סוף יום 07.07.15 - הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו

spx080715

אחת הסיבות שאנשים אוהבים מסחר במניות זה הסיפור בהמשכים שהם מלווים כולל חיי "המבקר" שזה מאפשר לנו, אט אט הם בונים הסברים ופרשנות לשוק ולמציאות המתהווה סביבנו.

השוק במסגרת מניפולציית קיומו אף מאשרר את הסיפור שבנינו בראש, כי זהי מהותה של המניפולציה לאפשר לכולם מדי פעם להרוויח על מנת שהיא תמשיך להתקיים.

עד כדי שהרבה פעמים אנשים מאבדים קשר בין המציאות לבין הסיפור והסיפור הופך להיות המציאות, אני אישית נתקל בזאת הרבה לאורח חיי, בעיקר בפניות של אנשים שלא למדו את התחום או למדו והבנתם עדין מאפשרת לסיפור להשתלט על התודעה.

הדבר הופך להיות מסוכן כי אז במקום לסחור את המציאות אנשים סוחרים את הסיפור שסיפרו לעצמם והם מאמינים לו

לוגית הסיפור והסבר סגור מכל הכיוונים, ככל שיש להם יותר הסברים לוגים למתרחש כך זה מאפשר להם יותר להתעלם ממציאות או ממציאות משתנה שלא מתאימה לסיפור הלוגי שהם בנו.

הפתרון היחידי הוא סוחרים את מה שרואים ולא את מה שחושבים Trade what you see and not what you think, שוב זה מחזיר אותו לחשיבות של חשיבות הנחות היסוד שבנינו ב-zohartrde כגון התייחסות לזמנים ולמושג אסטרטגיה.

הכי קל כרגע לפשט את התמונה דרך ההסבר הרבעוני, דברנו על סבירות גבוה לאור התמונה הכוללת ולאור מיקום שער הסגירה הרבעוני, שהנמוך הרבעוני ישבר, הוא אכן נשבר.

הגדרנו קווים שמעל או מתחת להם נחפש שורטים או לוגנים... לאגרסיביים מתחת/מעל לשער סגירה רבעוני לשמרנים מתחת/מעל לנמוך רבעוני – כרגע אנחנו מעל שניהם.

התבוננות במפה השבועית, מחזקת ומסבירה את שפתחתנו בו הסקירה השבועית מדוע נכון לקנות את השוק, צפו שוב בסקירה הקצרה ותראו את התנהגות החוזים על מקום התמיכה כבר מתחילת השבוע.

התמונה הנוכחית היא די ברורה המחיר ביצע פוטנציאל היפוך על התמיכה במחיר ובממוצע החשוב (מסומן על הגרף KR) מה שמייצר תמונה שורית ככל שיסתיים כך השבוע, אני אישית במסגרת זה שרגיל לחשוד בדברים שהם ברורים מדי לכלל העולם מצרף למחשבה תמיד, אבל תמיד את השאלה "ייתכן כי יש כאן מניפולציה ומהי?"

ולמרות השאלה והמחשבה שהיא יסוד דברי הפתיחה עדין כל עוד התמונה היא כפי שהיא כרגע אפעל בהתאם למציאות הקיימת ולא למחשבה הקיימת.

אחד הסוחרים (דן זנקר) מבטא זאת יפה באמירה

FOR TRADERS JUMPING UP & DOWN ABOUT THEIR GREAT CALLS IN A STRONG MARKET, YOU’LL LEARN MORE FROM YOUR LOSERS THAN YOUR WINNERS WILL EVER PROVIDE.”

למרות סוג היום והירידות ההבנה בחדר שזהו יום בעיקר ללונגים בתוך היום הייתי מדהימה ומרגשת כרגיל הראיה האסטרטגית שם, הגדרת ההזדמנות בהתאם וכמובן שלא איחרו להגיע התוצאות.

כל עוד שמח - זהר

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross