מסגרות [סקירה יומית 08.06.17]

במסגרת הדברים

מסגרות

חלק חשוב בעולם המסחר שלנו היא היכולת שלנו למסגר דברים על מנת להבינם, חוכמת הקו והמסגרות, חשובה ביותר להדגשת העיקר מול הטפל. חוכמה שאם לא מבינים אותה נכון אז היא נעה בין הרצון שלנו לראות משהו ולהציגו לבין אמת אובייקטיבית.

על כן חשוב להבין שהסימון אינו סימון אקראי הבא מהבטן בכדי לומר משהו אלה מבוסס לרוב על חוקי בסיס ויסוד שמתוכם אני אומרים שלנו.

מסגור מפת השוק הבוקר יכולה שוב לחדד את עניין המומנטום ומה שאנחנו קוראים לו פרקטל התצורה או בעברית פשוטה חזרה בהרחבה על אירועים.

ואצלנו בחיים

איך זה בחיים בא לידי ביטוי היכולת שלנו למסגר או לראות דברים, אז זה מזכיר אמירה של ג'וני דפ שנתקלתי בה בעבר שאומרת "אתה יכול לסוגר את העיניים שלך לדברים שאתה לא רוצה לראות, אבל אתה לא יכול לסגור את הלב לדברים שאתה לא רוצה להרגיש".

אנחנו בוחרים לראות את העולם בדרך מסוימת שגוררת אחריו רגש מסוים, עולם ה-NLP מסביר שהכל מתחיל מהמחשבה ומחשבה היא דבר נשלט, כך הבוקר למשל אני מבין מתוך הרגשות של האנשים שסובבים אותי מה חושבים עלי לטוב או לרע .

אושו מסכם זאת יפה, הוא נותן לנו כלי להבין ולהבדיל בין האם ההתנהלות שלנו היא מתוך אהבה או אגו, הוא מסביר זאת בדרך נפלאה "אהבה שמחה כשהיא יכולה להעניק משהו. האגו שמח כשהוא יכול לקחת משהו", זאת אמירה נפלא שעוזרת לי להבין מי מתנהל מול ומתוך מה ואף איך אני מתנהל מול מי ואיך.

סיכומו של דבר

יש חשיבות להבנת כללי המסגרת ולשמר אותם על מנת שהדברים יקבלו הקשר נכון וחיובי. שאחרת אנחנו בוחרים ונופלים במלכודת בחירת הראייה ואז השוק במקום לתת לוקח. בחיים כשאתם בוחרים לראות משהו בכוח ובצורה שגויה אתם הופכים ללוקחים במקום לנותנים.

אחד השיעורים בחיים שלמדתי הוא שלוקח מייצר לוקח ונותן מייצר נותן, בכל יום אנחנו פוגשים אנשים שלקוחים מאתנו (לא בהכרח בחומר זה יכול להיות באנרגיה) הלקיחה הזאת עלולה לייצר מצב שבו כעת אנחנו לוקחים מאדם שלישי שאנחנו פוגשים ולהיפך כמובן.

הדרך היחידה לעצור את המעגל של לוקח מייצר לוקח, היא לעצור להתעלות על איך שנוהגים בנו ולהמשיך ולחזור או למהשיך להיות נותנים, על כן חשוב הוא חשבון הנפש והיכולת להיות בהתבוננות כנה מתי התנהלנו מתוך אגו ולקחנו במקום לתת - השוק יחזיר לנו בתמונת מראה במקום לתת הוא ייקח מאיתנו.

אני אישית חוטא בזה לא פעם – מקווה שאשכיל לשמור על הכללים להביט בדברים מתוך שמירה על כללי יסוד נכונים ולא מתוך ראיה סובייקטיבית שגויה מלאה אגו. מדהים עד כמה יש קשר עמוק בין החיים לבין עולם המסחר – בין ההתנהלות שלנו בחיים לבין עולם המסחר.

זהו מקצתו של בוקר של מסגרות קווים ובחירת שלנו להשתמש או לא  להשתמש בהם.

יום מזהיר מבורך ומתוק – זהר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross