סקירה יומית 23/01/2020 - חשוב מאוד לראות זריחות בבוקר

פילים לא קונים בעת הזאת

אבי חבר ילדות

אתמול שיחה מחבר ילדות "זהר מה קורה במניית  CLGN עלתה פי 3, אני רוצה לקנות אותה, אתה יכול לבדוק בשבילי", לא עניתי כעבור כמה שעות, "זהר אל תשכח אותי"

אותי זה מרתק לראות כיצד אנשים מתוך הבנות וגישות לשוק חושבים ופועלים, כך למשל חברי שאינו מבין במסחר ומונע בעיקר מקריאה של אתרים ואמירות של חברים לעבודה שחלקו שהם קנו מנייה כזאת או אחרת.

השיתוף של החברים וההודעות באתרים השונים מניעים האחד את השני לקנות זה נותן להם עניין ושיח בעבודה כפי שאני נוכח משיחות עמו.

הוסיף פרט חשוב; הוא קנה לפני תקופה את המנייה אפילו הרוויח בה רווח נאה של כ-20% אך יצא ממנו והמנייה המשיכה לעלות עשרות אחוזים.

הידיעה כי המנייה עלתה עשרות אחוזים וחלק מהחברים בעבודה עדין בפנים (לפי הסיפור שלהם) גורמת לו לרצות ולהצטרף – ברור לכם שהשיקול הוא לא רציונלי אלה אמוציונלי.

תוצאות הדוחות ברבעון האחרון

אחד הדברים המרתקים והקשים בשוק זה עניין התזמון, הגישה הפונדמנטלית גורסת כי לא ניתן לתזמן והזמן היחידי לקניות הוא בזמן של "פאניקה" בשוק או במגזר מסוים. לעומת הגישה השיפוטית ששורש עניינה הוא התזמון.

בעת הזאת כבר כ-10% מהחברות שפרסמו דוחות במדד הראשי, מתוכן כ-75% אחוז מהחברות עקפו את התחזית המקודמת של האנליסטים בשוק – שאלה רטורית לקורא, האם התוצאות הללו מגולמות כבר במחיר שוק לפני הפרסום לציבור או יגולמו בעתיד לאחר הפרסום.

עוד נקודה חשובה שוורן באפט אומר "הדו"חות אינם משקפים את התמונה המלאה", רוב האנליסטים מתבססים על הדו"חות כיסוד הנתונים לניתוח שלו והיתר הם עיבודים סובייקטיביים.

מה ענית לחבר שלך בסוף?

אמרתי לו שיש זמר ישראלי שכך אמר באחת הראיונות : "אני רוצה לקנות בית ליד היום בכדי לראות כל בוקר את הזריחה" עוד הוספתי מה רע בבית ליד הים?

תמונת מצב

הסימנים העולים מהתנהגות המחיר במפות הזמן הקצרות היא כניסה של מוכרים לתוך תזרים הפועלות, סגירה של השוק על הנמוך היומי לרוב ימשיכו באותו הכיוון, מכאן שוודאי לא נכון לפתוח לונג בעת הזאת כפי שתוכל לראות בגרף המצורף.

רצף העליות היומי אינו מאפשר אפילו סימון קו מגמה כמדד, כקו יחס להתנהגות המחיר, כך שאין ספק שאנו מצויים במצב של קניות יתר כפי שניתן  לראות באופן יחסי לקו המסומן ולהתנהגות המחיר.

יהיו כאלה שינצלו את חולשת השוק לפתיחת שורטים חדשים, הבעיה אינה עם בעצם הפתיחה וניצול החולשה בשוק

הבעיה והדגש שצריך להיות לסוחר המחפש לפתוח עמדות מכר הוא גודל פוזיציות בעת שהשוק נותן סימן ראשוני בלבד.

מאחל לכם הנאה ושמחה - זהר


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This