עוד קצת על פסכילוגיה של מסחר[סקירה יומית 21.03.17]

טווח המסחר נמשך

מניפולציה

מניפולציה היא שם המשחק היום, או שאתה מבין את המניפולציה ואתה במשחק או שעושים עליך מניפולציה   אחת החברות שיצאו לאחרונה לשוק היא חברת האפלקציה סנאפ, סנאפ מנצלת את תחושת ההחמצה של האנשים, היא מעלה פוסט לזמן מוגבל ואז הוא נמחק, תחושת הדוחק וההזדמנות הנעלמת גורמת לאנשים לחזור ולצפות בפוסטים החוזרים לפני שיעלמו.

מההבנה שלי הצעירים מעדיפים את השימוש בה מאשר בפייסבוק וכאן נוצרת מלחמת עולמות בין פיסבוק דרך תוכנות מסרים לבין סנאפ, אחת מהם הודיע שתכניס בעתיד את האפשרות להוסיף הודעות שנמחקות תוך זמן... זה כבר נתן רמז עבה עד כמה הכל שביר ורק מאסה קריטית אצל אחת הצדדים ינצח ושבכל מקרה עלי לחכות ולראות כיצד הכסף מתרגם את הדברים.

אותה חברה קפצה אתמול בעקבות המלצת אחד האנליסטים וזאת לאחר ירידה רציפה של עשרות אחוזים, הדוחק הזה שמשהו לא יהיה או יעלם שמור גם לסוחרים מתחילים, סוחרים שאתם לא מבינים את אינסופיות השוק ואז יש להם תחושה בהרבה מהפעמים שאם הם לא ילחצו כעת על הכפתור ההזדמנות תעלם ולא תגיע אחרת.

התבוננות במניה אומנם מראה ירידה רציפה של עשרות אחוזים ושלשום היה כניסה של קונים והדחף אחרי הרצף היה די מתבקש עם כי גם הוא נגמר בחוולשה, בכל מקרה ככל שתהיה התייצבות וחזרה לצמיחה תהיה לכם הזדמנות להצטרף ושוב תראו שאין שום יתרון בפעילות ביום ההנפקה ורוב שיטות הסמחר שמלמדים על יום ההנפקה באים לנצל את ההבנה שאדם הממוצע מתנהל מתוך פחד לפספס הזדמנות וזהו היום הגרוע ביותר להתחיל ולפעול בו.

כל פעילות בהמשך כשיש מידע על מחשבות הכסף תהיה נכונה יותר מאשר היה ביום ההנפקה "לקנות ביוקר" משהו שצומח זה לא בעיה "לקנות זול" בעיה - זאת בעיה.

אפילו בפייסבוק לכל מי שלוקח את הדיון לשם היה הזדמנות טובה יותר להצטרפות שלא בהנפקה.

בכל מקרה תופעת פחד מהחמצה

פוגעת קשות בניהול הסיכונים של רוב הסוחרים ומביאה אותם למצב שבו הם רואים את הסיכון על חשבון הבנת הסיכון, מעטפת הסיכוי מעוורת את מעטפת הוודאות - תזכרו אותו תמיד מעניינת הודאות. יש חשיבות להבין לעומק את ההבדל בין סיכוי שנמדד מצד פוטנציאל הרווח של הרוב לבין ודאות שהוא תנאי מקדים לעצם הרווח.

זאת הזדמנות למי שחושב שיום ההנפקה, הוא היום הכי טוב להצטרף למשהו יגלה שוב ושוב את השפה הנלמדת שהנפקה היא מכירת סיכון ולרוב נמצא בדרך הזדמניות טובות יותר להצטרף למה שקורה.

יכולתי לסיים בצחוק כל מי שלא רוצה להחמיץ הזדמניות שיצטרף היום להכשרה הנפתחת שלי למסחר - אבל חברות אני לא אומר זאת בצחוק, עצם ההבנה שלכם את הדברים הבוקר כבוגרי במשקפיים אחרים מרוב הקוראים או רוב השוק היא לבדה מנציחה את חשיבות לימוד עולם המניפולציה

לגבי השוק, צלמתי לכם snap לרגע המסביר את מה שאמרתי לפני שלוש שבועות על התיקון בזמן וטווח המסחר הנוכחי.

מצפה לכם היום, יום מזהיר מבורך ומתוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 comments on “עוד קצת על פסכילוגיה של מסחר[סקירה יומית 21.03.17]”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross