תיקון בזמן. סקירה יומית 26.05.18

תראו כמה ה-framing שלנו עוזר להבין את התמונה

מצב השוק

באימון סוינג לבוגרים שלי, שקיימתי השבוע, התייחסתי למגזר הפיננסים כמגזר במצב שורי. אכן ישיבת הבנק המרכזי של אירופה תהיה במרכז העניינים היום. הצפי הוא לדברים של דראגי (נגיד הבנק המרכזי באירופה) בהתייחס למדיניות העתידית, שאותה בעיקר ינתחו המאזינים. העניין העיקרי של העולם הוא החלטות לגבי שינויי הריביות והקצב העדכון שלהם מצד אחד ומאידך המשך או עצירת הרכישות החוזרות (דבר המשפיע על הזרמת הכסף לשוק).

אנו כסוחרים נוכל להבין את הדברים או כיצד הכסף מפרש את הדברים דרך תעודת הסל EZU.

מסביב למניות המשיך השוק לבעבע, הן בפעילות שוק האגחי״ם והן בפעילות התחזקות המטבע האמרקאי. אני מתייחס לדברים בעיקר כיוון שזה תואם את ההתבוננות שלנו על הדברים בסקירה השבועית.

עוד הגדרנו כי כל ירידה היא הזדמנות קניה, דבר שנתפס די מוזר כשהוא נאמר באמצע הירידות, אך כבר אתמול קיבל השוק ביסוס ראשון לדברים. עוד הוספתי לך את הדרך שלי לקבל רמז לגבי השוק אתמול, או לפחות חלק ממגזריו, בהתייחס לפרסום דוח בפרה-מרקט של אחת מהחברות הגדולות השייכות לתחום השינוע.

אמנם יום קודם השוק היה ביום מגמתי (יורד), אך סימני הגעה ליעד חדש נתקבלו בחלק האחרון של היום. דבר שרמז לנו שלכל היותר השוק לא יהיה בנטייה להמשיך באותו המומנטום ואפילו על האפשרות של כניסת כח מגיב, שיצר את התצורה הסופית של השוק אתמול.

מכאן שכל דחף מעלה יאפשר כניסה לפוזיציות לונג חדשות, כאלה שאופיין הראשוני הוא עסקאות קצרות טווח. זאת בגלל שתהליכי האיסוף השונים בשוק עדיין יכולים להימשך לא מעט זמן, המגזר המוביל אתמול של העליות, כפי שהצבענו עליו באימון סווינג, היה מגזר האנרגיה.

לסיכומו של דבר, מוד העבודה שלנו היה ונשאר ההזדמנות היחידה שראינו, שהן ירידות שעשויות ליצור הזדמניות קניה, ככל שנקבל סימנים נוספים תומכים כגון HH בשוק נפעל בהתאם.

תיקון בזמן

להיות סוחר זאת תפיסת חיים, צורת מחשבה שוודאי משפיעה על סגנון חיים. ערכים משמעותיים בחיינו הם: חופש בחירה, אומנות, מיומנות, אמירת דבר בשם אומרו, נקיטת פעולה, פעולה בזמן הווה, תיקון, צמיחה, מקסום ועוד. את כל המילים הגדולות והיפות הללו אנחנו הופכים למציאות ביום-יום וגם מקיימים זאת בתוך האירוע השנתי של בוגרי זהרטרייד - ערב תיקון בזמן.

האירוע מתקיים בשבוע של חג השבועות 13.5.18. השנה הוספנו והגדלנו להשקיע בו השקעת יתר, הן בתכנים ובמרצים, והן באירוח עצמו. השנה דאגנו גם לבופה טעים ועשיר ביותר, שיאפשר לבוגרים להיות מלאים (תרתי משמע).

בימים הקרובים נוציא הזמנה מסודרת. לאחר ההרצאה המרכזית יהיו שיעורים שכבר נסגרו וכל כך מרגשים אותי! שאני בעצמי לא יודע מה לבחור מרוב ייחודם ואיכותם!

כל הפרויקטים שבהרצה; התיקון, שיעורי מבוא, פתיחת הכשרות סווינג קרובות בחיפה ובתל אביב ועוד- ממלאים מאוד את הלו״ז. יחד עם זאת, אין זה סוד שזה מעורר בנו התרגשות ליצירת ערב של הכרות והוקרות ויצירת הפצה חברות, רעות, לימוד והתפתחות לכל מי שהולך עמנו במסע בדרך של להיות אדם וסוחר טוב יותר - אני שמח על שאתם חלק בעניין.

אחד המוטיבים המרכזיים בחצר הבית שלנו כסוחרים הוא מוטיב הזמן, בעיקר זמן ההווה. לעיתים אנחנו עסוקים ועוסקים בניתוח המילה 'הווה' והמשמעות שלה. אחת ההגדרות היפות שמצאנו לה הייתה של סימון דה בובואר ״ההווה הוא רגע של בחירה ושל פעולה״.

אני ודאי מזמין אותך אישית להיות חלק - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This