סוף יום 05.01.2014 - החולשה בשוק ממשיכה

השוק יורד בהובלת מגזר האנרגיה ומכניס את השוק למגמה צולעת

השוק יורד בהובלת מגזר האנרגיה ומכניס את השוק למגמה צולעת

סיום השנה הקודמת יצרה גבוה חדש, שמבחינה טכנית חידש את המגמה העולה במפה השבועית, הבעיה הגדולה זה העת שזה נוצר (שבוע לא רגיל דל סחירות שלא בהכרח מבטא השתקפות של מציאות מתוך השוק עצמו)

אך עם תחילתה של שנה חדשה חלה תנועה יומית יורדת שיצרה בר שבועי של OKR, סגר קרוב לנמוך וכעת ממשיך מטה – ודאי לא נתווכח עם התנועה השבועית היורדת.

ובכל מקרה סיסטם סוף שנה שוב עבד ועובד אם או בלי הגיון ומי שניטר וסימן מניות ע"פ הכללים ודאי הדברים עובדים ומשרתים אותו כעת... נזכור זאת שוב לשנה הבאה.

התנועה השבועית שחדרה את השיא הקודם מכניסה אותנו לסוג מגמה צולעת שעיקרה קנית תמיכה ומכירת התנגדות עם הרחבות לרוב של עד שליש תנועה. דבר המתחבר עם הסקירה השבועית שכנראה נקבל דשדוש כנראה שיסתיים עם פריצת דמה לאחד הכיוונים ובהתאם נוכל לנצל את השוק (זאת דעתי על תצורת התהוות של השוק בהמשך), אולם אין חובה שאכן כך תפתח המגמה.

האין חובה נובעת עדין מהעננה של הרצף הרבעוני לא תיקון משמעותי, אשר יכול ליצור הצטברות שלילית בשוק ומגמה יורדת הולכת ומתפתחת מרגע שזאת תתחיל נוכל להצטרף בהתאם. מי שמקפיד על הרמוניה בזמנים ממתין בהתאם ואינו עושה בעת הזאת.

הירידות של אתמול בהובלת מניות האנרגיה כמו שאמרתי בסקירה הקודמת לא קונים סכין נופלת וכל מי שקונה את הנפט כעת קונה סמן שמאלי וזאת התוצאה, על עקרי המטבעות והסוחרות תוכלו לצפות בסקירה עצמה.

אחד היכולות החשובות של סוחר היא היכולת לא לעשות כשאין מה לעשות למרות הדחף של תחילת שנה לפתוח מבעירים, עדין לחכות למקומות בהם הוודאות גבוה ולפעול בהתאם, בכל מקרה מניית DISCK שמכרנו אתמול לאור הסקירה עושה עבודה נפלאה והכי חשוב היא מצטרפת לפוטנציאל הגדול הנובע מיחידות הזמן הגדולות ואנהל אותה במפה השבועית שאני כ"כ אוהב.

שימו לב "לפלא" ולמה אני קורא להם יהלומים, הסיבה היא שבזמן החיפוש כמעט ולא נמצא מניות הבשלות כבר להצטרפות והכלל הרבה פעמים לא מעיד על איכות הפרט ואף עשוי להטעות בדבר ההבנה אם רוב השוב לא מעיד על בשלות לשורט אזי הסיכון קטן מאוד או לא קיים ומכאן הכח של המניה הבודדת ואיכותה.

נסיים בברכה לזוג ישראל גולן ושרה לאה שזכו לחופה לאחר שהכירו באחת הקורסים אצלנו, שמחתי מאוד כפי שראיתם מי שעוקב אחרי מי ייתן ונזכה שעוד ועוד יזכו לכך מקרבנו.

לעיתים אני רוצה לכתוב דברים אבל יש הבוחרים את פירושם, אז כבר בתחילת הדברים אני מסייג וכותב כי הכל נכתב ברוח שטות והומור וכל מי שחושב לפרש זאת כמסר אישי כהרגלו אומר רק אל תעשו זאת... כשאני רוצה לומר משהו אומר זאת ישירות.

אז נתקדם אחד הדברים החשובים בחיים לשיפורם עם המציאות העובדתית שיש לך היא ליצור סינרגיה עם הנתון כפי שהדריך אותי חברי רון וויט שאמר "אני מאמין שכשהחיים נותנים לכם לימונים, אתם צריכים להכין לימונדה... ולנסות למצוא מישהו שהחיים שלו הביאו לו וודקה ולעשות מסיבה."

נסיים בהרמת כוסית ובברכת לחיים טובים בריאים ומאושרים ושאזכה לעוד ועוד איחודים

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This