סוף יום 15.12.2014 - הכתובת הייתה על הקיר ישנם רבים שעדין לא רואים או בוחרים להתעלם

כשהשוק עלה לא מצאתי סימנים מספקים ופספתי, כעת השוק סיפק את כל הסימנים

כשהשוק עלה לא מצאתי סימנים מספקים ופספתי, כעת השוק סיפק את כל הסימנים

אני רוצה לפתוח דווקא באווירה של הדברים. באווירה בכדי שנבין קצת יותר לעומק את עולם המניפולציה, הצפי היה כי המדד יתאושש מהשבוע הגרוע ביותר זה שנתיים לערך, צפי התייצבות מחיר הנפט לאחר התפרקות המחיר, מיזוגים ורכישות ברקע (דבר שאהוב על השוק, השוק רואה בו סוג של התייעלות או דטרמיניזם חיובי) ותוצאה או ליתר דיוק השינוי החד ביותר מאז 2010 של התפוקה התעשייתית בהודעה הכלכלית לפני הפתיחה.

ודאי על רקע כל זאת הייתם מחפשים לונגים או כלום כאן הזמן שלי לחדש ולחדד ולהזכיר ולשנן כי הסיכוי של מה שיורד להמשיך ולרדת גבוה מהשינוי ההפוך (ולהפך) תוסיפו על זה את מוד צונמי השפעת ההודעה החיובית הייתה לשעתיים בלבד – השוק סגר את היום מתחת לרמה חשובה של 2000 כשהוא נעצר על רמת פיבו ראשונה.

תקשיבו טוב!!! עוד קראתי הבוקר "בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות ומחקו את העליות של שנת 2014", אתם מבינים, כל מי שלא הבין כי חל שינוי וחייך כל הדרך והמשיך להתעקש כי כלום לא השתנה, החזיר את מיטב הרווחים אם לא יתרה מכך. אני חוזר על הדברים גם בכדי שנפנים אותם וגם בשביל לחדד את השיעור כי אין להתעלם מהסימנים העולים מן השוק במפה הקטנה בשם המפה הגדולה.

הסימנים שהיו בדרך שעזרו לנו להבין ולפתוח את השורטים היו הפרשים קטנים מצד מר שוק מוכרים (אשר יוצרים סטייה למי שעובד עם מתנדים), פער מיצוי ועל זה מודל ביומי ותבנית פתיחת רגליים ובחודש דצמבר, על תנועה בקניות יתר בגרף הרבעוני... והרי לכם מ.ז.ל

ובכל מקרה מבחינת פעולה תגובה, אנחנו ביום השביעי לירידות #7 LH נמוך יומי הגיע כדי נקודה מתיקון של 38.2 ודאי לא מקום איכותי להצטרף כעת לעמדות מכר חדשות, אבל מי שתזמן ודאי יכול למקסם.

עוד הוסיף כי בזמן החיפוש אחרי עמדות רוב העמדות בשוק התאימו לעמדות קנייה ומעט מעט עמדות אשר סיננו אותם התאימו לשורטים ואלו הם היהלומים אותם אנחנו מחפשים בסביבה התומכת את ההבנה האסטרטגית של העת בכל פעם.

עם התבנית תגיע ליעד זה ודאי מחדד את הדבר שדברנו עליו בסקירה השבועית על סיום בר רבעוני באמצע, דבר המעיד על פוטנציאל דשדוש לשנה הבאה או יתרה מזאת, אבל עוד אבחן והביט בדברים עד לסיכום השנתי.

יש סדר פעולה בחיים לדברים שהגדיר יפה בעיני רוזוולט "בכל רגע של החלטה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא הדבר הנכון, הדבר הבא הכי טוב לעשות הוא הדבר הלא נכון והדבר הגרוע ביותר לעשות הוא לא לעשות כלום."

רוצם לסכם ולומר למי שלא פתח שורטים בזמן אני מקווה שלפחות לא התעלם מהסימנים וצמצם הגנות, שאחרת אין משמעות לא כל העליות והרווחים הקודמים.

ואם אנו מדברים על ראיה נסיים בדברי הלן קלר שאמרה "הדבר היחיד שגרוע יותר מלהיות עיוור הוא לראות ללא חזון."

ממשיכים בחזון כל עוד – יום מזהיר וחג שמח

 

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross