חשבתי שאני טקטיקן יצאתי קשקשן [סקירה יומית 17.05.17]

סימו חולשה ביום האתמול

מצב השוק

החולשה של השוק אתמול היא סימן שלא אוכל להתעלם ממנו. לא רק מעצם סוג הבר ותצורתו אלה בעיקר בגלל מיקומו במערך. השענות המחיר על החלק העליון היא ודאי מצב שורי, אבל ככל שהיא מתעכבת היא עלולה למשוך פנימה את הכח הנגדי במקרה שלנו המוכרים ולהתחיל ליצור תנועה מתקנת שלסוחר הפשוט אין כלים לדעת לאן תתפתח.

נכון שזהו רק סימן ראשון ואנו מחכים לעוד סימנים מצטברים בכדי לקבל חותמת. עדין תפקידנו הוא לסמן כל סימן ולהיות ערים אליו, בשוק (כמו בחיים) המבחנים הם מבחנים מצטברים ולא מבחן בודד. יש לראות כיצד התנועה היורדת באם תתפתח תתנהל, האופי שלה ועד היכן תגיע היא המבחן המצטבר השני. ודאי שדחף מטה היום, יהיה אות לעצור קניות לעת הזאת ועת לבחון את הדברים כפי שהסברתי זוהי בהחלט צומת של לאן פני השוק בעת הקצרה.

שיתוף

מי שעוקב אחרי ודאי מודה לשני עסקאות שלי שגולגלו לעסקאות swing, אגב שניהם חברות כחול לבן, הראשונה שבהם הייתה mzor והשניה חברת teva, הסיבות לשניהם פורטו הן כעת והן בפייסלנד. מה שלא שיתפתי אתכם זה שערבבתי שמחה בשמחה באותו היום. הסיבה לשיתוף שאעשה כאן היא שוב על-מנת להראות לכם, עד כמה המקצוע של להיות סוחר מהפן המנטלי הוא אחד המקצועות הקשים, אסביר...

ביום שבו נכנסתי לעסקה תוך יומית בטבע, מזור פתחה את היום ב-gap down והתמונה הכוללת בזמן אמת הייתה לא טובה. המחיר הלך והתקרב לשער הקניה שלי, אף שהעסקה לא הייתה בסכנה באותו היום חשתי אי נוחות וידעתי שאם היום מסתיים בלי שהוא יסגור את ה-gap עלי לסגור את עסקת מזור. באותו הזמן מצאתי נקודת אחיזה לכניסה במניית טבע. המחשבה שעברה בראשי בוא נממש את מזור ולו ברווח הקטן וזה ישמש כחלק מכרית בטחון למחיר הטעות בטבע, במידת והעסקה תיכשל באותו היום.

טבע אכן צמחה והגיעה ליעדי רווח די מהר באותו היום, עוד הוסיף כי לרוב זמן המסחר שלי במסחר תוך יומי הוא כשעתיים, המשמעות היא שהלכתי לי לדרכי די מרוצה, המימוש היומי היה מכובד הן מצד מזור בתחילת המהלך והן בגלל שטבע הגיעה ליעדים שרציתי והיא הפכה לעסקת swing, כך שתפסתי עוגן - מהרהר בראש כאמור איזה טקטיקה נהדרת קיימתי ואיך עברתי מדבר אחד למשנהו.

בפועל התברר שויתרתי על עסקה טובה וכשלתי בכלל שלא מערבבים מה שקורה בעסקה אחת לטובת עסקה אחרת ודאי לא מוותרים על עסקה שהיא חסרת סיכון לטובת עסקה שיש בה סיכון, הסיבה ליציאה ממזור נעלמה כל הייתה כבר באותו היום שיצאתי ממנה, אך כאמור בגלל שסחרתי את החלק הראשון של היום ולא חזרתי אל מול המסך לא ראיתי זאת וקשה לי לענות בכנות כרגע האם הייתי חוסר ומחדש אותה.

בכל מקרה הגעתי אתמול והשוק הסביר והזכיר לי עד כמה טעיתי בהתנהלות. בעיקר בכך שערבבתי שמחה בשמחה, יצאתי מעסקה שהיא חסרת סיכון לטובת עסקה חדשה לא בגלל מחיר הטעות של העסקה החדשה כי בגלל האגו שמה היום באותו היום יסתיים בכשלון ובהפסד מקומי, נתתי לשיקול הרגעי להשתלט על השיקול הכולל. מזור התחילה היפוך מדהים אתמול אך בלעדי - לא חשוב (עקרונית) מה יקרה בהמשך בשניהם להבין שטעיתי בערבוב עסקה בעסקה.

התופעה הזאת הייתה צצה לה בעוד מקומות (ועדין מדי פעם) שבהם הייתי מצוי בעסקה מפסידה או בהפסד ממומש מצד אחד ומצד שני עסקה נוכחית רווחית ולא ממומשת, ההתבוננות בחלון הרווח/הפסד הכולל היה גורם לי לסגור עסקה טובה לטובת איפוס המצב או כיסוי עסקה גרועה.

נכון שלאותו היום זה ההיה מועיל, אך אני יכול לספר לכם בצורה מצטברת התנהלות כזאת היא אינה נכונה ומצמצמת ואף מגדילה משמעותית את זמן נסיקת החשבון, יש לנהל כל פוזיציה בפני עצמה ולחתוך הפסדים בכל אחת מהם ע״פ המתפתח מצד אחד ומצד שני למקסם רווחים ע״פ המתפתח בה. לא נכון לערבב התנהלות כוללת.

בפנל בוגרים שנקיים באירוע - תיקון בזמן, נדון באירועים כאלה ועוד... כעת נותר לי למקסם את טבע זה אומר מיקסום התהליך מצד החיוב וחיתוך ההפסד מצד שני, אם לחבר זאת לפתיח ומצב השוק, התקווה שלי הייתה שהשוק יצליח לשבור את הגבוה ולדחוף מעלה ולגרר עמו את המנייה כך שאם יתחיל תיקון, יהיה לי מרווח בטחון כבר, כעת אני מתמודד עם תיקון שמתחיל בסמיכות למחיר הכניסה שלי שהוא ודאי קשה יותר מנטלית.

היכולת לעמוד במחיר הטעות נובעת מגודל העסקה שאינו גדול מדי, אם אתם נמצאים במצב דומה אך אינכם מצליחים לעמוד במחיר הטעות נפשית, הסיבה היא אחת משניים או שנייהם, גודל העסקה או רמת  ההבנה והבטחון שלכם  בתהליך.

נסכם ״בשביל רובנו, לגבור על הבורסה אינה מטלה קשה במיוחד; המלאכה שמצטיירת כמדהימה היא לגבור על עצמנו. במובן זה, לגבור על עצמנו פירושו לשלוט ברגשותינו ולנסות לחשוב עצמאית, כמו גם להימנע מן ההשפעה של אלו סביבנו.״ מ.פרינג

טוב מלכה רבה לפני בלהתגבר על עצמי ולקחת את יכולת המחשבה והתנהלות העצמית מדרגה אחת מעלה - יום מזהיר מבורך ומתוק לכל משפחת Zt.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 comments on “חשבתי שאני טקטיקן יצאתי קשקשן [סקירה יומית 17.05.17]”

 1. הי זוהר,
  הנה עמדתי בדבר הקטן שהבטחתי לעצמי לעשות אתמול בערב ונכנסתי לסקירה היומית.
  שאלה: האם ניתן לסחור בתוך היום לדוגמה על מימד של שעה בשיטה של מינורי (1 שעה) משני (2 שעות) ראשי (3 שעות)
  עם כל הכללים של הסווינג?
  אני מבין שכרגע לפי כללי הריבוע (3*3) עדיין לא מתאים להכנס לטבע בסווינג ובתוך יומי יש תנאים לכך.

 2. עוד דבר: אני רואה שב sp500 אכן נשבר הנמוך של היום הקודם אבל ב spy לא נשבר
  האם להבין מכך שעדיף תמיד להסתכל על הsp500?

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross