We Have to Trust the Thrust - סוף יום 12.11.15

In ZOHARTRADE We Trust (and Thurst) the system

In ZOHARTRADE We Trust (and Thurst) the system

אין הרבה מה לומר, מי שעוקב ודאי רואה כיצד המחיר והמחזורים שוב ושוב מספרים לנו את הסיפור וברגע שמבינים את הסיפור ולא פחות חשוב ואולי יותר את רקע של הסיפור נוצרת היכולת להגדיר הזדמנויות.

מרכיבי ההצלחה אותם אני מזכיר כבר בהרצאת המבוא הם שלושה: ידע, ניהול סיכונים והצד המנטלי, כאשר אני פוגש בחוץ אנשים שאינם מצליחים בתחום זה בעיקר נובע משני סיבות הם רואים בצד הפסיכולוגי או בניהול הסיכונים כמרכיב החשוב ביותר, הם אינם מבדלים בין חשוב ביותר לקשה ביותר, האחרון שבהם הוא הקשה ביותר לישום אבל אינו החשוב ביותר, זאת תבינו ככל שתקראו.

אגב מי שטוען כך למעשה אומר ביוהרה אני מבין היטב את החומר ואת התלהיכים (במבחן התוצאה אני רואה שלא, רואה אצל חלקם ואצל חלק אחר מנחש מעצם צורת החשיבה ותפיסת העולם שלהם שאינם מצליחים, חלקם אפילו מתוודה ואומר אני מבין את השוק היטב ויודע אף להסביר אבל אני לא סוחר טוב, כנראה שהכל מתחיל באי ההבנה ובאי יכולת להודות בכך, אבל התירוץ והאשמה הוא את סעיף ההתנהגות וניהול הסיכונים).

אתם ודאי שואלים אז מה אני אומר, אז אני אומר שלכל הפחות החשיבות שלהם זהה או ליתר דיוק אני טוען את הטיעון הבא: רמת החשיבות בסדר יורד מהחשוב לפחות הוא: ידע, ניהול סיכונים המרכיב הפסיכולוגי ובבחינת הקושי הסדר הוא הפוך, הצד הפיסוכלוגי התנהגותי הוא הקשה ביותר והידע הוא הקל ביותר (כשפוגשים כמובן מי שאכן אוחז בשור בקרניו).

דהיינו אני רוצה לומר שהצד הפסיכולוגי והתנהגותי יכול להיבחן ולהשתפר רק כשאשר את יודע היכן אתה פועל ולמה רק כאשר מבין את האיך, כשמבינים את האיך נכנסים שאר המרכיבים אך לא לפני, דהיינו כאשר מרכיב הידע מוכח ומחזיק מים רק אז נכנסים לתמונה ניהול סיכונים והתנהגות, ניתן לחדד ולהסביר זאת דרך שני מושגים כמו נחישות והתמדה וההבדל ביניהם.

התמדה זה לחזור על פעולה ללא תכלית ראויה או מטרה כלשהי והיא חזרה מתוך אנרציה, הרגל, התמכרות וכו.. ונחישות זה אותו דבר מתוך תכלית ומטרה ראויה (תודה לשי שרון על החידוד והבידול) כך כל מי שפועל ומשקיע בניהול סיכונים ובצד הפסיכולוגי מבלי שהוא יודע לסחור כראוי ומבלי שהוא מבין תהליכים משול למשהו שפועל בהתמדה (והם אכן מתמידים) לעומת מי שפועל מתוך תכלית ראויה ומבין ושלט במרכיב הידע אז הוא משול לפי שפועל בנחישות ואז ניהול סיכונים והצד המנטלי הולך ומגדיל ומקבע את התוצאה,אך עצם התוצאה מתחיל מידע והבנה האיך.

רוב תהליך ההתפחות של סוחר מתחיל בהבנה ובידיעה ובהקשב את שאינו יודע את שיודע ושאינו יודע שאינו יודע כפי שעולה חלוק המעגל של היידיגר, נמשיך להיות פותחים וקשובים ונמשיך להבין שכנראה שיש הרבה מאוד דברים שאינו יודעים שאינו יודעים ובכך נשמור על היכולת להתפתח.

במקרה שלנו ניתן לראות כיצד ההבנה שלנו את רקע הדברים והתהליכים אפשר לנו בצורה מאוד מדוייקת לתזמן של שלושת נקודות ההיפוך המסומנות בגרף המסומן, כל שנשאר לנו בכל אחת מהן היא לתפעל את המקצועות של ניהול סיכונים והתנהגות, כל הפעלה שלהם במקום אחר חסרת ערך אלה כערך בפני עצמו שודאי יש לו תרומה אך לא יביא לתוצאה הכוללת המיוכלת אלה לחנינה במקרה בודד

איך הסביר זאת יפה חברי אן בכתיבה העמוקה שלו ״ציור טוב הוא תיעוד של החוויה החזותית שלך, אבל ציור יפהפה הוא תיעוד של הרגשות שהעלתה בך החוויה החזותית הזאת.״, הוא הבין את סדר הדברים.

ובכל מקרה אם נסכם, אנו מבדבלים בין רמת חשיבות לבין רמת קושי ופועלים ע״פ סדר רמת החשיבות ולא פועלים לפי רמת הקושי, ככל שנבין את התהליכים נוכל להשתפר בשאר המרכיבים, ככל שנקבע את שאר המרכיבים ללא הבנת התהליכים, נהפוך מבלי לדעת לנחושים לאבדון, אנו ב-zohartrade בחרנו להיות מתמדים להצלחה, מכאן הדגש שלי בלימוד את התלמידים את ההבנה של תהליכים, פנימיות התהליכים ואף חיצוניות התהליכים.

מדהים לראות את ההתמדה של הבוגרים, התמדה של מעגל קסמים של לימוד, תרגול ועשייה על מנת להתשפר בשלושת המרכיבים, ידע, ניהול סיכונים והצד המנטלי התנהגותי. נסכם זאת בכותרת למעלה We Have to Trust the Thrust

יהלי סובל כותבת בשירה ״החוק היבש לא נרטב אף פעם...״ שבת שלום מבורכת ומזהירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This