סוף יום 26.1.2015 - ממשיכים לדשדש, זמן התבוננות

קניות/מכירות יתר

קניות/מכירות יתר

את הבוקר פתחתי בגעגוע... לרוב אנחנו מתגעגעים לדברים שנעלמו לנו וזכורים לנו לטוב מזכיר לי שקראתי "אתה קונה רהיט. אתה אומר לעצמך, זאת הספר האחרונה שאני אצטרך אי פעם בחיים. אתה קונה את הספה, ולכמה שנים אתה מסופק כי לא משנה מה יקרה, לפחות טיפלת בעניין הספה. ואז אתה קונה את סט הכלים המושלם. ואז את המיטה המושלמת. הווילונות. השטיח. ואז אתה כלוא בקן האהוב שלך והדברים שפעם היו שלך, היום אתה שלהם" (פאלוניוק) , שוב ושוב אני מגלה שעדין שבוי.

לפעמים לא כולם מבינים אותי ושופטים (אני לא שיפוטי בגלל חוסר השלמות שבי) לפעמים מבינים אותי בדיעבד ואז נזכר שקראתי פעם שמשהו אמר ברוגז ובחוכמה "אין סיכוי שאני נולדתי רק בכדי לשלם חובות ואז למות".

במסחר כמו בחיים לא הכול תלוי בנוי או ליתר דיוק הרוב לא תלוי בנו, רק היכן לפעול ומחיר הטעות שאנחנו מוכנים או יכולים לשלם היכן שפעלנו. בחיים כמו בשוק ההון אין הפסד יש עוד פרק נפלא או עוד שעור נפלא שנחקק בספר החיים של כל אחד ואחת.

אין לי רבות מה להוסיף מעבר לתמונה העולה מתוך הגרף המצורף, אני חוזר על הדברים בכדי לחזק ולחדד את מצב השוק.

מצד אחד נמצא בדשדוש שיצר אזור תמיכה ואזור התנגדות ברורים ומצד שני סחורות, צמדי מטבע ומניות רבות מצויים במצב של קניות/מכירות יתר המשמעות שדברים עלולים לגרות בשוק שלא מתוך החיוב שבדבר אלה מעצם התיקון שבדבר. כך שזה זמן שקשה מאוד להצטרף לדברים והדברים הבולטים שניתן לנצלם בעת הזאת, אלו התיקונים המתחילים, אבל נדרשת מיומנות רבה לעשות זאת והבנה עמוקה של כל ממדי הזמן.

מי שנמצא בתחילת דרכו ודאי יקפיד על החוגים הרגלים ויצטרף עם התנועה השלטת לדבר וינהל סיכונים כפי שלמדנו.

וודי אלן שואל ואני חוזר ושואל אחריו "מה אם הכול הוא אשליה ושום דבר לא קיים? במקרה הזה, אין ספק ששילמתי יותר מדי בעבור השטיח שלי."

מיקרוסופט נופלת אחרי המסחר ב-3.9% טירפל אמ MMM  וקאטרפלילר CAT מפרסמים לפני המסחר אפל AAPL וחברת T ועוד אחרי, עקבו אחרי הדוחות והשוק וסחרו בזהירות לאור המצב והמיקום שלנו מעל הכול לזכור כל החיים לפניכם נהלו סיכונים ותחיו כפי שאתם בוחרים לחיות אל תתנו לאף אחד לשפוט אתכם ואל תהיו שיפוטיים לאחרים - תהינו מכל רגע המוגבלות והבנתה רק יעצמו כל רגע ורגע בחיים.

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross