סקירה יומית 27.8.19 - סוגי התלהבות והיישום שלהם במסחר

השוק בהתלהבות לבלבל את הסוחרים

לפעול מתוך התלהבות

 

אם אינך ״נורה״ מהתלהבות, אתה תפוטר ״בהתלהבות״ באנגלית יש פה משחק מילים מגניב If you aren't fired with enthusiasm, you will be fired with enthusiasm.

 

אמר זאת למברוטי, אתה בטח שואל מי זה?

למברוטי היה מאמן על בליגת הפוטבול האמרקאי ויש הרבה מה ללמוד ממנו על הלכי מחשבה והתנהלות, לתוך עולם המסחר, משחקי המילים שלו הם עמוקים ויפים.

הנה שוב If you aren't fired with enthusiasm, you will be fired with enthusiasm

 

התלהבות היא תוצר של מקור אנרגיה, התלהבות היא סממן למד האנרגיה שלך, רבים טועים שכל עשייה לשם עשייה והתלהבות הן אותו הדבר – אך המציאות אינה כך.

יש התלהבות הרסנית שהיא כאמור לעשות לשם עשייה, בוער בי לעשות ואז אנחנו מוצאים את עצמנו קונים ומוכרים מתוך ההתלהבות לעשות לשם עשייה או קבלת תחושה נלוות.

אני מדבר על התלהבות לכבוש יעד או חזון כך שאני בהתלהבות רבה פועל כנדרש לפעול, אך באותה שלמות והתלהבות אינני פועל בעיקר במצבים חוסר בהירות ודאות.

 

לכן השלב הראשון בתכנית העבודה שלכם כסוחרים צריכה להיות בניית חזון, חזון אשר יהיה לכם למצפון ויצוק בכם את התלהבות הנכונה.

אך חזון הוא רק חלק כולל, בכל מקרה אני נרשמתי לסדנה של שלושה מפגשים בנושא, במפגשים אדאג לבנות לי תכנית עבודה לרבעון הקרוב, אני ודאי מציע לך גם כן להצטרף לסדנה, יש לה תרומה רבה ומכרעת לתוצאות בהמשך [פרטים על הסדנה].

היא אומנם סדנה שכביכול מיועד לבעלי עסקים, אבל אם תחשוב טוב, עולם המסחר הוא עסק כלכל דבר וכך רצוי להתייחס אליו – אני הולך להשתתף בו ולבנות לי חזון ותכנית עבודה לרבעון הקרוב – מזמין אותך להצטרף אלי נקיים קבוצת עבודה משותפת בתוך הסדנה. [קישור הרשמה]

 

למה טבע קפצה אתמול אחרי המסחר?

הרבה אני עוסק לאחרונה בתאוריית השוק היעיל, שאחד מעקרונותיה זה שהמחיר מיד מהוון כל מידע. כשאני אומר שאני לאחרונה מתעסק הרבה תאוריית השוק היעיל אני עוסק בעיקר במסקנות הנובעות ממנה ולא בעקרונות עצמם שתי פשוטים.

בכל מקרה עננת הקנס שמרחפת מעל טבע מביאה לכך שהמחיר מהוון, מהוון למחיר הלוקח בחשבון את גובה הקנס ואת הסיכוי לקנס.

אתמול חברה מתחרה ג׳ונסון את ג׳ונסון קיבלה קנס באותו עניין ברף הנמוך של הציפייה, זה מיד השליך על חברת טבע וגרם לה לשינוי בשווי שוק.

 

תמונת מצב בשוק?

השוק מצוי במקום שאינו ברור לפחות ברמה המידית, הוא נמצא באמצע תהליך דשדוש מקומי ובמרכזו, מצב שכזה אני זום האוט לפחות בממד זמן אחד על-מנת להבין את המכלול הרחב יותר, שלרוב משקולו כבר ממשקל התמונה המקומית.

ואז אנחנו חוזרים לכך שהתמונה יותר דובית מאשר שורית, הדבר היחידי שיכול לשמר את השוק ברמות סבירות זה רמות הביטוח של המניות השונות שאולי יעצרו מכירות אגרסיביות של סחורה.

אפילו במסחר התוך יומי אתמול הגעתי למסכים בערך בשעה שבע בערב, כמו שפתחתי כך סגרתי לא ראיתי שום הזדמנות איכותית, שמח שעשיתי זאת.

אז מאחל לנו להגשים את החזון מתוך התלהבות – זהר

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross