סקירה יומית (05.04.16 eod) - האם תמיד כדי להיות חלק מהמעגל?

קו מגמה נשבר

הקצב הולך ודועך

סקירה יומית: אני מתפלא כמה הזכרון של אנשים לעיתים קצר, יותר נכון מתפלא מהיכולת של השוק להרדים את המשתתפים שבו. אני מכוון לכל אלה המנסים להצטרף לעמדות קניה במקומות כמו השבוע ה-8 הרצוף או כמו לפני הודעה חשובה.

מי שמכיר אותי יודע שאני אפילו לא עליתי לעמדת המסחר אתמול. מהסיבה הפשוטה שלפני הודעה חשובה השוק לא יעשה תנועה מהותית, זאת הדרך הטובה ביותר לעמוד מול היותך בן אנוש הוא על-ידי פשוט בניית סיגים, מכונה בעולם המסחר ישיבה על הידים.

במהלך יום המסחר קבלתי פניה, ששואלת לא טעית שהתעלמת אתמול מיום המסחר, כמי שמייחס חשיבות לכל אדם בטח לשאלה שנשאלה התשובה היא שלילית (לאחר שאמרתי זאת האמת היא שיש בי הרהור כלשהו במובן שלא בורחים מדברים ותמיד עשויה לצוץ בכל זאת הזדמנות).

תראו אין הנאה או תועלת ביום שיורד כמו שאתמול אלה אם משהו פתח עמדת מכר עוד ביום הקודם, דבר שודאי לא נכון היה לעשות, הסיבה שאין הנאה או תועלת נובעת מהסיבה שהשוק פתח בפער מטה ומנקודת הפער דשדש לאורך כל היום, עם כי סיים קורב לנמוך בסופו של דבר, כך שמבחינתי נהגתי נכון שלא להגיע ליום מסחר שאין בו רבות והיה עלול לגרור אותי להתנהגות הגורמת לפעילות במקום שעדיף שלא לפעול.

החולשה הנוכחית לדעתי נובעת מהרצף והמיקום הכולל כפי שתארתי חזר ותאר בכל מיני סקירות, החמצן דליל והיחס בין הסיכון לסיכוי לעמדות קניה במקום זה אינו מצדיק הצטרפות והדבר ודאי יבוא לידי ביטוי בשוק.

אחד השימושים הנפוצים שאני עושה באתר הסריקות שלי (www.stocksail.co) הוא הבדיקה המספרית לכמות המניות הנמצאות במצב של מגמה עולה מול מגמה יורדת, בדיקה שכזאת תעלה מיד תמונה כי מספר המניות המתהוות למגמה יורדת הלך וגדל בימים האחרונים - זהו לא רמז או אמירה של ״בוא נפתח שורטים״, אבל היא בהחלט מבטאת את החולשה הפנימית הגוברת בתנועה השבועית הנוכחית - ודאי שאת הסיכומים נעשה בסוף שבוע כשנראה כיצד הבר השבועי התהווה.

בגרף המצורף מופיע קו מגמה, מי שמכיר אותי יודע שאני לא סוחר קוי מגמה אלה משתמש בהם בדיוק כמו בעולם השרטוט כקוי עזר שבאו להבליט או לחדד לי דברים (לרוב עניינים הקשורים בקצב), שבירת קו המגמה המשורטט ודאי מוסיף נדבח על החולשה המתוארת - נעקוב אחר המתפתח בעקבותיה ובהתאם לכך נחליט מה לעשות.

לזכור ! לא תמיד נכון לעשות, היכולת הגבוה שלכם צריכה להיות כזאת שאתם מספיק בטוחים בעצמכם גם לא לפעול כשלא נכון לפעול, רוב הפועלים במקום שלא נכון לפעול הם כאלה המושפעים מהסביבה הלא איכותית ונכונה שבה הם פועלים. שלא נכון לפעול ורואים אנשים שפועלים בכל זאת?!, המתבונן מהצד נראה לו כי משהו פגום בו מצד אחד (כולם פועלים והוא לא) ומצד שני לאותו עניין הוא מרגיש שהוא כאילו מפספס הזדמניות ככל שהוא שומע את קולות הצהלה של המצליחים במקומות שלשיטתו לא נכון לפעול בהם (את קולות הכשלון לא שומעים), קולות הצהלה ותחושת הפספוס גורמים לרבים להפסיק לראות את הסכנה ולראות רק הסיכון, להפסיק לראות היכן הם נמצאים במרחב הכולל ואז לפעול ולהינזק, אתם חייבים לבטח את היכולת החשיבה והתנהלות העצמיים שלא תלויה בסביבה אלה בציון הפנימי שאתם נותנים למכולל שעומד לנגד עיניכם.

אסביר למה לא הייתי אתמול מול עמדת מסחר דרך ציטוט קצר שמסכם את שרציתי לטעון ״אם אנשים יעמדו במעגל מספיק זמן, הם בסופו של דבר יתחילו לרקוד״ ג׳ורג קרלין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross