סוף יום 18.08.2014 - הקונים לא סופרים אותי

האם אלו קניות הקצה BC?

האם אלו קניות הקצה BC?

השבוע נפתח כאשר הקונים ממשיכים להגיע ויחידות הזמן הגדולות ממשיכים להראות שוריות. כרגיל חלק יקשרו זאת למצב הפוליטי, חלק אחר לתוצאות ידיעות כלכליות שהתפרסמו, אנו נמשיך לנתח את הדברים מצד היצע והביקוש בפועל.

הבר האחרון של השבוע הקודם הינו בר קשה מצד אחד הוא מבצע KR  וחדירה עמוקה לנמוך של יום חמישי ומצד שני חזר וסגר באמצע עם כניסה של קונים, מה שיצר את זנב הקניות מטה.

אתמול משהו שעוקב אחר הדברים שלי שאל למה אני מתעקש  לומר שכל עליה לצורך מכירה, חשבתי שאם הוא שואל שוב כנראה שהסיבה לא מספיק ברורה ועלי לחזור על ההסבר, אז החזרה שלי על ההסבר מתייחסת למפת הזמן היומית ובסופה אחזור ואקשור את הדברים למפות הגדלות.

המצב העובדתי במפה היומית כי התנועה היורדת שברה את מגמת העלייה בחדות ובצורה ברורה, התנועה העולה כרגע כל עוד היא קטנה מהתנועה היורדת משמשת כתיקון עליה (הדגש הוא כל עוד היא קטנה...) ועל כן כל היפוך מטה לפני שיא כל הזמנים יכניס את השוק למגמה יורדת ובמגמה יורדת ודאי שנכון למכור.

אם מדברים על התצורה שבא התנועה העולה, אז ודאי שככל שהיא עולה היא מקטינה את המומנטום מטה וכעת הסיכוי לדשדוש רחב גדול מהסיכוי למגמה יורדת מתפתחת ובכל מקרה המשותף לשניהם היא מכירת ההיפוך או קו ההתנגדות העבה בגרף המצורף.

ציפיתי כי השוק ייעצר באחד מקווי התנגדות המשניים (המצוירים בקו דק) אלו מקומות של אנשים שנכנסו לעמדות לונג לא סגרו את העמדות נכנסו לאפס וכעת שהמחיר חזר לנקודת ההתחלה "היו" אמורים לסגור את עמדות הלונג ובכך לגרום להיפוך במקומות אלה, אך זה לא קרה – הדבר מצביע על אחד מהשנים או כי לא בוצעו שם עמדות לונג שלא נסגרו עדין או כי עוצמת הקונים (מה שלא נתמך במחוזרים) הייתה גדולה מאוד.

עוד ציפיתי כי המחזור הגבוה יחסית של יום שישי אחרון יחד עם תצורת הבר ומקומות ביחס לתנועה היורדת יהפכו למקום הקרוי (prz) אזור פוטנציאלי להיפוך, אך התנועה מעלה המשיכה ומכאן החשיבות של לסחור את מה שרואים ולא את מה שחושבים.

ואם לקשור את הדברים למפות הזמן הגדולות, אז אפשרות ראשונה לא עושים פעולות חדשות כל עוד אין הרמוניה בין יחידות הזמן כפי שיש כרגע תנועה יורדת בחודשי ועולה בשבועי... או לחלופין תמיד לתת משקל יתר למפות הגדולות.

הפתיחה אתמול בהתייחס לסגירה של יום שישי היא סוג של גאפ מקצועי, prop gap אך למה הוא נקרא כך ומה מיוחד בתצורה של שני הברים האחרונים במפה אסביר בשיעור מסחר התוך יומי.

ובכל מקרה לא בגלל התעקשות הגדרת ההזדמנות לא השתנתה. לא בגלל התעקשות או דעה, אלה בגלל המצב האובייקטיבי המתואר בראשית הדברים.

א.גב לפעמים בעולם המסחר קורה לנו מה שקרה לחברי מרקס וכך הוא סיפר לי "חזרתי אחרי בחורה שנתיים, ואז גיליתי שהטעם שלה זהה לשלי: שניני משתגעים על נשים.", שומרים על חדוות הדרך

ממשיכים לסחור את מה שרואים - יום מזהיר


The ARTistry OF TRADING

The ARTistry OF TRADING

 

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross