מושמעים על מנת לעזור להבין כל מיני תסריטים באם ימשכו או יתפתחו.

דעתי כפי שמובעת בסקירה השבועית היא כי הכסף החכם החל בפיזור ואנו יותר קרובים לתיקון מאשר להמשך התנועה הרבעונית העולה, אולם יש להיזהר לא להתחיל עמדת מכר לפני סימון מובהק מהשוק.

דשדוש רחב ופיזור מבחינתי גוברים על המגמה הנוכחית, (על כן אחפש למכור התנגדות ולקנות תמיכה כפי שעשינו באופן עקרוני  מתחילת השנה לערך), במקרה והשוק יהפוך למגמתי אז אשקול (למה לא הצטרפות?! בגלל המפה הרבעונית) הצטרפות ב-Swing High הבא מבקרה של פריצת דמה או היפוך מטה חזרה ל-Range דעתי עשויה להתחזק.

מעקב אחרי המשך מניות פעילות אחרי המסחר ותוצאות חדשות היום יתנו מענה לכיצד השוק יתנהג על קו ההתנגדות (לרוב לפחות פורץ אותו כפי שכבר ניכר בהתנהגות החוזים בשעת כתיבת הפוסט)

האינדקטור שלנו ודאי מראה על תחנה איכותית בשוק וברוב מגזרים, אבל האינדקטור אינו יודע לזהות שלב חיות בשוק ועל כן נדרשת התערבותנו תמיד בראש ובראשונה על מנת לנתח ולהבין באיזה שלב אנו נמצאים (איסוף, פיזור, צמיחה או דעיכה).

יש להבדיל בין ההבנה של השוק לבין מיומנות מסחרית, גם שלא פתחנו אתמול עמדות חדשות בגלל הספק המוסבר, עדין התיק שלנו מכיל מניות לשני הכיוונים המאפשרות לנו להינות מהתפתחות כמו ביום מסחר של אתמול.

אנשים שואלים האם לתאר את מצב השוק כפי שאני רואה אותו מצד אחד והוספת דעתי מצד שני אין בה משום "ניגוד", זה הזכיר לי את קריאת הספר מלא החוכמה וההומר העמוק "שומרת אחותי" של ג'ודי פיקו "אני חולפת ליד משאית. "חברת בצ'לדר לארונות קבורה", כתוב על הדופן שלה, "סע בזהירות." זה ניגוד אינטרסים, לא?"

אז כידוע אני מוטה דעה כרגע וזה בסדר להקשיב או לא, העיקר שפרוסה בפניכם עוד דעה המאפשרת לכם לראות ולהבין מכלול, לעת עתה מי שרוצה להמשיך וללמוד לסחור עימי במסחר התוך יומי מוזמן להרשם עכשיו, (בגלל שאתם רוצים להיות סוחרים טובים יותר).

יום מזהיר ומוצלח - זהר ליבוביץ

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross