כוס מים משקלה והקשר שלה לעולם המסחר [סקירה יומית 09.05.17]

שממשיכים להכות בסלע בסוף הוא נשבר

משהו ביקש אם אני יכול להסביר מה ההבדל בין עולם המתמטיקה לבין עולם המסחר, או דרך נוסף להסביר את המהות והקושי של תיקון בזמן (נכון הוא גם אירוע שנתי לבוגרים שלי אך לא רק), אז בכדי להסביר זאת אני נוהג לספר דוגמא יפה ששמעתי פעם על משהי שנכנסה לכתה כשהיא אוחזת בכוס מים, כולם היו בטוחים שהיא הולכת לשאול האם הכוס חצי מלאה או חצי ריקה. אבל להפתעתם היא שאלה לגבי משקל הכוס, רוב הנוכחים ניסו לנחש את התשובה לפי האומדן נתקבלו תשובות שונות שנובעות מחוכמת ההמונים שדי שקפו מציאות פיסיקלית. כעת בקשה משני תלמידים שלא נכחו להחזיק את הכוס במשך שעה ובסוף השיעור לכתוב את אומדן המשקל, התשובה שלהם הייתה יותר מכפול מחוכמת ההמונים.

השפעת הזמן עלינו קיימת באותה מידה בעולם המסחר, השאלה בעולם המסחר לא רק מה קורה, אלה כמה זמן זה קורה?. השאלה היא מרכיב חשוב הן בהבנת התנהגות המחיר והן הצד השני של המטבע ההשפעה על הסוחר הממוצע - מכאן שבעולם המסחר משקל הכוס תלויה מי שמחזיק אותה ולא במשקלה הפיזי.

אני מגיע אתמול כמה שעות לפני פתיחת המסחר מתבונן על המסכים של החוזים ומוצא את החוזים עושים היפוך מתחת לשער הסגירה השבועי, היה ברור לי שהיום מתחיל בתיקון, נשמתי עמוק אפילו דחיתי את פתיחת המחשב שאגיע ככל שאוכל מאוחר יותר בבחירת המניה שלו למסחר התוך, על הראדר קבצו לי שמניות ישראליות טאור ומזור, הגאווה הלאומית השתלטה עלי אמרתי בוא נראה היכן ניתן להצטרף.

במזור המרווח היה גבוה, בטאור היא כבר יצאה לדרך והייתה באמצע לכן לא הייתה לי אפשרות להצטרף אליה, התיישבתי על ה-BID במחיר שנראה לי המחיר הוגן באיסוף התוך יומי שראיתי, קבלתי ביצוע, יצאתי מהמשרד אחרי שכל היום מצאתי את עצמי כך או אחרת עובד, השארתי את העסקה פתוחה סטופ מתחת למקום האיסוף ועוד קצת - ממשתי 80% מהפוזיציה  ברווח ניכר והשארתי מנה קטנה אל הסוינג, ההתלבטות היא בין המומנטום לבין ההצטרפות המאוחרת יחסית או מילים אחרות הוא נראה שלא הצטרפתי מאוחר מדי - שוב חייכתי איזה מקצוע נפלא זה.

מהלך היום המחיר גומר לתקן וחוזר לגבוה, מבחינתנו זה עוד חיזוק למצב השורי הנוכחי וכמה השוק ממשיך לדפוק על התקרה, בשבועי אפילו יש לנו  123 בוא נראה כמה הדגלים ימשכו להתנפנף בשוק, סיכומו של דבר השוק ממשיך לעת עתה להיות שורי.

תיקון בזמן הוא אירוע נפלא של השוק לאסוף כוח להמשך הדרך, ההבנה שלו והשתתפות היא מכרעת למה שמתפתח בהמשך.


 

ממשיך לעדכן אתכם בפעילות שלנו לבוגרים:

הפינג "תיקון בזמן" - אירוע שנתי לבוגרים בתאריך 28.05.17

פעילות נוספת בימי א' - "קו תמיכה" המקום שלך להנעת ולהנאה מתהלכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “כוס מים משקלה והקשר שלה לעולם המסחר [סקירה יומית 09.05.17]”

  1. כיף לקרוא
    אני עוד לא ממש בוגר אלא באמצע תהליך, כך שלא מבין עדיין את כל הנאמר, אבל לפחות חלק והציור מתחיל לקרום עור וגידים
    סקירה כזו נותנת לך להרגיש
    ״ איזה מזל שבחרתי את התחום , וכמה טוב שבחרתי להיות כאן ״
    תודה זהר

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This