סוף יום 26.11.2014 - השוק סגר על גבוה חודשי

סוג חודש השוק סגר על הגבוה וכמעט הגיע ליעד ההרחבה המחושב

סוג חודש השוק סגר על הגבוה וכמעט הגיע ליעד ההרחבה המחושב

השוק פתח בצורה הססנית מאוד, אנו קוראים לה התנהגות מסוג Non-trading התנהגות שכיחה בעיקר לפני הודעות חשובות או חגים, התנהגות המאפיינת החלפת ידיים לקראת מהלך כלשהו שאתמול קבלנו בקטנה בתוך היום עצמו, אך עדין כל היום של אתמול הוא יום פנימי ליום הקודם – החג ההודיה בפתח.

כאמור ראינו שהשוק ממשיך לשמר מצב וגם הודעות כלכליות מאכזבות לא הורידו את השוק ואף השפה שמפרסמים את האכזבה בהודעות מתוך לשון חיוב ולא מתוך לשון שלילה, מה שהינו חלק מעולם המניפולציה הכתובה ו/או תפיסת עולמו של כותבי הידיעות.

נוכל לסכם את החודש בצורה הבא, החודש פתח בבר עם זנב קניות גדול וסגירה קרוב לגבוה, דבר שכאמור מעיד לרוב על המשך תנועה, חישבנו את פוטנציאל התנועה לפי ממוצע התנודתיות החודשי (atr) והתחשיב הראה על 2080 כערך יעד, ואנו קרובים ליעד מרחק 6-7 נקודות – כך שההבנה האסטרטגית בתחילת החודש הייתה נכונה, הניצול שלה זה כבר דבר אישי המשתנה מסוחר לסוחר על-פי סגנונו ואומץ ליבו לפעול בכל עת.

חשיבות תחשיב היעד החודשי לא היה באם יגיע אליו במדויק או ייעצר עליו, חשיבות התחשיב דומה להבנה האם אנו נמצאים בפני כביש פתוח עם ישורת או קרובים לצומת, תמיד עדיף לקחת עמדות אשר פוטנציאל היעד שלהם גבוה או בלשון עולם הרכב שהזכרתי קודם, כאלה שלפני אוטוסטרדה פתוחה וישירה ולא קרובים לצומת.

החודש מסתיים בסגירה ליד הגבוה דבר המעיד על פוטנציאל ההמשך של התנועה וכאמור טרם נראו דובים, המפה השבועית "הדלה" נוכל לייחס אותה בין השאר לשבוע המקוצר, במפה היומית הפער הפתוח במדד (run away gap) ומצבו הנוכחי פתוח/סגור משמש כדגל המעיד על עוצמת הקונים או הגעת הדובים וניתן לסמנו כמתג החלטה אסטרטגי.

השוק ממשיך להכאיב לכל מי שפתוח שורטים לפני הזמן וממשיך לנוע צפונה וכל ניסיונות התזמון של הסוף כושלים פעם אחר פעם, מה שמחזק שעדיף לסחור את מה שרואים ולא לנחש את הקצים, פעם שמעתי משפט מחסידי חב"ד שאומר "כל המחשב את הקיצים דוחה אותם"...

ביום שני הבא, נעבור על סקירה חדשה על החודש שלפנינו ונחפש עמדות חדשות בהתאם, מזכיר לכול בוגרי את הכלל שלנו "פעם ביחידת הזמן לעבור על השוק במימד הזמן".

היום אני בוחר לסיים עם דברי חברי לאונרדו שאמר בחוכמה (או שמה אני רוצה לראות את הדברים כך בכוח כי זה משרת תפיסת עולם או התנהגות שלי) "כמו שיום שנוצל כראוי מביא שינה מאושרת, חיים שנוצלו כראוי מביאים מוות מאושר."

נצלו את היום כראוי ותשנו טוב והכי חשוב תאספו הרבה כאלה – סופשבוע מזהיר

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross