יום הולדת לנדל אז הבוקר נדבר על טניס. תמונת מצב יומית 04-06-2020

Photo by Shoiab Ahmed on Unsplash

תמונת מצב

סובקטיבית כולם מדברים כעת השוק עולה ״השוק עולה״, אי אפשר להרוויח בשוק הון מתוך מסקנות סוביקטיביות. עליך ללמוד ולפתח יכולת לזהות תהליך בצורה אובקטיבית ובסמיכות להתחלתם על-מנת שתוכל להנות מהם.

כסף הוא דבר נושם. קצב הנשימה שלו משתנה. קשה מאוד בגלל שקצב הנשימה שלו משתנה לסחור את הנשימות שלו

לעיתים זה מצליח לסוחרים מסויימים - הם קוראים לזה סיבוב ״עשיתי עליה סיבוב״ - זה מפעלים אצלם הרבה לולאות הרגל ולוחץ על בלוטות ריר כאלה ואחרות.

לעשות סיבובים זה הרסני לרוב הסוחרים - זו שיטת מסחר שלרוב בגלל חוסר המקצועיות של העוסקים בה מפעילה הרבה רגש.

התנהלות מתוך רגש סופה הפסדים - עולם המניפולציה מפעיל בדיוק את כליו על מנגנון הרגש - כי הדבר הכי קרוב לרגש זוהי הנעה לפעולה וזאת מטרתו להניע אותנו לפעולה - שלרוב הפוכה ממה שנכון לעשות באותה עת.

הפתרון הוא להבין אובקטיבית אירועים או תהליכים המאפשרים למבין להצטרף בתחילת האירוע ולא בעיצומו.

יום הולדת לנדל

היום יום הולדת של נדל, העולם הטניס והספורט הוא מקום חשוב ממקום ללמוד ממנו על עולם המסחר.

בעבר כתבתי לך על העניין שבמסחר כמו בטניס כל נקודה עומדת בפני עצמה ממש כמו כל עסקה ואתה לא יכול לתת לנצחון או הפסד בנקודה הקודמת לנהל אותך בנקודה הבאה.

אחרת תהיה משופע במשחקון כולו ואפילו במערכה הכוללת ותפסיד אותה במקום לאסוף עוד נקודה עוד נקודה ותכריע את המשחק לטובתך.

סטניסלב (שהקשר היחידי שלו לעולם הטניס הוא ששמו מכיל את המילה טניס) כתב בספרו מחשבות סרק ״צריך הרבה סבלנות ללמוד סבלנות״.

חפש את נקודת האחיזה הבאה בשוק שכלל שתזהה אותה בתחילת תוכל להצטרף אליה, אל תתן לפחד מפני איבוד הזדמנות לנהל אותך, בסוף אנחחנו נמדדים לא בכמות העסקאות, אלה בכמות העסקאות המצליחות.

אתה שואל לסיום מה לזהות משהו בתחילתו כך לדוגמא את לן בלווטניק שקנה רכש חברה בתחום המוזיקה לפני כעשור ב-3.3 מילארד דולר שכולם נבהלו מהשינוי אתמול הוא יצא להנפקה המשקוות לו רווח של כ-200% על העסקה. גודל העסקה ומשך החזקה שלה ודי מעידים כי אין מדובר בהימור אלה בהבנה בסיסית שלו בתלהיכים וביכולת שלו להשאר כל עוד התהליך נמשך.

הכי חשוב שתלמד להיות אתה כמו שאמר השחקן האגדי שאף פעם לא עמד בסרבים שלי (גימי קונורס) ״בעידן של מומחים לטניס - אתה יכול להיות מומחה למגרשי חימר, או מומחה למגרשי דשא, או מומחה למגרשים קשים... או פשוט להיות רוג׳ר פדרר״

יום מבורך - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “יום הולדת לנדל אז הבוקר נדבר על טניס. תמונת מצב יומית 04-06-2020”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross