סוף יום 29.07.15 - מילים רגילות להבעת דברים בלתי רגילים

הכל צפוי

הכל צפוי

אני בכוונה לקראת סוף שבוע פותח במפה השבועית, עמה פתחתי את הסקירה השבועית, המשכתי והסברתי למה לא נכון לפעול בנקודה מסויימת שהסבירות להמשך בה נמוכה, או שהמצב בה נזיל כחלק מתהליך התפתחותי, שבה מפה שבועית דובית בשינוי קל יכולה להפוך להיות שורית.

הגענו לפתיחת שבוע ביום החמישי הרצוף של ירידות שהמחיר מצוי על אזורי תמיכה טכניים, הסברתי כי הסבירות שהתנועה תימשך היא נמוכה בגלל שעברנו את אמצע התנועה ומכיוון שכך כל שינוי בתנועה והפיכתה לתנועה עולה ייתן לנו kr בשבועי בדיוק כמו המצב שקבלנו לעת עתה - בדיוק מזה ״חששתי״ או הזהרתי.

המצב שקבלנו עת עתה הוא מצב עם נטייה שורית, דחף ופריצת דשדוש פה ימשכו פנימה קונים רבים. שודאי יסבירו כפי שעולה מהתמונה, עד כמה התמונה היא שורית והייתה כל הזמן שורית ואיך יש פה דגלים ועוד תבניות שוריות ויתבלו בתבלינים פונדמנטליים שבהם מוסבר עד כמה בעת הזאת אין אלטרנטיבה להשקעות וכו׳

אנו ערים למצב זה וודאי רואים כעת תמונה שורית ודאי לא נמוכר את השוק במצב זה.

ובכל מקרה חותמת העניין יהיה ב-thrust ואיכותו. ומצד שני כל כשלון ו/או פריצת דמה על גבוה כל הזמנים ימשיך ויאסוף סיבות לחפש למכור חזרה את השוק.

לפעמים יש קושי להביע דברים מורכבים בעזרת מילים פשוטות לצערי הרבה נופלים במלכודת ההפוכה כפי שביטא זאת ארתור שופנהאואר "האדם צריך להשתמש במילים רגילות להביע דברים בלתי רגילים, אבל הרוב עושים את ההפך."

במילים רגילות השיעור מהאירוע האחרון הוא כשאנו פועלים בעולם המסחר השאלה החשובה אינה מה המצב הנוכחי, אלה מה הסיכוי שהמצב יימשך? היות והרוב עוסקים בשאלה ובניתוח של המצב הנוכחי ולא בשאלה מה הסיכוי שהמצב ימשך, הם אינם מבינים מדוע הרבה פעמים הם צודקים אבל מפסידים כסף.

הסיבה הפיזיקלית היחידה מדוע אתם מרווחים כסף היא פשוטה והיא בגלל שהמחיר אכן המשיך בכיוון הפוזיציה המופעלת לאורך הזמן.

זכרו בעולם המסחר קיימות 3 סוגי עמדות והסיבה היחידה שמרויחים היא רק הבחירה הנכונה מתוך ה-3, כך שלא לעשות היא עמדה ויש לי איכות בליגיטימיות בדיוק כמו היתר.

כל עוד שמח ומוצלח... זהר

 

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This