סקירה יומית 28.01.2020 - היום אני פותח בסוסים ולא בפילים

קבלנו BC בשוק Spy

אני איש של פילים, אבל הבוקר אדבר על סוסים

באפט שאול שאלה רטורית ״מה תעשה אם יש לך סוס שלפעמים הולך לפעמים צולע? בפעם הבא שהוא הולך תמכור אותו״.

אתמול בסקירה השבועית התייחסתי לעניין השאלה ״אם התחיל התיקון הגדול?״ והוספתי שאופן השאלה היא מזיקה, הסברתי כי בתוך השאלה מונחת הנחת יסוד שעלולה להזיק, זה לא שלא קיימת אפשרות שמשהו שמתחיל יילך ויתפתח למשהו שלילי - שוב מדגיש את החשיבות של לדעת לשאול שאלות נכונות..

בשיטת המסחר שלנו הנחת היסוד שאין ביכולתנו לנבא את העתיד. ככל שאין ביכולתנו לנבא את העתיד ודאי שאחת האפשרויות הקיימות שהתיקון ילך ויתרחב, בעת הזאת יש שנים דברים שעלולים להכביד על גודל התיקון שהחל (מבחינה חיצונית):

  1. המשך התפשטות נגיף וירוס הקורונה והשפעה שלו בפועל, דבר אשר יביא  כפי שהסברתי ביום הראשון לפרסום התפרצותה.
    לכך שבראש ובראשונה יפגעו הענפים הבאים: חברות התעופה , מלונאות, קאזינו, חברות נסיעות וכו אך בהמשך יכולה לפגוע בצמיחה העולמית הכוללת דבר אשר יביא לכך שתחזית הצמיחה העלמית תעודכן.
  2. פתיחת השווקים בסין (השווקים בסין סגורים), השווקים  מסביב במזרח מגיבים בשלילה, אין אנו יודעים איך יגיב השוק הסיני כשיפתח ולאיזה תגובת שרשרת הוא עלול להביא.

זה מביא אותי לחדד לך נקודה מאוד חשובה, והיא תפיסת התמונה הנוכחית שלי כסוחר, אשר תובן תוך כדי המשך קריאה.

מצאתי כי ישנם מספר ״תסריטים בזמן״ שסוחרים  פעלו על-פי אחת מהן, כולם קשורים בתזמון, על כן החשיבות הגדולה של התזמון בעולם המסחר.

תזמון הכניסה לעסקאות האחרונות:
  1. תזמון בזמן בתחילת התנועה העולה (כאינדיקציה מול השוק אציין הצטרפות לכל המאוחר באזור 3200 או לפני).
  2. תזמון באמצע התנועה עולה - תגובה בזמן אמת של הסוחר הממוצע ״שטויות אין חשיבות לתזמון … אם זה עולה זה עולה״
  3. תזמון בסוף התנועה העולה - ״עזוב אותך משטויות השוק במניה בוא תצטרף לחגיגה, תראה כמה הפסדתי מלחכות בימים האחרונים״
  • אם הצטרפת בשלב ראשון: אין לך בעיה גם מפני שהגעת ליעד רווח ראשון בתוך המנייה וגם שתזמון נותן מרווח התנהלות לנשום רגע ולקבל החלטה שקולה.
  • אם הצטרפת בשלב שני: כנראה התיקון שהתחיל הביא את העסקה למצב שהמחיר ״נפל״ לאזור הכניסה אולי קצת מעל אולי קצת מתחת, וכולך התלבטות כיצד לנהוג? לצאת, להישאר לקרב סטופ להרחיק סטופ, מחפש טיעונים לכאן או לכאן, הגוף משחרר חומרים מגננה.
  • אם הצטרפת בשלב השלישי: אתה בהפסד, הפסד כואב, לא בא לך לצאת, האוטומט הראשון זה בוא נשאר השוק בסה״כ שורי, נעבור לאסט׳ השקעה לטווח ארוך - אני קונה ושוכח, לא בא לי להתמודד, אוף למה זה מגיע לי?

התשובה שלי היא כזאת:

כפי שהזכרתי בסרטון ב סקירה השבועית, ודאי שמרגע שנכנסתם לעסקה נכון לנהל אותה בפני עצמה, כך שכל עסקה שתוזמנה נכון ועדין בצמיחה למרות המצב המבוהל בשוק, אני ממשיך ומתנהל בה כל עוד… ולא נבהל מהמתרחש.

עסקאות שנכנסו באמצע הדרך ואתם רואים שהמנייה שינתה מצב/התנהגות, כנסו למגננה הצמידו סטופים למקום הלוגי הכי קרוב לכניסה ואפילו לכניסה - תזכרו תמיד אפשר לחזור לעסקה במקרה של פאניקה לרגע.

ובכל מקרה מי שנכנס בסוף והמצב ממש רע, לחתוך הפסדים, על כל רע יכול להגיע יותר רע, אין הגיון במצב של הפסד להתחיל לסחור תקוות - באפט אומר ״כשאתה בבור דבר ראשון תפסיק לחפור״.

מצב השוק

דעתי היא שייתכן וקבלנו סימן ראשון של סיומת המגמה עולה במפה היומית (BC).

הסימן השני לסיומת הוא התצורה של התנהגות השוק בניסיון לחדש את המגמה.

צורתה תגדיר לנו את סיום המגמה הנוכחית או המשכה לפחות בשלב הקצר כפי שמשתקף במפה היומית.

ככל שנקבל סימני סיום מגמה, נוכל לבחון האם מתפתחת איסוף מחודש או פיזור ומגמה יורדת, בעת הזאת מוקדם לקבוע.

על כן דעתי כי יש לנהוג ולנהל כל פוזיציה בפני עצמה ללא קשר לשוק, שאחרת במקום לנהל פוזיציה אתם סוחרים את השוק.

אלכסנדר גראם אומר ״לפני כל דבר אחר, המפתח להצלחה היא ההכנה״, מציע לכל אחד להתכונן לכל מצב אפשרי, לבטח לא להשאיר עסקאות ללא הגנה מצד אחד ומצד שני כל מה שצומח לא לחנוק אותו בגלל השוק ולאפשר לו צמיחה אחרת כיצד תנצחו את השוק.

החוזים זמן כתיבה אומנם ירוקים, אז מי שיש לו סוס מירוצים שימשך לרכב, מי שיש לו סוס שלפעמים הולך ולפעמים צולע, שיקשיב לבאפט.

דברים נפלאים קוראים כל הזמן - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This