סוף יום 08.01.2014 - "האם קו האפס יחזיק מעמד (לא של הטמפ') ?" שאל אחד הירושלמים

חזרנו לנקודת ההתחלה

חזרנו לנקודת ההתחלה

אתמול המחיר חזר למרכז הטווח, השבועי ונראה שורי  במיוחד ולאור כך  שהבר הנוכחי הוא זנב קניות BT, ככל שהמחיר ימשיך ויעלה התמונה תתחזק, אך אנו כרגיל נעקוב לא רק אחרי מה קורה בעיקר איך זה קורה. אתמול הזכרתי ואני יחזור ואדגיש אחד ההבדלים בין סוחר ותיק ומנוסה לבין סוחר חובבן או מתחיל הוא מידת הסבלנות והיכולת לחכות למקום איכותי.

מבחינה נומינלית המחיר ברוב המדדים חזר למחיר נקודה ההתחלה (השנתית) קו זה בהרבה מהמקרים משמש כסוג מסוים של קו תמיכה / התנגדות לכל אלו שמה שמנחה אותם זה הצבע אדום/ירוק בהתנהלות והוא  אף יכול  להיות סוג של מניפולציה למשוף פנימה את אחד הצדדים.

הדולר מול היתר המשיך והתחזק, עצירה מסוימת בנפט, יותר ויותר אנשים שואלים אותי לגביו אם הוא לא הזדמנות השקעה, ישנם רבים שאני מכיר שעשו זאת כבר בדרך שלו מטה וישנם כאלה שגרוע מכך בכל הדרך מטה מיצעו את עצמם לדעת ועוד קצת מתיחה בחבל החניקה וחשבון שלהם מקבל margin call ורק אז הנפט יתחיל אולי לתקן מקצתו.

במקום לקנות בזול ולנסות למכור ביוקר תפעלו כמו וורןבאפט "תקנו ביוקר ותמכרו עוד יותר ביוקר", דהיינו חפשו משהו טוב שהינו בצמיחה בכדי להצטרף אליו וארצה להוסיף עוד משהו גם אם הטרייד על הנפט יצליח הזיהום שהוא יעשה לנשמת הסוחר להמשך לבוא לא מצדיק הצטרפות בשלב זה.

אתמול שמעתי כאורח את אחד הוובנרים והמסקנות שעלו שם מתוך הדברים על העתיד לבוא בשוק הזכירו לי (אם כי לא כתבתי להם מפאת כבודם) את העובדה כי לסבא של אברהם לינקולין קראו אברהם גם לו היה בן בשם תומאס וגם הוא נרצח, מסקנה? (השף שראה אותי כותב ענה מיד "זה פשוט כל מי שקוראים לו אברהם שיעשה ביטוח חיים בשביל תומאס יכולה להיות כותרת נפלאה של פרסום ביטוחי חיים").

בסוף לא יכולתי להתאפק והוספתי והסברתי להם קצת על עולם המניפולציה ועל הפער בין השכל וההיגיון שלנו לפער והשכל בעולם המסחר ואיך ניתן להניע אנשים לפעולה בכל מיני דרכים שונות ומשונות, ביקשו דוגמא בזמן אמת, חשבתי לרגע וכתבתי "פיהוק הוא דבר מדבק – אפילו חשיבה על פיהוק מספיקה, (50% מהשומעים או הקוראים את המשפט מפהקים בעקבותיו)" – שאלתי מי פיהק - צחקו והפנימו.

עוד ברוח הדברים ניתן לכתוב כי מסוכן ללכת ולשלוח לוטו ממש סכנת חיים כי הסיכוי שתמות בדרך לקנות כרטיס לוטו הוא יותר גדול מהסיכוי שתזכה בלוטו, מסקנה שליחת לוטו סכנת חיים. ככה חושבים כל מי שעולם המסחר בשבילם הוא רק סיכוי/סיכון ולא עולם של ספקולציה וודאות קודם כול.

נמשיך לחפש את הוודאות עד כמה שניתן תוך כדי שמירה על מחיר הטעות יחד עם שמירה על חדוות הדרך ולא ניתן לזמן לעשות עלינו מניפולציה.

שבת שלום ומבורכת ומתוקה וחמימה - זהר

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross