סקירה יומית 29.01.2020 - טבע הדברים

טבע הדברים Teva

ציטוטים

מדי פעם משהו שולח לי שאלה בנוגע לכתיבה והציטוטים שלי, זה מזכיר לי שאחד השחקנים האמרקאים נשאל על כך (קארי גראנט) והוא ענה ״אני משפר את הציטוטים השגויים שלי״ אז גמני לאורך הזמן עושה זאת…

תמונת מצב

אני חושב לעצמי ועוד אכתוב את המשפט הזה המון פעמים, איזה נפלא העולם הזה של שוק ההון, כמה דברים הוא מאפשר לנו בחיים, כמה עניין עומק יש בו, בוא נבין את תמונת המצב הנוכחית.

הדגש הראשון שלי הבוקר, ראית את החשיבות של שאלת השאלה הנכונה, ראית את החשיבות של לקחת בחשבון את כלל האפשרויות ולא אפשרות קיצונית אחת אשר יוצרת דעה שהיא מוטת (מלשון נטייה) ועיוורון לעוד אפשרויות.

רבים שואלים כיצד אחרי יום הירידות של שלושום מגיע יום של עליות ומה המשמעות של כך, הסברים שונים עולים ברשת, כל הסבר מבוסס על תורת הניתוח עליה הוא ניזון.

בעולם השיפוטי שלנו, התופעה של סיום תהליך, נפילה חדה ונסיון לעלות שוב הוא תופעה שכיחה. אופי הנסיון להמשך עליות מלמד אותנו, האם המגמה אכן נסתיימה וזהו רעש לרגע שבסיומה ממשיכה המגמה השורית או החלה, מגמה חדשה בשוק.

השוק הסיני אכן חזרה והשלים פער למטה חריף שהתמתן זמן כתיבת הסקירה, אך אינו משפיע כרגע על המדד הכללי של השוק.

טבע ממשיכה להוציא הודעות חיוביות, דבר שמעלה לי שוב ושוב את השאלה, האם החדשות מתלבשות על הגרף או הגרף מתלבש על החדשות - בכל מקרה תמיד שמח לקרוא ידיעות חיובית למרות שאינני מבסס עליהם את תהליך קבלת ההחלטות שלי.

יחד עם זאת אנחנו מצויים היום לפני יום גדוש בהודעות כלכלית שהתוצאות שלהם ביחס לצפי, אשר ינתנו לנו רמז נוסף לגבי סיום מגמה שורית או המשכה.

בכדי שנוכל לקיים את הכלל של מצטרפים ל… נמתין היום לחלק האחרון של יום המסחר, עת נקבל בהירות טובה יותר לגבי המתפתח.

לכל כל יום הוא יום לפעילות חדשה, סוחרים חדשים נוטים לפעילות יתר שפוגעת בהם, חשוב מאוד לתזמן תהליכים והתהליכים אינם מתחילים כל יום.

בשורות טובות - זהר


מפגש מבוא לתושבי חיפה והצפון: ביום רביעי הבא 05.02.2020 - [קישור למתעניינים]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross