שניים נפגשים... סקירה יומית 4.12.18

סיכום שנה

שניים נפגשים... (לא בדיחה)

רוברט הלף (רוברט חצי 🙂 )  אמר כשיש מורה אחד ישנם שני תלמידים. הזכות ללמד כ״כ מלמדת, בעיקר מה שעולה מתוך הלימוד הוא לא תמיד התשובות הנכונות, אך בהחלט השאלות הנכונות הולכות ומצטברות לפני.

ומצאתי כי השאלות הנכונות משרתות את הסוחר ככלי אסטרטגי מגן ומציל ממדרגה עליונה, אוסף אותם כל הזמן

הבדל בין השאלות הנכונות לבין התשובות הנכונות, התשובות הנכונות משרתות את הסוחר ככלי טקטי – השאלה הנוכחית היא פשוטה ״האם מתקיים כאן רה-איסוף?״

כעת משיש לנו את השאלה, אנו אוחזים בתודעה האסטרטגית הנכונה, ככל שנאסוף פרטים לתשובה הנכונה נוכל לפעול טקטית, עד שאין תשובה מספיק טובה (ודאות) לא נפעל.

לרוב התשובה נמצאת בתוך השאלה כך לדוגמא נשאלה Zsa Zsa Gabor לגבי היותה Housekeeper וכך היא ענתה:

I am marvelous housekeeper, Every Time I leave a man, I keep his house

מכאן נעבור יחד עם השאלה ״האם מתקיים כאן רה-איסוף?״ לניתוח מיקור של המצב הנוכחי.

תמונת מצב 4.12.18

כל הסקירות האחרונות עסקנו בעיקר בניתוח התמונה הגדולה והיכן אנו נמצאים במכלול השנתי כדי לסכם את שנותר עד סוף השנה ולהתכונן לאפשרויות הבאות לפנינו. (הגרף המצורף מסכם דעתי הנוכחית על השווקים).

תמונת המיקרו יש לזכור שאנו ברצף תנועתי עולה, קרובים מאוד לקו התנגדות (גם אם הוא פנימי) ויש לקחת זאת בחשבון, חשוב לזכור דווקא בעת של חג (שהיא עת אחרת) שלא בכל עת נכון לפתוח עמדה חדשה.

מניית A חזרה לגבוה השנתי זה משמח אותי רעיונית, זה מאפשר לי להמחיש לך את עניין המקסום וגדול הנשמה הנדרש לשם כך, לא קלה היא היכולת לעבור לניהול ביחידות הזמן הגדולות מאוד – יחד עם זאת שכר גדול טמון ביכולת הזאת.

בכל מקרה ההזדמנות הבאה לפתיחת פוזיציות חדשות הינו בחינות של קווי התמיכה, לא חשוב איזה קו תמיכה, בחינה מוצלחת שלו תהיה אות כניסה.

קווי תמיכה יכולים להיות כרגע קווי התנגדות שיהפכו בהמשך לקווי תמיכה, רק חשוב לזכור את העיקרון ע״מ שנתזמן נכון ובזמן את העסקה הבאה.

חג חנוכה שמח – זהר


** סוחרי אופציות וחוזים שימו לב להתייחסות הבורסה לעניין הפקיעות החודש

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross