סוף יום 01.12.15 - Up Trend

הדחף מעלה הכניס את היומי והשבועי למגמה עולה

הדחף מעלה הכניס את היומי והשבועי למגמה עולה

Up trend אחת השאלות החוזרות אצל סוחרים היא מתי נכון לפעול, בתחילת יחידת הזמן, בזמן אירוע או בסוף יחידת הזמן. לא אכנס לדיון מעמיק כעת על כל אחת מן האפשרויות, אבל האפשרות האחרונה היא בעלת הודאות הגבוה ביותר, כך סוחרי היום קבלו אתמול אתות על תחילתה של מגמה במפה היומית בסוף היום, כך שודאי גם השבועי נמצא כעת במצב זה כפי שתארנו בסקירה השבועית, אולם הסוחרים השבועיים כנראה יחכו לסוף שבוע לקבלת החלטה ככל שהם רוצים לשמר את הודאות של הכניסה לעמדות קניה חדשות. במיוחד לאור שבוע גדוש חדשות פודמנטליות בשוק והמתנה למוצא פיה של ג'נט.

הדיון בשאלת הריבית מקבלת משנה תוקף לאור תהליכים טבעיים המתרחשים מחוץ לשוק, שהם מדומים לקבלת החלטה על העלה או הורדה של הריבית בשוק האמרקאי, נתונים כגון הרחבה כמותית נוספת באירופה מצד אחד וחולשה בסין מצד שני מוספים משקל לכאן ולכאן, כך שאף אחד לא באמת יודע מה תהיה ההחלטה הסופית הסברים ונימוקים נשמעים כל העת אנו נמתין ונצטרף בהתאם.

בכל מקרה הנטיה של השוק היא כמפורט בסקירה השבועית נטרילית או שורית, כל הודעה חיובית בשוק שעודד עליות עשויה לגרום למחיר לחצות את אזור התנגדות בקלות ולהיפך, אבל בהחלט בנית פוזיציה בסיסית אתמול שתלך ותגדל ככל שהשוק יהיה שורי  כל מי שלא עשה זאת תזכרו אם תתחיל מגמה ודאי תהיה לכם הזדמנות נוספות בהמשך, ומי שלא הצטרף אתמול זה בסדר גמור לשיטתנו להקפיד על רמות ודאות גבוה ולהמתין לראות כיצד השוק מגיב לג'נט.

המפתח שוב בידי ג'אנט (יש לוודא דגש ב-ג') ולי אין שמץ של מושג כיצד כל החלטה שלה תשפיע על השוק ומכאן הקושי בקבלת החלטת בעת הזאת שלפני אירוע חשוב המשול במקצת כמו לקנות מניות לפני פרסוםם דוחות.

אחד הספרים שקראתי עוד בהיותי בתיכון היה "העיקרון הפטרי" ובהמשך את "העיקרון הפטרי ההפוך" והבוקר נזכרתי בקטע מתוך ספר אחר של פיטר "אני מקווה שמנהלים אמריקאים - ובעצם, מנהלים בכל העולם - ימשיכו להעריך את מה שאני אומר מאז ומתמיד: ניהול הוא הרבה יותר מאשר הוצאה לפועל של סמכות ומעמד, והרבה יותר מ-"סגירת עסקאות". ניהול משפיע על אנשים ועל החיים שלהם." ולמה אני נזכר בזה?! מההתרגשות של האצילות במעשה של מארק צוק... שהחליט לאור הולדת בתו כי הוא תורם 99% מהונו זוהי מהות הכלכלה שיהיה לך שפע אבל שגם נשפיע אל האחרים, אנחנו בזהרטרייד בעד שפע כלכלי אך מעדיפים שככל שיש לנו ממנו הוא יושפע גם על האחרים.

אתמול אחד הבוגרים שלי של המחזור האחרון פתח עמדה, יותר מאשר לדון בתוכן העסקה שהוא עשה אני רוצה לחלוק עמכם את החשיבות של מעגל הקסמים שלנו לימוד - תרגול - עשיה, שמביא לתוצאה ולחיי עשיה שאנחנו מעודדים, במסגרת כך היום אקיים אימון מנטלי עם מאמן ותיק לכ-30 בוגרנו כל זאת ללא עלות במטרה לנסות לקדם את הבוגרים עוד צעד ועוד צעד במעגל הקסמים שהזכרתי וקבלת כלים כיצד להתקדם כל אחד במקומו עוד מדרגה ולו קטנה.

זוהי ההודעה שקבלתי ממנו היום בבוקר, דברים קטנים שמעלים חיוך אצלי הוא העשיה והצלחה שלכם.

מעגל הקסמים שלנו לימוד - תרגול - עשיה

מעגל הקסמים שלנו לימוד - תרגול - עשיה

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross