האם נשים טובות יותר מגברים במסחר בבורסה?

נשים או גברים

מי המנצח בשוק ההון?

"נשים טובות יותר מגברים במסחר בבורסה"

האם שמועה זאת מבוססת? יצאנו לבדוק...

מספר לא מבוטל של מחקרים, מראים שכשזה נוגע לשוק ההון, דווקא הנשים הן אלה שמסוגלות לנטרל רגשות, להיות אחריות יותר, מקצועיות יותר, שקולות יותר ולא לקחת סיכונים מיותרים. אחת הסיבות לכך היא כי נשים, לעומת גברים, פחות פועלות מהאגו ופחות פזיזות כשזה נוגע להשקעות.

מה זה אומר בעצם? האם נשים הן משקיעות חכמות יותר ומצליחות יותר?

קניה ומכירה

באחד המחקרים, למשל, נמצא כי נשים קונות ומוכרות מניות באופן מוצלח יותר מגברים. ויותר מזה הן לא נופלות מגברים כמעט בכל המדדים האחרים של רווחים בשוק ההון.

Freg, Seasholes, 2008

מינוי של נשים

מחקר נוסף רצה לבדוק אם מינוי של נשים למשרות בכירות בשוק ההון ישפיע אחרת על נתח השוק ממינוי גברים לאותן המשרות. המחקר מצא, לא רק שגברים לא יותר טובים מנשים אלא כי יש פיק מובהק במחירי מניות לאחר מינוי נשים.

Cook, Glass, 2011

80% גברים

למרות כל אלה... בארה"ב, בה נולדה הבורסה, בה שוכן הוול סטריט, 80% מהמשקיעים הם גברים. מה שמשאיר רק 20% משקיעות נשים. אך התמונה לא כה עגומה, לפחות בחלק ממדינות העולם. בסין למשל יש מספר שווה של משקיעים גברים ונשים. יחד עם זאת, נכון להיום, זו המדינה היחידה בעולם אשר מציגה פילוח מגדרי שכזה.

Freg, Seasholes, 2008

אז למה בעצם שוק ההון, שייך עדיין לגברים?

כמובן שישנן הסיבות הרגילות: סטריאוטיפים... אפליה מגדרית.. תפיסות מיושנות.. סנקציות חברתיות.. תבחרו...

אבל אחת הסיבות היותר מעניינות היא גם יותר פרדוקסאלית. מסתבר שדווקא התכונה אשר הופכת את הנשים לשחקניות מוצלחות יותר בתחום היא גם הסיבה אשר מונעת מהן לשחק כלל. והיא הנטייה של נשים לא לקחת סיכונים מיותרים. ככה מסבירים החוקרים את הפער המגדרי בשוק ואת המספר היחסית קטן של נשים משקיעות לעומת גברים.

Almenberg, Dreber, 2012

האם כל זה משנה?

ברור שלא. בלהיות סוחרת, חוץ מהתמורה הכספית הברורה מאליה, ישנם יתרונות לא מעטים. אבל החשוב שבהם, אשר טומן בחובו את שאר היתרונות הוא: חופש. החופש להחליט מתי וכמה. החופש לבחור מה. החופש לבחור לא להיות תלוי באף אדם אחר חוץ מעצמינו. החופש לא לתת למגבלות חברתיות לנהל את חיינו.

" בחיים אין הגבלות, חוץ מאלה שאתה יוצר."

לס בראון

מוזמנות להכיר את זהר ליבוביץ

עם 3 שעות מרתקות על המהות של שוק ההון!
הרשמה למפגש (חינם)מגוון הקורסים של זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This